همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
توضیح

دانلود مبانی نظری تعریف و مفاهیم گردشگری, سازمان جهانی گردشگری, مدیریت گردشگری, گردشگری فرهنگی

دانلود مبانی نظری تعریف و مفاهیم گردشگری, سازمان جهانی گردشگری, مدیریت گردشگری, گردشگری فرهنگی

مبانی نظری تعریف و مفاهیم گردشگری, سازمان جهانی گردشگری, مدیریت گردشگری, گردشگری فرهنگی

مبانی نظری تعریف و مفاهیم گردشگری سازمان جهانی گردشگری مدیریت گردشگری گردشگری فرهنگی
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 268 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 82

مبانی نظری تعریف و مفاهیم گردشگری, سازمان جهانی گردشگری, مدیریت گردشگری, گردشگری فرهنگی

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری , تعریف و مفاهیم گردشگری, سازمان جهانی گردشگری, مدیریت گردشگری, گردشگری فرهنگی


توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


مطالعات نظری……………………………………………………………………………………………………..16
پیشینه گردشگری در جهان……………………………………………………………………………………..16
پیشینه گردشگری در ایران……………………………………………………………………………………….19
تعریف و مفاهیم گردشگری……………………………………………………………………………………20
سازمان جهانی گردشگری……………………………………………………………………………………….22
مدیریت گردشگری………………………………………………………………………………………………..27
انواع گردشگری…………………………………………………………………………………………………….30
گردشگری فرهنگی……………………………………………………………………………………………….33
پیشینه گردشگری فرهنگی………………………………………………………………………………………34
تعریف گردشگر فرهنگی……………………………………………………………………………………….36
اهمیت گردشگری فرهنگی…………………………………………………………………………………….37
اهداف گردشگری فرهنگی…………………………………………………………………………………….47
آثار گردشگری فرهنگی ………………………………………………………………………………………..52
درك مردم‌شناسی گردشگری………………………………………………………………………………….54

ادبیات تحقیق
مطالعات نظری:
1-1- پیشینه گردشگری در جهان:
1-1-1- دوران باستان
گردشگری در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است. به همین منظور حکومت‌ها از آن پشتیبانی وحمایت می‌كردند، احداث جاده‌ها و كاروان‌سراها به منظور توسعه گردشگری و مسافرت بوده و حکومت‌های قدرتمند دوران باستان چون ایران، چین و روم هر كدام در این زمینه گام‌های استواری را برداشته‌اند، گرچه مسافرت‌های دنیای باستان را نمی‌توان به شكل گردشگری امروزی دانست. برگزاری مراسم مذهبی در مكان‌های مقدس مهم‌ترین عامل سفر بوده است و زیگورات‌ها و معابد، از دور دست‌ها مردم را برای زیارت جذب می‌كردند. (چاك، وای. گی. 1377، ص37(

1-1-2- قرون وسطی
سال‌های میان قرن پنجم تا چهاردهم میلادی دوران قرون وسطی را تشکیل می‌دهد. در این دوره مسافرت و تجارت رونق خود را از دست داد زیرا جاده‌ها تقریباً از بین رفته و شرایط مسافرت بسیار مشكل و خطرناك شده بود، در طی این دوره كلیساهای مسیحی نخستین انگیزه را برای مسافرت به وجود آوردند زیرا صومعه‌های زیادی در نقاط مختلف پراكنده بوده و راهبان و كشیشان مسیحی مردم را به زیارت این مكان‌ها تشویق می‌كردند. در این زمان مسیحیان بیشتر به بیت‌المقدس و روم مسافرت می‌كردند و با وجود این كه این مسافرت‌ها اساس و رنگ مذهبی داشت، مسافرت‌های تفریحی و اجتماعی هم محسوب می‌شد. در نیمه دوم سده سیزدهم، ماركوپولو از اروپا به آسیا سفر كرد. نخستین سند در مورد مسافرت‌های دسته جمعی (كاروان‌های زیارتی) مربوط به سده پانزده است كه در ونیز این كاروان‌های زیارتی مردم را به بیت‌المقدس می‌بردند.(چاك، 1377، ص 38).

1-1-3- رنسانس
دوره رنسانس از سده چهاردهم تا هفده میلادی را شامل می‌شود. در این دوره بیشترین هدف مسافرت كسب دانش و تجربه آموزی بود. بیشتر سفرهای باستان‌شناختی و فرهنگی كه با هدف پی بردن به ریشه فرهنگ‌ها و ملیت‌ها صورت می‌گیرد، در این دوره اتفاق افتاده است. با شروع گردشگری فرهنگی و آگاهانه در این دوره است كه علم باستان‌شناسی بنیان نهاده می‌شود. و تاریخ نگاری بر پایه اسناد و مدارك باستان‌شناختی پایه‌گذاری می‌شود. در این دوره خود آگاهی تاریخی و انگیزه یافتن هویت، مردمان مغرب زمین را به شرق كشاند تا بلكه بتوانند هویت و شناسنامه خود را در خرابه‌های بجا مانده از شرق جستجو كنند.(ویکی پدیا)
1-1-4- انقلاب صنعتی و بعد از آن
انقلاب صنعتی كه دورهای میان سالهای 1759 تا 1850 بود پایه و اساس گردش‌های دسته جمعی را بنیان نهاد (دیبایی، 1371: 80). و باعث تغییرات عمیق اقتصادی و اجتماعی شد. با پدید آمدن ماشین‌ها، قطار و كشتی‌های كه با نیروی بخار كار می‌كردند، تغییرات اجتماعی به تغییر مشاغل منجر شد كه افزایش طبقات مرفه اجتماعی را به صورت نسبی به دنبال داشت و این طبقه توان بیشتری یافت تا بیشتر به تفریح و مسافرت برود.
در پنجاه سال اخیر، گردشگری به پدیده اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شگفتی تبدیل شده است. بزرگی این پدیده را می‌توان در نرخ رشد متوسط چهار و نیم درصد تعداد كل گردشگران بین‌المللی كه بنابر آمار WTO از 750 میلیون نفر در سال 1995 به 850 میلیون نفر در سال 2006 رسیده است، دریافت. بنابر پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری این تعداد تا سال 2010 به بیش از 937 میلیون نفر خواهد رسید و ده برابر این تعداد هم از مزایای گردشگری در كشورهایشان بهره خواهند برد.(سازمان جهانی گردشگری (wto)).
گردشگری در آینده در دو بعد ملی و بین‌المللی ادامه خواهد یافت. اهمیت گردشگری برای كشورها نقشی حیاتی ایفا می‌کند و از این به بعد هم، بیشتر نمود پیدا خواهد كرد. كشورها به خاطر اقتصاد و برای ارز خارجی و سرمایه گذاری خارجی و اشتغال به گردشگری اهمیت می‌دهند. گردشگری رتبه اول صنعت در «توافق كلی در تجارت و خدمات» خواهد بود..
سازمان جهانی گردشگری پیش‌بینی می‌نماید تا 2020 میزان گردشگران بین‌المللی در دنیا به رقم 6/1 میلیارد نفر برسد. چیزی كه باید مورد اهمیت و دقت نظر واقع شود، عدم توسعه گردشگری در ایران، با وجود پتانسیل‌های قوی طبیعی و فرهنگی و باستان‌شناختی است. در حال حاضر تحرك و پویایی خاصی در گردشگری ایران بچشم نمی‌خورد، همچنین استراتژی و هدف مشخصی هم برای آینده دیده نمی‌شود. به عقیده صاحب نظران این حوزه، گردشگری به تنهایی نمی‌تواند راه مطمئن خروج ایران اسلامی از بن‌بست‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باشد. بر اساس مطالعات نظری و میدانی و مصاحبه با گردشگران خارجی كه در سال 1380 صورت گرفته، به عوامل موثر در توسعه گردشگری در دنیا و موانع توسعة گردشگری در ایران، از نگاه گردشگران می‌پردازیم.(همان)
1-2- پیشینه گردشگری در ایران
مردمان پیش از تاریخ به دنبال یافتن غذا، پناهگاه‌ها و سكونت‌گاه‌های امن، همیشه در حال مسافرت بودند. در دوره‌های متاخرتر تبادلات تجاری كه حاصل مسافرت به نقاط دور دست بوده، امری اثبات شده است و در محوطه‌های باستان‌شناختی پیش از تاریخ نمونه‌های فراوانی از آثار بسیاری دیده شده كه بومی محل نبوده و از مكان‌های دیگر تجارت شده است. در گنج تپه در لایه D كه مربوط به هزاره هشتم قبل از میلاد است، صدف مربوط به شكم پای كه از خلیج فارس یا اقیانوس هند وارد شده بدست آمده است. در تپه علی كش دهلران كه مربوط به هزاره هفتم قبل از میلاد است وجود مهره‌های مس نشان می‌دهد كه از منطقه انارك یزد تجارت می‌شده است.باز وجود سنگ ابسیدین در علی كش در هزاره هفتم قبل از میلاد نشان می‌دهد كه احتمالاً از حوالی دریاچه وان از آناطولی وارد شده است. گردشگری برای ارتباط تجاری یا به هر مقصود دیگر همواره وجود داشته است و برای دوره آغاز تاریخی نیز می‌توان شاهد آورد از جمله در تپه گارای بین‌النهرین وجود سنگ لاجورد نشان می‌دهد كه از بدخشان ایران به آنجا برده شده است. (مجید زاده، 1366). در دوره‌های تاریخی نیز گردشگری همواره مورد توجه بوده، حکومت‌ها نیز از طریق ایجاد و احداث راه‌ها و كاروانسرها به تسهیل آن كمك می‌كردند، نمونه‌های چون جاده شاهی و ابریشم در دوره‌های مختلف تاریخی و احداث چاپارخانه‌ها از این موارد هستند، در دوره ساسانیان در دو نقش برجسته طاق بستان یك نوع گردشگری تفریحی و شكار وجود دارد.در دوران بعد از اسلام نخستین كسی از مغرب زمین به ایران سفر كرد و شرح مسافرت‌های خود را در سفرنامه‌ای به رشته تحریر درآورد «بنیامین تودولایی» اسپانیایی است، سپس ماركوپولو و ادریكس و جوزافا بار بارو به ترتیب در قرون سیزدهم، و چهاردهم و پانزدهم به ایران سفر كردند. از مشرق زمین «ابوالقاسم محمد بن حوقل بغدادی» و سپس «ابن بطوطه» به ایران آمدند و در سفرنامه‌های خود از دیدنی‌های ایران یاد كردند. در بین سال‌های (88- 1884) مادام دیولافوا و سایر باستان‌شناسان به ایران آمدند و در مورد آثار باستانی و تاریخی و سبك‌های معماری كتاب‌هایی نوشتند (دیبایی، 1371: 80).
بررسی اسناد نشان دهنده این هستند كه از (1357- 1301) به گردشگری در ایران توجه شده است. و در این مدت همچنین امكانات رفاهی و امنیتی تأسیس شده است. حتی وضعیت آب آشامیدنی مناطق و شهرها، راه‌ها و میهمان‌ خانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. از جمله طرح‌ها و پیشنهادات ارایه شده در این اسناد، می‌توان طرح تأسیس سازمان راهنمای جهانگردان، اجرای طرح كاخ گلستان برای بازدید جهانگردان، طرح منطقه‌ای كرانه‌های دریای خزر، تأسیس سازمان توسعه جهانگردی، ایجاد دریاچه مصنوعی بین سی‌وسه پل و پل خواجوی اصفهان، اجرای طرح «ایرانوراما» برای ساخت ماكت آثار تاریخی در یكی از پارك‌های تهران و احداث تأسیسات پذیرایی در ارتفاعات شمال تهران اشاره كرد.(همان)
1-3- تعریف و مفاهیم گردشگری
1-3-1- تعریف گردشگری
در فرهنگ وبستر گردشگری به سفری اطلاق می‌گردد که در آن مسافرتی به مقصدی انجام می‌گیرد. سپس بازگشت به محل سکونت را دربردارد (وبستر، 1988: 1218). فرهنگ لانگمن گردشگری را به عنوان مسافرت و تفریح برای سرگرمی‌معنا کرده است (لانگمن، 1988: 1712). در فرهنگ لاروس نیز گردشگری به معنای مسافرت برای تفریح آمده است (لاروس، 1991: 3047).

1-3-2- اهمیت گردشگری
مسافرت عامل ارتباط و انتقال آگاهی و در نتیجه موجب ارتقاء آگاهی و بینش عمومی است و در غنی‌سازی فرهنگی ملت‌ها تاثیر زیادی دارد، و در رشد جهان بینی آن‌ها نقش مستقیم دارد. توجه به تمام ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام به موضوع سفر و سیاحت اهمیت موضوع را نشان می‌دهد و آیات و احادیث بی‌شماری آن را مورد توجه قرار داده‌اند كه از آن جمله است:
سیروا فی‌الارض فانظروا كیف بدأ الخلق (سوره عنكبوت- قسمتی از آیه 20)
انسان‌های آگاه، فرهیخته كه در طول زمان‌های گذشته سفر كرده‌اند، سفرنامه‌هایی را به یادگار گذاشته‌اند كه امروزه این سفرنامه‌ها منابع اصلی و معتبر در شناخت و ترسیم واقعی چهره، زمانهای گذشته محسوب می‌شوند. كه از آن جمله می‌توان ماركوپولو را نام برد كه ماجراهایش را در زمان سلطنت قوبیلای خان گزارش و مكتوب كرد (Encyclopedia Americana 1998, vol 126 p 87).

جهت مشاهده فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید
http://ofmasweblog.ofmas.ir
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

[PDF]ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ ﻧﻮ ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﮔﺮدﺷﮕﺮي و ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪي آن د

توسط فرجی راد – ‏2009
ﻫﺎي ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ، ﺗﺴﻬﻴﻼت. و. ﺧﺪﻣﺎت ﮔﺮدﺷﮕﺮي . از ﻃﺮﻓﻲ ﭘﻴﺸﻨﻴﺎز دﺳﺘﻴﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﻫﺮ. ﻧﻮع ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ اي، اﻧﺠﺎم ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت درﺳﺖ و اﺻﻮﻟﻲ در آن زﻣﻴﻨﻪ ﻛﻪ ﻳﻜﻲ از ارﻛﺎن اﺻﻠﻲ ﻫﺮ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻋﻠﻤﻲ ﺗﻮﺟﻪ. ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي اﺳﺖ … ﺗﻌﺮﻳﻒ ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺗﻮرﻳﺴﻢ، ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﻳﺎ ﻣﻌﺎدل دﻗﻴـﻖ و درﺳـﺖ اﻧﮕﻠﻴـﺴﻲ آن ﺗﻮرﻳـﺴﻢ، ﺑـﻪ ﻛﻠﻴـﻪ. ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎي اﻓﺮادي اﻃﻼق ﻣﻲ. ﺷﻮد ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻜﺎن. ﻫﺎﻳﻲ ﺧﺎرج از ﻣﺤﻴﻂ ﻋﺎدي ﺧﻮد ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر …

مبانی نظری و پیشینه گردشگری |104206| خورشید 2017

شناسه این فایل در سایت «خورشید 2017»: ‘104206’ – اطلاعات بیشتر درمورد مبانی نظری و پیشینه گردشگری در توضیحات پایین. دریافت آنی مبانی … تعریف و مفاهیم گردشگری… 20. سازمان جهانی گردشگری… 22. مدیریت گردشگری… 27. انواع گردشگری… 30. گردشگری فرهنگی… 33. پیشینه گردشگری فرهنگی… 34. تعریف …

چارچوب نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم صنعت …

دانلود چارچوب نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم صنعت گردشگری (فصل دوم) در 60 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. … کنفرانس بین المللی آمار گردشگری و مسافرت که در 1991 در اوتاوای کانادا توسط سازمان جهانی گردشگری ترتیب یافته بود، تمامی تعریف ها و اصطلاحات ارائه شده تا آن زمان را …

[PDF]اصل مقاله

ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ. ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ. ﻭ ﺟﺎﺫﺑﻪ. ﻫﺎﻱ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ. ﻭﺍژﻩ. ﻱ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻲ ﺍﻃﻼﻕ ﻣﻲ. ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺳﻔﺮ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮ. ﻫﺎ ﺑﻪ ﻭﻗﻮﻉ. ﻣﻲ. ﭘﻴﻮﻧﺪﺩ. ﺍﻳﻦ ﻭﺍژﻩ ﺩﺭ ﺑﺮﮔﻴﺮﻧﺪﻩ. ﻱ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﺍﺯ ﻗﺒﻴﻞ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ … ﻋﻨﺎﺻﺮ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ: ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﻣﺤﻠﻲ، ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﺎﻣﻪ ﻭ ﻏﺬﺍﻫﺎﻱ ﻣ. ﺤﻠﻲ ﻃﺒﻘﻪ. ﺑﻨﺪﻱ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﺭﺍﻳﺞ. ﺗﺮﻳﻦ ﺍﻟﮕﻮﻱ. ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺩﺭ ﺍﻏﻠﺐ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ. ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺟﺎﺫﺑﻪ. ﻫﺎﻱ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ. ، ﺍﻟﮕﻮﻱ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩﻱ. ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ …

گردشگری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سازمان جهانی گردشگری با توجه به تمامی تعاریف گردشگری که تا قبل از سال ۱۹۹۴ ارائه شده بودند در سال ۱۹۹۵ یک تعریف نهایی منتشر کرد: …. گردشگری فرهنگی یک تجربه‌آموزشی و تفریحی است که هنر را با میراث اجتماعی، طبیعی و تاریخی در هم می‌آمیزد و مردم را درباره جنبه‌های اجرایی، هنری، معماری و تاریخی یک مکان خاص آموزش می‌دهد.

[PDF]دریافت فایل – سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان

ﻛﻠﻴﺎﺕ ﻃﺮﺡ ﺟﺎﻣﻊ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. « ﺻﻔﺤﺔ. »١. ٠. ﮐﻠﻴﺎﺕ. ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﻳﮑﻲ ﺍﺯ ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﺍﺳـﺘﺎﻧﻬﺎﻱ ﮐـﺸﻮﺭ. ﺩﺭ ﻋﺮﺻـﺔ ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬـﺎﻱ ﺻـﻨ. ﻌﺖ ﮔﺮﺩﺷـﮕﺮﻱ ﺍﺳـﺖ ﻭ ﻧﻘـﺶ. ﻣﻨﺤﺼﺮﺑﻔﺮﺩﻱ ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ….. ﮐﺸﻮﺭ، ﻓﻘﺪﺍﻥ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﻭ ﻣﺼﺎﺩﻳﻖ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻋﺎﻣﻪ ﺩﺭ ﻗﻮﺍﻧﻴﻦ ﻭ ﻣﻘـﺮﺭﺍﺕ ﻭ ﺍﺳـﻨﺎﺩ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻭ ﺿﻌﻒ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺗﺼﻤﻴﻢ. ﮔﻴﺮﺍﻥ، ﺑﻨﻴﺎﻧﻬ. ﺎﻱ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍ ﺷﺨﺼﻲ، ﺿﻌﻴﻒ ﻭ ﻏﻴﺮﻗﺎﺑﻞ ﺩﻓﺎﻉ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﮔﺮﻭﻩ ﺩﻭﻡ. : ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﺍﺟﺮﺍﺋﻲ.

[PDF]ﻣﻘﺪﻣﻪ و ﻣﻌﺮﻓﯽ

ﻧﻈﯿﺮ اﻟﻤﭙﯿﮏ، ﺟﺎم ﺟﻬﺎﻧﯽ و. ﻏﯿﺮه. ﺑﻪ اﻧـﻮاع. راه. ﻫﺎ. و. روش. ﻫﺎ. ﻣﺘﻮﺳﻞ. ﻣﯽ. ﺷﻮﻧﺪ. (. 23. ). ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. در. اﯾﻦ ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺮور ﮐﻠﯽ ﺑﺮ ﻣﻘ. ﻮﻟﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮي و ﺗﻌﺎرﯾﻒ و ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ آن. ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻋﺎم. و ﺳﭙﺲ … ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﻮرد ﻗﺒﻮل ﮐﺎرﺷﻨﺎ. ﺳﺎن از ورزش ﺑﻪ ﻗﺮار زﯾﺮ اﺳﺖ. : ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎي ﺑﺪﻧﯽ رﻗﺎﺑﺘﯽ و ﻏﯿﺮ رﻗﺎﺑﺘﯽ ﮐﻪ ﻓﺮد ﯾﺎ اﻓﺮاد آن. ﻫﺎ را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎﻓﺘـﻪ و. ﻏﯿﺮ ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎﻓﺘﻪ اﻧﺠﺎم ﻣﯽ. دﻫﻨﺪ و دﻟﯿﻞ اﻧﺠﺎم آن ﻟﺬت ﺑﺮدن و ﺳﻼﻣﺘﯽ و ﺗﻤﺮﯾﻦ و ﯾﺎ …

فایل word پیشینه و مبانی نظری گردشگری گل و گیاه و …

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ – فایل ورد پیشینه و مبانی نظری گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد. … در تعریف فنی دیگری سازمان جهانی جهانگردی، گردشگری را از ابعاد مختلف، براساس تمایز در رویکرد به مکان مورد بازدید، به صورت زیر تقسیم کرده است (پاپلی …

news-mag-free

گردشگری مجازی ساحلی به عنوان یکی از زیرشاخه های گردشگری مجازی به شمار می آید که رشد سریعی دارد و می تواند تأثیر زیادی بر رشد و توسعه اقتصادی بگذارد. مبانی نظری گردشگری بنظر می رسد در تعریف واژه گردشگری، نوعی گستردگی و ناساختاری وجود دارد. از نظر انجمن آماری سازمان ملل (1993) گردشگری شامل فعالیت های افراد از …

تحقیق تعریف و مفهوم گردشگری و گردشگری روستایی و …

پیشینه تحقیق تعریف و مفهوم گردشگری و گردشگری روستایی و رویکردهای برنامه ریزی گردشگری دارای ۹۴ صفحه می باشد فایل پیشینه تحقیق به صورت ورد word و قابل …. در این راستا، کنفرانس تجارت و توسعه ی سازمان ملل بر اساس تعریف اخیر سازمان جهانی گردشگری، تعریف زیر را برای گردشگران بین المللی ارائه داده است:.

موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی میراث فرهنگی صنایع …

چکیده :گردشگری بین المللی، دیدگاه جدیدی از دانش جهانگردی معاصر است که طی تحقیفات انجام شده از اطلاعات موجود در آرشیو سازمان جهانی گردشگری گردآوری شده است. در این کتاب، قانون عرضه و تقاضا …. وی بدین‌منظور، نخست تعریفی جامع از گردشگری و هتل‌داری را ارائه داده، سپس مبانی مدیریت را شرح داده است. در ادامه نیز، درباره مدیریت، …

موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی میراث فرهنگی صنایع …

چکیده :گردشگری بین المللی، دیدگاه جدیدی از دانش جهانگردی معاصر است که طی تحقیفات انجام شده از اطلاعات موجود در آرشیو سازمان جهانی گردشگری گردآوری شده است. در این کتاب، قانون عرضه و تقاضا …. وی بدین‌منظور، نخست تعریفی جامع از گردشگری و هتل‌داری را ارائه داده، سپس مبانی مدیریت را شرح داده است. در ادامه نیز، درباره مدیریت، …

[PDF]ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﺭﻳﺰﻱ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻣﺸﺎﺭﻛﺖ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺭﻭ – فصلنامه روستا …

۱۳ مرداد ۱۳۸۷ – ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻭ ﺗﻮﺳﻌﻪ، ﺳﺎﻝ. ۱۱. ، ﺷﻤﺎﺭﻩ. ۴. ، ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ. ۱۳۸۷. ، ﺻﻔﺤﺎﺕ. ۲۵. -. ۵۲. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻣﺸﺎﺭﻛﺖ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺭﻭﺳﺘﺎﻳﻲ ﺩﺭ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﺭﻳﺰﻱ. ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ. ﺭﻭﺳﺘﺎﻳﻲ ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ. *. ﻣﻬﺪ. ﻱ. ﻃﺎﻟﺐ، ﺣﺴﻦ ﺑﺨﺸ …. ﻫﺎﻱ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ، ﮔﺮﺩﺷﮕﺎﻩ. ﻫﺎ، ﺷﻬﺮﻫﺎ ﻭ ﺭﻭﺳـﺘﺎﻫﺎ، ﻭ ﺳـﺎﻳﺮ ﺍﻗـﺴﺎﻡ. ﮔﺴﺘﺮﺵ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮ. ﻱ ﻣﻴﺴﺮ ﺍﺳﺖ. (. ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ،. ۱۳۷۹. : ۱۴. ). ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻣﻨﺘﺸﺮﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﻣﻠﻞ …

[DOC]سال نهم گردشگری به عنوان یک سیستم: نمونه مشهد 1 مجلّه …

نتایج مطالعات میدانی بدست آمده مبین اين واقعيت است که ساختار و نظام مديريت گردشگري مشهد در بخش عرضه با چندپارچگی و عدم ارتباط سازمند بین سازمان ها، اداره ها، ….. مدل ارائه شده از طرف سازمان جهانی گردشگری بر پايه نظريه سيستمي مي باشد؛ اين مدل با توجه به دو دسته مدلهاي بنيادين گردشگري در طبقه بندي مدلهاي نظري- سيستم …

[PDF]دوفصلناهم – مطالعات اجتماعی گردشگری

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ – ها، فرآیندها و پیامدهای اجتماعی فرهنگی مترتب بر گردشگری فراهم آورد و در تولید … روش پژوهش، معرفی الگوی بررسی، تعریف مفاهیم و فنون گردآوری و تحلیل داده ….. طور خاص تجربۀ گردشگران دارد و این که یاری. های پدیدارشناسی. هرمنوتیکی به محققان اجتماعی گردشگری کدام. اند؟ مبانی نظری. درآمدی بر پدیدارشناسی.

[PDF]PDF: تحقیق تاریخچه جهانگردی و صنعت گردشگری | هاسک

ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی و ﺻﻨﻌﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی: ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺑﺮﺧﯽ از ﻣﺤﻘﻘﺎن آﻏﺎز ﺻﻨﻌﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻫﻤﺰﻣﺎن ﺑﺎ راﯾﺞ ﺷﺪن اﺳﺘﻔﺎده از. ﺣﻤﺎﻣﻬﺎی ﻣﻌﺪﻧﯽ در ﻗﺮن ﻫﺠﺪﻫﻢ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ درﺑﺎره ﺻﻨﻌﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮی و ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت: ﻓﺼﻞ دوم ﻣﻘﺎﻟﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ … ﺻﻨﻌﺖ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی در ﺟﻬﺎن: ﺑﺮ اﺳﺎس آﺧﺮﯾﻦ داده ﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی، ﮐﻪ در ژاﻧﻮﯾﻪ ﺳﺎل 2000.

[PDF]تحلیل محتوا گردشگری مذهبی – ResearchGate

تحلیل محتوا. *سعید شفیعا، دانشجوی دکتری مدیریت گردشگری، دانشگاه علم و فرهنگ، تهران. 1. غزال فیروزی. ،. کارشناسی مدیریت. جهانگردی، دانشگاه علم و فرهنگ، تهران. 2 … مفاهیم گردشگری. مذهبی، گردشگری معنوی و گردشگری و معنویت است. لذا با انجام مصاحبه های عمیق با. 21. خبره در این حیطه،. زمینه ی استخراج کدهای باز و محوری و …

[PDF]نقش ارزش های میراث معماری و شهری در توسعه گردشگری فرهنگی

آنها، می تواند نقش مهمی در جهت حفاظت و سرمایه گذاری در قالب گردشگری فرهنگی باشد. هدف از این تحقیق نیز. تعریف منطقه و محور گردشگری فرهنگی با استفاده از اولویت بندی مکان های میراث معماری و شهری، براساس ارزش های. استحصالی از این حوزه پژوهشی و مستخرج از بخش مبانی نظری تحقیق است. تحقیق حاضر از نوع کاربردی _ توسعه …

[PDF]تحلیلی بر عوامل مؤثر بر شکل گیری تصویر مقصد در …

دلیل تأثیر بر روی درک ذهنی گردشگران و رفتار منتج از آن )انتخاب مقصد( مورد توجه قرار گرفته است. از این رو پژوهش. حاضر به بررسی عوامل مؤثر بر تصویر ذهنی گردشگران از شهر ارومیه و الگوی رفتاری منتج از آن پرداخته است. رویکرد. پژوهش حاضر توصیفی_ پیمایشی است. بدین منظور ابتدا مدل مفهومی پژوهش براساس مبانی نظری، …

نقش تنوع فرهنگی در توسعه گردشگری – دانلود پایان نامه های …

توضیحات. پایان نامه دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی. موضوع: نقش تنوع فرهنگی در توسعه گردشگری، مطالعه موردی کشورهای ایران، انگلستان و مالزی. چکیده گردشگری یکی از صنایع بزرگی است که در ده های اخیر قرن بیستم به شدت مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته و این صنعت را به یکی از بزرگترین صنایع جهان بدل …

تحلیلی بر وضعیت امکانات و تسهیلات گردشگری شهر سمنان …

در این مقاله با توجه به مبانی نظری گردشگری و برنامه‌ریزی برای توسعه آن، امکانات و تسهیلات موجود شهر سمنان شناسایی، ارزیابی و بر مبنای نتایج حاصله از آزمون پیرسون … در این راستا صنعت گردشگری که براساس آمار و ارقام منتشره از سوی سازمان جهانی گردشگری در هزارة جدید به بزرگترین منبع درآمد جهانی تبدیل شده است، مطرح …

[PDF]تحلیل نقش حکمروایی شایسته در توسعۀ پایدار گردشگری …

چارچوب نظری. –1. 2. گردشگری شهری با تأکید بر توسعه پایدار. گردشگری شهری ویژگی هایی دارد که تعریف و تعیین حدود آنها می تواند روند تحقیق را آسانتر سازد. … در مادرید برگزار شد. در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، رئیس. سازمان جهانی گردشگری اعالم کرد که آینده گردشگری بستگی به حفاظت منابع طبیعی و محیط. های فرهنگی.

mjd|مبانی نظری و پیشینه تحقیق گردشگری

لذا با توجه به هدف این پژوهش مسافرت بدین گونه تعریف می شود: ” عمل جابه جایی به خارج از جامعه ببرای تجارت یا تفریح و نه برای انجام کار روزمره یا تحصیل” ( گی، ماکنز و چوی، 1989: 12). در مارس 1993، کمیسیون آمار ملل متحد، تعریف ارائه شده از جهانگردی توسط سازمان جهانی جهانگردی را پذیرفت. بر اساس این تعریف گردشگری عبارت …

[PDF]( ﺷﻬﺮ ﺑﺠﻨﻮرد : ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردي ) ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺎﻳﺪار ﮔﺮدﺷﮕﺮي – فصلنامه راهبرد …

۳ اسفند ۱۳۹۳ – ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﻲ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه اﺳﺖ . 1-1 . ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ اﺻﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ. -. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. : ﺗﻤﺎم ﻣﺴﺎﻓﺮ. ت. ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﻗﺎﻣﺖ ﺣﺪاﻗﻞ ﻳﻚ ﺷﺐ در ﻣﻘﺼﺪ ﺷـﻮد،. اﻣﺎ ﻣﺪت زﻣﺎن دور ﺑﻮدن از ﻣﻨﺰل ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺑﻴﺶ از ﻳﻚ. ﺳﺎل ﻣﺘﻮاﻟﻲ ﺑﺎﺷﺪ . -. ﮔﺮدﺷﮕﺮ. : ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮدﺷﮕﺮي، ﮔﺮدﺷﮕﺮ را ﭼﻨﻴﻦ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻛﺮده اﺳﺖ. «: ﻛﺴـﻲ. ﻛﻪ ﺑﺮاي ﻣﺪت زﻣﺎﻧﻲ، دﺳﺖ ﻛﻢ ﻳﻚ ﺷﺐ و ﻛﻤﺘﺮ از ﻳﻚ ﺳﺎل، ﺑﻪ ﻛﺸﻮري ﻏﻴﺮ از وﻃـﻦ ﻳـﺎ. ﻣﺤﻞ ﺳﻜﻮﻧﺖ ﻣﻌﻤﻮﻟﻲ ﺧﻮد ﺳﻔﺮ ﻣ.

[PDF]ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺗﻮﺳﻌﺔ ﻣﺤﻴﻄﻲ زﻳﺴﺖ و ﻲ ﻓﺮﻫﻨﮕ – ﻲ ، اﺟﺘﻤﺎﻋ ي اﻗﺘﺼ

توسط ضرابی – ‏2011
۱۰ خرداد ۱۳۸۸ – از اﻳﻦ رو، ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪ. اي ﻛﻪ ﺑﺎ ﻣﺤﻴﻂ ﺳﺎزﮔﺎر ﺑﺎﺷﺪ، ﻋﺎﻣﻞ اﺳﺎﺳـﻲ. در دﺳﺘﻴﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﺗﻮﺳﻌﺔ ﭘﺎﻳﺪار ﺑﻪ ﺣﺴﺎب ﻣﻲ. آﻳﺪ. (. ﺳﺎزﻣﺎ. ن ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮدﺷـﮕﺮي،. 1379. ،. ). 73. ﮔﺮدﺷـﮕﺮي. ﺑﺎﻳـﺪ. ﺧـﻮد … ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و زﻳﺴﺖ. ﻣﺤﻴﻄﻲ ﺗﻮﺳﻌﺔ ﮔﺮدﺷﮕﺮي. (. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردي ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻣﺸﻜﻴﻦ. ﺷﻬﺮ. ) 39. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. اﻣﺮوزه ﺗﻮﺳﻌﺔ ﮔﺮدﺷﮕﺮي و ورود ﮔﺮدﺷﮕﺮان،. ﺗﺄﺛﻴﺮات. اﻗﺘﺼﺎدي. و. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. -. ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و زﻳﺴﺖ.

گردشگری و توسعه آن – توریسم – بلاگفا

این تعریف یک تعریف قراردادی است و تاکنون چندین مسابقه برای ارائه یک تعریف جامع و کامل از گردشگری بی نتیجه مانده است . ( رهنما ،1381 ، 7 ). در مارس 1993 ، کمیسیون آمار ملل متحد، تعریف ارائه شده از جهانگردی توسط سازمان جهانی جهانگردی را پذیرفت . بر اساس این تعریف ، جهانگردی عبارت است از : « مجموعه فعالیت های افرادی که به …

[PDF]735 K – فصلنامه علمی پژوهشی نظریه های کاربردی اقتصاد

سازمان جهانی گردشگری. 4. ) WTO. (،. گردشگری پایدار در دنیای امروزی رهیافت جامعی است که خواهان رشد بلندمدت صنعت. گردشگری. بدون تأثیرگذاری مخرب بر زیست بوم … مبانی نظری. توجه فزاینده جوامع به افزایش سود اقتصادی و بهره. برداری افراطی از منابع و در نتیجه. ایجاد ضایعات فراوان سبب ایجاد نگرانی. هایی در رابطه با اضمحالل …

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری > میراث …

سوابق تحصیلی. اخذ فوق ليسانس معماري از دانشگاه تهران (عنوان پايان نامه: طرح جامع معماری و شهرسازی مجموعه فرهنگی- مذهبی علی ابن مهزيار اهوازی)- 1373. اخذ مدرك دكتري معماري از دانشگاه تهران با گرايش مديريت و حفاظت ميراث جهاني-1384. استاديار پايه 15 مرکز آموزش عالي ميراث فرهنگي. تجربه‌ها و موفقيت هاي ويژه در سطح ملي و بين …

[PDF]ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ ﮔﺮدﺷﮕﺮي روﺳﺘﺎﯾﯽ و ﻧﻘﺶ آن در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎ

اي ﻧﺎﻣﻨﻈﻢ و. ﮐﻨﺘﺮل ﻧﺸﺪه اﺳﺖ و از ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﺤﯿﺢ ﺑﺮﺧﻮردار ﻧﯿﺴﺖ، ﻟﺬا ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺑﻬﺮه. ﺑﺮداري ﺑﻬﯿﻨﻪ و ﮐﺎرﺑﺮد و. ﻧﻘﺶ آن در ﺗﻮﺳﻌﻪ روﺳﺘ. ﺎﯾﯽ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺑﺎزﻧﮕﺮي و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﯾﺰي ﻣﺪون و دﻗﯿﻘﯽ در ﺳﺎﺧﺘﺎر ﮔﺮدﺷﮕﺮي روﺳﺘﺎﯾﯽ. ﮐﺸﻮر ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﺻﻨﻌﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺳﻮﻣﯿﻦ ﭘﺪﯾﺪه اﻗﺘﺼﺎدي ﭘﻮﯾﺎ و در ﺣﺎل ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺲ از ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻔﺖ و ﺧﻮدرو ﺑﻪ ﺷﻤﺎر. ﻣﯽ. رود و ﺳﺎزﻣﺎن ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﻫﻤﮑﺎري ﺟﻬﺎﻧﯽ اﯾﻦ ﺻﻨﻌﺖ را ﭘﺲ از ﺑﺎﻧﮑﺪاري دوﻣﯿﻦ ﺑﺨﺶ.

بررسی امنیت اجتماعی در گردشگری شهری – گیلان ما

۶ مرداد ۱۳۹۴ – مبانی نظری گردشگری در چهارچوب الگوهای فضایی خاصی عمل می‌کند. یکی از این الگوها گردشگری شهری است. نواحی شهری، به علت آنکه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارند، غالباً مقاصد گردشگری مهمی محسوب می‌شوند. (timothy,1995,63). همگام با توسعه گردشگری در نواحی شهری، برای برآوردن نیازهای گردشگران، خدمات …

مقبره الشعرای تبریز خاستگاه گردشگری فرهنگی (ادبی) – …

مقبره الشعرای تبریز … در جهان متکثر و متنوع فرهنگی تفاوتها و ارزشهای گونه گون فرهنگها می تواند عاملی برای مدیریت بهتر جوامع باشد. … تعاریف متعددی از واژه گردشگری وجود دارد. اما به نظر می رسد جامعترین آنها تعریفی باشد که توسط خود سازمان جهانی گردشگری ارایه شده است. برطبق این تعریف. گردشگری به فعالیت سفر یک …

شمیرانگردی – بانک اطلاعات گردشگری شمیران > پژوهش > مقالات

تدوين استراتژي گردشگري کشوربر اساس تحليل ماتريس SWOT (مطالعه موردي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران). صنعت گردشگري يکي از بزرگ ترين و متنوع ترين صنعت در دنيا براي ايجاد درآمد، توسعه اشتغال زايي، رشد بخش خصوصي و توسعه زيرساخت هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي، قانوني و تکنولوژيکي …

کتاب شناسی توصیفی گردشگری در ایران | ناصر جبرائیل …

۶ اسفند ۱۳۹۳ – گردشگری در سال های پس از جنگ جهانی دوم رشد زياد و پايداری را در حدود 5 درصد نشان می دهد که خود وابسته به رشد اقتصادی درازمدت، رشد زمان اوقات فراغت و سطح ….. فرهنگی، گردشگری، تعريف و اهميت و انواع آن، پيشينه گردشگری در ايران و جهان و پيشينه علمی‌سازی آن، سازمان جهانی گردشگری و تاثيرات گردشگری، نقش …

ﻫﻤﺪان اﺳﺘﺎن در ﻣﺬﻫﺒﻲ ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺮ ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ

توسط ضرغام بروجنی – ‏2013
۱۰ مرداد ۱۳۹۲ – ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺑﺴﻴﺎري در ﺣﻮزه ﮔﺮ. دﺷﮕﺮي ﻣﺬﻫﺒﻲ ﺻﻮرت ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . ﺑﺴﻴﺎري از اﻳ. ﻦ. ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت در زﻣﻴﻨﻪ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ. ﻧﻈﺮي و وﺟﻮه اﻓﺘﺮاق و ﺗﺸﺎﺑﻪ زﻳﺎرت و ﮔﺮدﺷﮕﺮي اﺳﺖ . ﻣﺤﻘﻘﺎن …. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. از ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺗﻌﺎرﻳﻒ ﻣﺘﻌﺪدي ﺑﻴﺎن ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻟﻴﻜﻦ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺑﻴﺎن ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮدﺷﮕﺮي. 15. ﺑﻴﺶ از ﺳﺎﻳﺮ ﺗﻌﺎرﻳﻒ ﻣﻮرد ﺗﻮاﻓﻖ اﺳﺖ . ﺑﻨﺎ ﺑﺮ اﻳﻦ ﺗﻌﺮﻳﻒ، ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎي ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﻲ اﻓﺮاد و اﻗﺎﻣﺖ …

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮي در (

۱۶ بهمن ۱۳۸۹ – رﻓﺎه زﻧﺪﮔﻲ اﺟﺘﻤﺎﻋﺎت ﺑﻮﻣﻲ ﺷﺪ، اﻣﺎ ﺟﺬب ﺗﻮرﻳﺴـﺖ. ﻧﻴﺎزﻣﻨـﺪ ﻣﻜـﺎﻧﻴﺰم. ﻫـﺎي ﻣﺨﺘﻠﻔـﻲ اﺳـﺖ، ﻳﻜـﻲ از آﻧﻬـﺎ. رﺿﺎﻳﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮان. اﺳﺖ . ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑـﺮآورد ﺳـﺎزﻣﺎن ﺟﻬـﺎﻧﻲ ﺟﻬـﺎﻧﮕﺮدي، ﻛـﻞ. ﮔﺮدﺷﮕﺮان دﻧﻴﺎ در ﺳﺎ ….. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. از آﻧﺠﺎﻳﻲ ﻛـﻪ در ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﺣﺎ. ﺿـﺮ، ﻣﺘﻐﻴـﺮ اﺻـﻠﻲ و. ﻋﺎﻣـﻞ ﺗﻮﺳـﻌﻪ ﮔﺮدﺷـﮕﺮي، ﻣﺘﻐﻴـﺮ اﺣﺴـﺎس رﺿـﺎﻳﺖ. ﮔﺮدﺷﮕﺮان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﻳﺮاﻧﻴﺎن اﺳﺖ از اﻳﻦ رو در اداﻣـﻪ. ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻳﺎت ﻣﺮﺗﺒﻂ در ﺣـﻮزه رﺿـﺎﻳﺖ …

بررسی توانمندی های گردشگری شهر ساحلی بوشهر بر اساس مد …

توسط سقائی – ‏2016
برای این منظور با تعیین نقاط قوت، ضعف، فرصتها و تهدیدها براساس مدل SWOT به ارائه راهبرد، در جهت توسعه گردشگری شهر ساحلی بوشهر پرداخته شده است. … 2- مبانی نظری تحقیق. به دلیل چند وجهیبودن و میان رشتهای بودن گردشگری، از دیدگاههای مختلفی اعم از اقتصادی، جامعهشناختی، جغرافیایی و مدیریتی میتواند مورد بررسی قرار …

صنعت توریسم و گردشگری | ایران معماری

۴ آذر ۱۳۹۴ – از اهداف مهم طبیعت گردی علاوه بر سلامتی و گردشگری شناخت پتانسیل های بی نظیر کشور در این زمینه و فرهنگ سازی در خصوص چگونگی پاسداشت این نعمت غیر ….. اکوتوریسم که با انگیزه سفر به مناطق دارای جاذبه های طبیعی شکل می گیرد توسط سازمان جهانی گردشگری (WTO) این گونه تعریف شده است ” مسافرت به …

[PDF]بسمه تعالی 51 بیانیه شماره توسعه گردشگری قزوین … – …

بیانیه شماره. 51. توسعه گردشگری قزوین. پائیز. 5131. –. کارگروه قزوین+. 02. سالم علیکم. برنامه جذب گردشگر. مهمترین اولویتی بود که کارگروه مشورتی قزوین+. 02 … ات اصلی. و. کمیته های فرعی صورت پذیرفت که اهم موضوعات مربوطه به همراه مبانی نظری و علمی آنها تقدیم مدیران تصمیم گیر …. به همت سازمان جهانی گردشگری.

[PDF]ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺷﻬﺮﻫﺎي ﺳﺎﺣﻠﯽ ار ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪ ﺗﻮرﯾﺴﻢ در ژﺋﻮ ﺑﺮر – مجله آمایش …

ن و مدیران قرار. گرفته است. با توجه به این که. حضور. گردشگران با فرهنگ و عقاید مختلف از سراسر کشور در سواحل دریای خزر باعث ایجاد تعامالت. اجتماعی و مبادالت ….. ژئوتوریسم در. توسعه پاید. ار فرهنگی شهرهای ساحلی… 08. در یك تعریف کوتاه اما جامع می. توان فرهنگ را. » شیوه. تفك. ر و رفتار مجموعه. ای از افراد. « تعریف. کرد. همان.

توسعه گردشگری روستایی با رویکرد گردشگری پایدار | …

در این مقاله نیز با توجه به اهمیت موضوع ، سعی شده است که ضمن تعریف مفاهیم توریسم روستایی و توسعه پایدار به بررسی نقش گردشگری روستایی به عنوان یکی از راهکارهای … تفریحی : گسترش تفریحات گردشگران در روستا باید بر اساس فعالیت هایی باشد که نمایان گر روستا و زیبایی ها، فرهنگ، تاریخ و حیات وحش آن می باشد. 2.

[PDF]5. حقوق در گردشگری با توجه به رویکرد جامعه بین الملل و …

زیرا هرگاه انسان از حق گردشگری به عنوان یک حق نظری برخوردار باشد ولی اجازه ورود اقامت در. کشور دیگر … پرداخته و اهمیت سازمان های بین المللی دست اندرکار در امر گردشگری و همبستگی ملل در مورد گردشگری ر … عمل آمده است لذا دقیق ترین تعریف از گردشگری توسط سازمان جهانی گردشگری ارائه شده است که : گردشگر یا توریست کسی.

مدیریت نوین توریسم جهانی – مدیریار

شناخت مفاهیم ، اصول و بازاریابی توریسم نویسندگان … 5-گردشگري از موضوعات « توافقنامه عمومی تجارت در خدمات سازمان تجارت جهانی » در زمینه اقتصادی است. 6- 11 % از … 13- گردشگری به سرمایه های مهمی چون حیات وحش و فرهنگ وابسته است و با توجه به تمرکززدایی و تفویض اختیار اقشار ضعیف جامعه نیز منتفع می گردند. 14- بعد از …

[PDF]بررسی پتانسیل کارآفرینی گردشگری فرهنگی در … – …

۲۱ آذر ۱۳۹۵ – زایی و کسب درآمد. نشده و بر احیای پوشاك، صنایع. دستی و تولیدات بومی تأثیر چندانی نداشته است. واژه. های کلیدی. : کارآفرینی گردشگری، گردشگری فرهنگی، گردشگری عشایری. مقدمه. سفر و گردشگری یکی از اموری است که در طول شش دهة گذشته به. طور مداوم گسترش و. تنوع یافته. است )سازمان جهانی گردشگری. 3،.

[PDF]ﻫﺎي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﻳﺪار اﻛﻮﺗﻮرﻳﺴﻢ اﻳﺮان ﻫﺎ و ﭼﺎﻟﺶ ﺑﺮرﺳﻲ ﻓﺮﺻ

ﺑﻤﺎﻧﻴﺎن. و. ﻣﺤﻤﻮدي. ﻧﮋاد،. 1388. ،. ).49. ﻃﺒﻖ. آﻣﺎر. ﺳﺎزﻣﺎن. ﺟﻬﺎﻧﻲ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي،. ﺑﻴﺶ. از. 7. درﺻﺪ. ﻛﻞ. ﻫﺰﻳﻨﻪ. ﺳﻔﺮ. ﻫﺎي. ﺑﻴﻦ. اﻟﻤﻠﻠﻲ. از. آن. اﻛﻮﺗﻮرﻳﺴﻢ. اﺳﺖ . ﻧﺮخ. رﺷﺪ. ﺳﺎﻻﻧﻪ. اﻳﻦ. ﺑﺨﺶ. از. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. در. دﻫﻪ … ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﻳﻜﻲ. از. ﻣﻨﺎﺑﻊ. درآﻣﺪ. و. اﻳﺠﺎد. اﺷﺘﻐﺎل. در. ﺳﻄﺢ. ﻣﻠﻲ. ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ. رﻫﻴﺎﻓﺘﻲ. ﺑﺮا. ي. ﺗﻮﺳﻌﻪ. اﻗﺘﺼﺎدي. در. ﻗﻠﻤﺮ. و. ﻣﻠﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺑﻪ. ﺧﺼﻮص. در. زﻣﺎﻧﻲ. ﻛﻪ. ﺳﻮد.

[PDF]عنوان مقاله: چکیده – پرتال جامع علوم انسانی

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ – سياست های كالن، گردشگری به عنوان ابزاری مؤثر برای توسعه سياسی، اقتصادی، فرهنگی،. اجتماعی مورد توجه قرار می گيرد. آمار و ارقام بيان شده از طرف سازمان های جهانی و كشورهای. مختلف، بيانگر تأثير بسيار اين صنعت بر متغيرهای سياسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از جمله. روابط سياسی و فرهنگی، درآمد ارزی، …

[PDF]اصل مقاله (7108 K) – مدیریت برند

حوزه های مختلف بازاریابی، مدیریت شهری، اقتصاد و گردشگری، به بررسی ابعاد و بومی سازی این پدیده. پرداخته شده است. به صورت خلاصه نتایج این مطالعه نشان …. ۲- مروری بر مفاهیم، نظریهها و مبانی نظری. در تعریفی عام، برندسازی شامل کلیه مراحل درگیر در ایجاد یک نام منحصربهفرد. (برند) و حفظ آن است که با استفاده از نشانههایی همچون …

[PDF]چارت دروس ارشد بازاریابی

فعالیت اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی از طریق سرمایه گذاری روی گردشگران داخلی و خارجی. حمایت می شود. این سرمایه … براین اساس هدف اصلی این دوره آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر. ۵ رای برنامه ریزی، تصمیم گیری، مدیریت و اداره واحدهای مختلف صنعت جهانگردی است. تعریف دوره : … ۴- مبانی برنامه ریزی توسعه جهانگردی. ۶- اصول روش …

[PDF]امکانسنجی جاذبه های توریستی- اگرواکوتوریستی در توسعه …

توسط خالدی – ‏2012
۲۹ دی ۱۳۹۰ – اﮔﺮواﻛﻮﺗﻮرﻳﺴﻢ، ﺗﻮﺳﻌﻪ روﺳـﺘﺎﻳﻲ، ﻣـﺪل. SWOT. ، ﻟﻮاﺳـﺎﻧﺎت. ﻛﻮﭼﻚ، ﺑﺎﻏﺎت ﮔﻴﻼس. ﻣﻘﺪﻣﻪ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. و ﮔﺬران اوﻗﺎت ﻓﺮاﻏﺖ ﺑﻪ ﺷـﻴﻮه اي ﺟﺪﻳـﺪ، ﭘﺪﻳـﺪه اي ﭘﻴﺎﻣـﺪي و ﻫﻤﺰﻣـﺎن ﺟـﺰء. ﺟﺪا …. ﻣﻔﻬﻮم ﺳﺎزي و ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. اوﻗﺎت ﻓﺮاﻏﺖ را ﺑﺎ واژه ﻓﺮا. ﻧﺴﻮي. Loisir. و ﻣﻌﺎدل اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ. Leisure. ﻣﺘﺮادف داﻧﺴﺘﻪ و رﻳﺸﻪ. ﻻﺗﻴﻦ آن را. Licere. ﻣﻲ داﻧﻨﺪ و دو ﺑﻌﺪ ﻣﻌﻨﺎﻳﻲ ﻋﻤﺪه؛ ﻳﻜﻲ آزادي اﻧﺘﺨﺎب و دﻳﮕﺮي …

اولین کنفرانس بین المللی هنر، صنایع دستی و گردشگری

آموزش و آداب تعلیم و تربیت در هنر اسلامی هنر و انديشه ديني فناوری در هنر معاصر مباني هنر اصول و معيار هاي هنر ديدگاه اديان در مورد هنر زيباشناسي نظري و فلسفي هنر رابطه دين و … مدیریت وبرنامه ریزی گردشگری در کشورهای عضو سازمان های همکاری اسلامی بررسی هماهنگیهای بین سازمانی در توسعه صنعت گردشگری 2.3. گردشگری و اقتصاد

نقشه سایت « سازسفر مرجع گردشگری ایران

دروس و مقالات گردشگری. شناخت صنعت جهانگردی. فصل دوم: پدیده اجتماعی توریسم · پدیده اجتماعی توریسم · فصل اول: اصول و مبانی توریسم · تعاریف · گردشگر · زنجیره توزیع · انواع توریسم · محدوده سفر · تعریف توریسم · اهمیت توریسم · ساختار توریسم · تاریخچه توریسم · انواع اقامتگاه ها · مسافرت و مسافر · جاذبه های طبیعی · انگیزه …

[PDF]بررسی نقش و اثرات گردشگری شهری در توسعه پایدار شهر؛ با …

)محدوده ای که مقاصد گردشگری در آن مستقر هستند و سایر حوزه های تحت نفوذ تأثیرات مقاصد گردشگری( تکمیل. و توزیع شده است. در ادامه داده ها در نرم افزار SPSS تحلیل شده و نتایج تحلیل ادراک ساکنین از تأثیرات گردشگری. شهری ارائه گردیده است. 2. بررسی مفاهیم و مبانی نظری. 2-1- واژه شناسی گردشگری. در زبان های انگلیسی، فرانسه …

گردشگری – گردشگری و جهانی شدن 2

[1] براي اطلاعات بيشتر پيرامون تعداد و درآمد گردشگران در سطح جهان به گزارش سازمان جهاني گردشگري در ماخذ زير رجوع شود: – WTO (2008): UNWTO world tourism …. جهاني شدن كه معادل (Globalization ) مي باشد بر تحولاتي اشاره دارد كه در عصر پسامدرن در پيرامون امر اقتصادي و امر فرهنگي رخ داده است. اين تحولات تا به امروز در عصر فرا …

[PDF]اصل مقاله

توسط شکویی – ‏2010
ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ ﺩﻳﮕﺮ ﺷﺎﻣﻞ ﻧﺎﻡ ﺟﺎﺫﺑﻪ. ﻫﺎ، ﻭﻳﮋﮔﻴﻬﺎﻱ ﺁﻧﻬﺎ ﻭ. ﻏﻴﺮﻩ . -. ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻭ. ﺧﺼﻮﺻﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﺍﻥ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﻳﻖ. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺍﺧﺬ ﮔﺮﺩﻳﺪ . ٣. -. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻣﻔﻬﻮﻡ ﻓﻀﺎ ﺑﻪ ﺷﻜﻞ ﻋﻠﻤﻲ ﻭ ﺑ. ﻪ. ﻃـﻮﺭ ﻭﺳـﻴﻊ ﺍﺯ … ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻭﻳﮋﮔﻴﻬﺎﻱ ﺷﻬﺮﻱ. ﺍﻧﺪ . ﺍﻟﮕﻮﻱ ﺭﻓﺘﺎﺭﻱ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺗﺎﺑﻌﻲ. ﺍﺯ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎﻱ ﻓﻀﺎﻱ ﺷﻬﺮﻱ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑ. ﻨﻋﻪ. ﻮﺍﻥ ﺟﺎﺫﺑﻪ. ﻫﺎ ﻭ. ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺷﻬﺮﻱ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﻲ. ﺷﻮﺩ . ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﻓﻀﺎﻳﻲ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﻓﺮ.

[PDF]تبیین امنیت گردشگران با تأکید بر مؤلفه های مدیریت …

ﺗﺒﯿﯿﻦ. اﻣﻨﯿﺖ. ﮔﺮدﺷﮕﺮان. ﺑﺎ. ﺗﺄﮐﯿﺪ. ﺑﺮ. ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ﺑﺤﺮان. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. (ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ﻣﻮردي: ﻓﻀﺎﻫﺎي. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺷﻬﺮ. ﯾﺰد. 1. ) ﺳﻌﯿﺪه. ﻣﺆﯾﺪﻓﺮ. 2،. ﻣﺴﻌﻮد. ﺗﻘﻮاﯾﯽ. 3،. ﻋﻠﯽ. زﻧﮕﯽ. آﺑﺎدي. 4. از. ﺻﻔﺤﻪ. 1. ﺗﺎ. 24 …. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻣﯽ. ﯾﺎﺑﺪ. ﻓﺮاﯾﻨﺪﻫﺎي. ﻓﻮق. اﺷﮑﺎل. ﻣﺨﺘﻠﻒ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﻣﺎﻧﻨﺪ. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. و. ﻗﻮﻣﯽ،. اﻗﺘﺼﺎدي،. ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ،. ﻋﻠﻤﯽ. و… را. ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ. وﺟﻮدﻣﯽ. آورد. ﻓﻀﺎﻫﺎي. ﮔﺮدﺷﮕﺮي. ﺷﻬﺮي. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. زﯾﺮﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. اي. از.

آمیخته بازاریابی زیربنایی در جهت توسعه بازاریابی …

چکیده: تحقیق حاضر با هدف شناسایی و رتبه بندی عناصر آمیخته بازاریابی در جهت توسعه بازاریابی گردشگری پزشکی انجام یافته است. در این راستا، پس از مطالعه مبانی نظری و پیشینه تحقیق، ۷ عنصر اصلی شناسایی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. این تحقیق از نظر هدف از نوع تحقیقات کاربردی و از نظر ماهیت توصیفی- …

[PDF]فرصت‌ها و معضلات توسعه صنعت گردشگری شهر مراغه – …

توسط مشکینی – ‏2013
۱۱ دی ۱۳۸۸ – فرهنگی. را دارا می. باشد و. با استراتژی. های ارائه شده. به منظور. توسعه گردشگری که نياز به برنامه. ريزی جامع. برای بازنمايی نقاط قوت، تقويت فرصت ….. ها و جوامع ميزبان در فرايند جذب و پذيرايی از. اين. جهانگردان و ساير ديدار. کنندگان. ) اعرابی و ايزدی. ،. 0033. (. سازمان جهانی گردشگری در مارس. 0110. تعريف.

[PDF]ﻫﺎي ﭘﻨﻬﺎن درآﻣﺪزاﯾﯽ: ﺷﻬﺮداري ﺗﻬﺮان ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺷ – اولین …

ﺷﻬﺮي (. ﺑﺎ روﯾﮑﺮد اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺘﯽ، اﻗﺪام و ﻋﻤﻞ. )، اردﯾﺒﻬﺸﺖ. 95. 591. ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ ﮔﺮدﺷﮕﺮي ﺷﻬﺮي در اﯾﺠﺎد ﻓﺮﺻﺖ. ﻫﺎي ﭘﻨﻬﺎن درآﻣﺪزاﯾﯽ: ﺷﻬﺮداري ﺗﻬﺮان. ﺷﯿﺮﯾﻦ. ﻋﺒﯿﺪي. زادﮔﺎن. *. ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ. ارﺷﺪ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ….. ﺟﻬﺎﻧﯽ. و”. ” ﻣﺮﮐﺰ ﺳﮑﻮﻧﺘﮕﺎه. ﻫﺎي اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ. ” و ﭼﻨﺪ ﻣﺆﺳﺴﻪ دﯾﮕﺮ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻫﺪف اﺻﻠﯽ آن. ﺗﺄﻣﯿﻦ. ﺗﻮﺳﻌﻪ. ﭘﺎﯾﺪار ﺷﻬﺮي از ﻃﺮﯾﻖ اﯾﺠﺎد. ﻇﺮﻓﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و اﻗﺪام ﻫﻤﮕﺎﻧﯽ اﺳﺖ. از ﻣﻨﻈﺮ راﻫﺒﺮد ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺷﻬﺮ، …

[PDF]45313: مبانی و پیشینه نظری گردشگری | مقالات واقعی

ﻧﻮع ﻓﺎﯾﻞ: WORD و ﻗﺎﺑﻞ وﯾﺮاﯾﺶ ﺑﺎ ﻓﺮﻣﺖ doc. ﻗﺴﻤﺘﯽ از ﻣﺘﻦ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﯾﮑﯽ از ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻬﻢ و ﻣﺆﺛﺮ در ﭘﻮﯾﺎﯾﯽ اﻗﺘﺼﺎد و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪار ﻫﺮ ﮐﺸﻮر، ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎرﯾﺦ ﺳﻔﺮ از … ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﯽ ﭼﻨﺪ. ﻣﻨﻈﻮره اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻣﮑﺎﻧﯽ ﺧﺎرج از ﻣﺤﯿﻂ ﻋﺎدی ﮔﺮدﺷﮕﺮ اﻧﺠﺎم ﻣﯽﮔﯿﺮد و ﻣﺴﺎﻓﺮت ﮔﺮدﺷﮕﺮ ﺑﯿﺶ از ﯾﮏ ﺳﺎل. ﻃﻮل ﻧﻤﯽﮐﺸﺪ و ﻫﺪف ﺗﻔﺮﯾﺢ، ﺗﺠﺎرت و ﯾﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎی دﯾﮕﺮ اﺳﺖ (ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮔﺮدﺷﮕﺮی، …

مقاله اهمیت کیش در صنعت گردشگری ایران – سیویلیکا

جزیره کیش با ویژگیهای جغرافیای خاص خود که در زمینه توسعه جهانگردی منطقه ای و جهانی دارد در میان همه جزایر ایرانی خلیج فارس تنها منطقه ای است که همه دورا… … قنبری, علی و نوشین خانی قریه گپی، ۱۳۸۹، اهمیت کیش در صنعت گردشگری ایران، ششمین همایش ملی فرهنگی گردشگری خلیج همیشه فارس، تهران، مرکز گردشگری علمی فرهنگی …

اثـیـــــر…سایت جامع مدیریت – تبیین رابطه توسعه …

(سازمان جهانی گردشگری، 2006) از این¬رو بسیاری از کشورها به صورت فزاینده¬ای به این حقیقت پی برده¬اند که برای بهبود وضعیت اقتصادی خود باید ابتکار عمل به خرج دهند و … مبانی نظری گردشگری بنظر می¬رسد در تعریف واژه گردشگری، نوعی گستردگی و ناساختاری وجود دارد. از نظر انجمن آماری سازمان ملل (1993) گردشگری شامل …

مبانی نظری و پیشینه گردشگری |94108| آف مقاله

مبانی نظری و پیشینه گردشگری مبانی نظری و پیشینه گردشگری 52 صفحه همراه با منابع مطالعات نظری… 16 پیشینه گردشگری در جهان… 16 پیشینه گردشگری در ایران… 19 تعریف و مفاهیم گردشگری… 20 سازمان جهانی گردشگری… 22 مدیریت گردشگری… 27 انواع گردشگری… 30 گردشگری فرهنگی… 33 پیش.

مبانی نظری و پیشینه گردشگری |105908| مقالات واقعی

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه گردشگری. 52 صفحه. همراه با منابع. مطالعات نظری… 16. پیشینه گردشگری در جهان… 16. پیشینه گردشگری در ایران… 19. تعریف و مفاهیم گردشگری… 20. سازمان جهانی گردشگری… 22. مدیریت گردشگری… 27. انواع گردشگری… 30. گردشگری فرهنگی… 33. پیشینه گردشگری فرهنگی… 34.

تدوین برنامه‌ راهبردی توسعه گردشگری روستایی ایران

این پژوهش قادر است راهبردهای مطلوبی در جهت توسعه گردشگری منطقه دلفارد ارائه دهد و از آنجا که بسیاری از روستاها در سطح کشور از لحاظ ویژگی‌های طبیعی، فرهنگی، … در ادامه به بررسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق و همچنین تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها از دیدگاه مشارکت‌کنندگان و افراد ذینفع در جهت توسعه گردشگری …

[PDF])مطالعة موردی: شهر یزد(

سازمان جهاني جهانگردي تعریفي قابل قبول از توسعة پایدار گردشگري ارائه کرده است که در مورد آن اتفاق نظر وجود دارد. از نظر این س ازمان، توس عة پایدار گردشگري نوعي از گردشگري است که به مدیریت تمامي منابع منجر گردد، به شیوه اي که. ضمن رعایت ش ئونات فرهنگي، فرایندهاي اساسي زیست محیطي، تنوع عوامل زیست محیطي و …

[PDF]مبانی نظری و پیشینه گردشگری | تایمز

:HTML ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی. 52 ﺻﻔﺤﻪ. ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻣﻨﺎﺑﻊ. ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻧﻈﺮی… 16. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی در ﺟﻬﺎن… 16. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی در اﯾﺮان… 19. ﺗﻌﺮﯾﻒ و ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ ﮔﺮدﺷﮕﺮی… 20. ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮔﺮدﺷﮕﺮی… 22. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮی… 27. اﻧﻮاع ﮔﺮدﺷﮕﺮی… 30. ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ… 33. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ… 34.

[PDF]PDF: مبانی نظری و پیشینه پژوهش گردشگری | OODL

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ – ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت: ﻓﺼﻞ دوم ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ (ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ). ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻣﻨﺒﻊ ﻧﻮﯾﺴﯽ … در ﮐﻨﺎر آﺛﺎر ﯾﺎد ﺷﺪه، ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﮔﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﮐﻨﺘﺮل ﻧﺸﻮد، … ﺑﻪ اﺳﺘﻨﺎد ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﺳﺎزﻣﺎن. ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮدی، ﭘﯿﺸﻨﯿﺎز ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪار ﮔﺮدﺷﮕﺮی، ﺗﻠﻔﯿﻖ و ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ اﻫﺪاف اﻗﺘﺼﺎدی و زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ و ﻧﯿﺰ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ اﺳﺖ. اﯾﻦ اﻣﺮ ﻣﺘﻀﻤﻦ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻣﻨﺎﻓﻊ درازﻣﺪت ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﯿﺰﺑﺎن، ﮔﺮدﺷﮕﺮان ﻣﻬﻤﺎن و ﺣﻔﺎﻇﺖ از.

جایگاه و نقش صنایع دستی گیلان در جذب گردشگری | جارستان

۲۰ آبان ۱۳۹۶ – صنایع دستی به عنوان مکمل جاذبه های تاریخی و گردشگری عامل مهمی در شناساندن فرهنگ و تمدن و جذب گردشگران داخلی و خارجی به حساب می آید. استان گیلان … از نظر سازمان جهانی گردشگری ، گردشگری فعالیت های افرادی است که برای استراحت، کار و دلایل دیگر به خارج از محیط سکونت معمول خویش سفر کند(پاپلی یزدی، …

[PDF]بررسی پایداری اجتماعی فرهنگی توسعه گردشگری؛ مطا …

توسط نیک بین – ‏2012
سازمان جهانی جهانگردی نخستین بار در سال 1988 اصطالح »گردشگری پايدار« را. اين گونه تعريف کرد: »گردشگری پايدار نیازهای گردشگران برانت لندطبق معیارهای گزارش. حاضر و جوامع میزبان را با محافظت و ارتقای فرصت های آيندگان برآورده می کند« جورج،. 8 :2008(. توسعه پايدار گردشگری نیز شکل خاصی از توسعه گردشگری است که …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی …

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – دسته: مدیریت فرمت فایل: doc حجم فایل: 806 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 78 توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری. … قسمتی از مبانی نظری متغیر: صنعت گردشگری و جهانگردی. گردشگر. بنا به تعریفی گردشگر به شخصی خارجی جهت سیاحت، گردش و ورزش که اقامت آن کمتر از …

همایش های تاریخی و گردشگری : همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار …

کنفرانس های تاریخی و گردشگری سال 1395 – کنفرانس های تاریخی و گردشگری سال های گذشته – اطلاع رسانی آخرین همایش های ملی و بین المللی – خبرنامه – آموزش – اخبار.

توسعه صنعت توریسم در ایران بعد از انقلاب اسلامی – مرکز …

۳ مهر ۱۳۹۵ – کشور ایران با دارا بودن جاذبه هاي غنی تاریخی و جغرافیایی، کشوري مستعد براي جذب گردشگران خارجی می باشد. …. آن می‌پردازند (هولدن، ۲۰۰۰، ۲۵) با وجود تعاریف متعدد ارائه شده، بسیاری از محققان، صاحب‌نظران و مجامع علمی – تحقیقاتی بین‌المللی، تعریف سازمان جهانی گردشگری را پذیرفته و آن را به رسمیت شناخته‌اند .

طراحی الگوی مفهومی گردشگری پایدار بر پایه بازاریابی …

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ – ۱-۶: تعریف مفاهیم و اصطلاحات۹. فصل دوم: ادبیات پژوهش. ۲-۱: مقدمه۱۳. ۲-۲: مبانی نظری ۱۳. ۲-۲-۱: گردشگری۱۳. ۲-۲-۱-۱: انواع گردشگر و گردشگری ۱۵. ۲-۲-۲: گردشگری … مکان های دیدنی و تاریخی )به تعداد ۳۸۴ نفر از گردشگران، مدیران و کارشناسان سازمان گردشگری و خبرگان فن بازاریابی توزیع گردید. روش به کار رفته …

دکتر نادر جعفری – دانشکده معارف اسلامی و مدیریت| دانشگاه …

وی دروسی نظیر اقتصاد سیاسی بین المللی، مبانی سازمان و مدیریت، مبانی ارتباط جمعی، مدیریت بازاریابی فرهنگی را در دانشگاه های صدا و سیما، تربیت مدرس، … که طراحی مدل مفهومی ارزیابی عملکرد مطبوعات کشور، چهارچوب نظری، درآمدی بر مفهوم و روش سیاست گذاری، درس هایی برای سیاستگذاران از جمله مقالات و مدیریت گردشگری و وجهه ی …

[PDF]سرمایه اجتماعی و بهره وری کارکنان – بانک گردشگری

فرهنگی. 31. گزارش تصویری. 40. همکاران. 44. نشریه داخلی بانک گردشگری)بانگ(،. با توجه به اهداف تعیین شده از طرف شورای. سیاستگذاری، از همه همکاران ارجمند و اهل ….. مفاهیم مدیریت ریسک. خدمت »انتقال وجه پایای گروهی برای سپرده های. عادی و سپرده های مشترک و چند امضایی« در. سامانه اینترنت بانک گردشگری فعال شد. طبق اعالم.

[PDF]ارزیابی عوامل موثر در توسعه صنعت گردشگری … – دانشگاه …

گردشگري صنعتي است که توسعه آن نیازمند شناخت و آگاهي کافي از مسائل و عوامل مؤثر اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي. در هر منطقه است. منطقه آزاد … در این راستا هدف از. انجام این پژوهش، ارزیابی و اولویت بندی عوامل موثر در توسعه گردشگری منطقه آزاد چابهار و ارائه راهکارهایی به منظور … بررسی مفاهیم پایه و مبانی نظری. توسعه اقتصادي در هر …

مبانی نظری و پیشینه گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر …

۹ شهریور ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر. 38 صفحه. همراه با منابع. 2-1-گردشگری.. 12. 2-1-1-مفاهیم پایه گردشگری.. 13 … طرح شرکت توریستی (سیاحتی- زیارتی) پارس گردشگر نوین 2 فهرست مطالب بخش معرفی خلاصه مدیریتی مدل کسب و کار برنامه بازاریابی معرفی و فروش تورها …

گردشگری خلاق؛ فرصتی که نباید از دست داد – آرش نورآقایی | …

۲۵ آبان ۱۳۹۱ – هدف این شبکه توسعه همکاری‌های بین‌المللی میان شهرها و تشویق آن‌ها به توسعه همکاری‌های مشترک در خط الویت جهانی “یونسکو” برای مفاهیم “فرهنگ و توسعه” و “توسعه … جالب این‌که در گزارشات مربوط به سال 2011 سازمان جهانی گردشگری چنین مطرح شده که، در پژوهش‌های آینده گردشگری باید متوجه باشیم گردشگران فرهیخته‌تر …

جامعه‌شناسی گردشگری شهری – انسان شناسی و فرهنگ | انسان …

نهایتاً در فصل چهارم که «رویکردهای نظری جامعه‌شناسی گردشگری» نام گرفته، توضیحاتی درباره مبحث گردشگری در دانش جامعه‌شناسی ارائه شده و برخی نظریات در این …. سال یش می‌شود (مثلاً تعداد گردشگران بین‌المللی در صفحه 218) و یا تعریفی که از گردشگری و به نقل از سازمان جهانی گردشگری ارائه می‌دهد، مربوط به سال 1968، یعنی نیم …

وبلاگ تخصصی جهانگردی واطلاعات گردشگری

تاريخ و فرهنگ ايران، شناخت روحيات ملل، قوانين و مقررات حقوقي جهانگردي، مباني مردم شناسي جهانگردي، مديريت بازاريابي و تبليغات جهانگردي، اقتصاد جهانگردي، ….. در كنفرانس بین المللی كه درباره مسافرت و آمارهای جهانگردی، در سال۱۹۹۱توسط سازمان جهانی جهانگردی ودولت كانادا در اتاوا برگزار شد، در زمینه تعریف واژگان،اصطلاحات و …

[PDF]سرفصل کارشناسی مدیریت جهانگردی – دانشگاه علم و فرهنگ

(U). بورکیا اطان ایران. وزارت علوم I کات وفناوری. | ، است . مورای مالی امروزی آمور کلی. برنامه درسی. دوره: کارشناسی. رشته: گردشگری. بازنگری شده مورخ ۱۳۹۵/۱/۲۳ کمیته گر دشگری … برنامه آموزشی دوره کارشناسی «مدیریت جهانگردی و هتل داری» پیشنهادی از سوی گروه علوم انسانی بر اساس رای صادره. سیصد و … |مشخصات کلی، تعریف و هدف.

[PDF]دریافت فایل

۳ بهمن ۱۳۵۲ – مس ئله، چارچوب نظري، فرضيه ها يا پرسش ها، روش … درباره فلسفه فرهنگ. علي اكبر رشاد. 17. گامي براي بهره گيري از محتواي دين اسالم در پژوهش دينداري. احمد فضائلي. 41. برازش تجربي مدل هاي مفهومي ساختاري از دينداري … فلسفه انگاري فلسفه فرهنگ«، »تعريف فلسفه فرهنگ«، »جايگاه فلسفه فرهنگ در جغرافياي.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی | …

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – دسته: مدیریت فرمت فایل: doc حجم فایل: 806 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 78 توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری. … قسمتی از مبانی نظری متغیر: صنعت گردشگری و جهانگردی. گردشگر. بنا به تعریفی گردشگر به شخصی خارجی جهت سیاحت، گردش و ورزش که اقامت آن کمتر از …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی (58362):جهانگردی مبانی نظری صنعت گردشگری پیشینه تحقیق. … 16 2-4-2- گردشگری فرهنگی/ روستایی. … جهانگردی در جهان براساس آخرین داده های سازمان WTO (سازمان جهانی توریسم) که در ژانویه سال 2000، گردآوری و در ماه مارس 2000، انتشار یافته است، تعداد گردشگران در …

دومین همایش ملی فرهنگ، گردشگری و هویت شهری – از 6 بهمن …

دومین همایش ملی فرهنگ، گردشگری و هویت شهری توسط موسسه علمی پژوهشی مهر اندیشان ارفع در تاریخ 6-7 بهمن ماه در شهر کرمان برگزار میگردد. … تاثیر صنعت گردشگری در برندسازی و نفوذ فرهنگ ایرانی در جوامع جهانی. تبلیغات بین المللی و رونق …. چشم اندارهای نوین در مبانی نظری و روش شناسی باستان شناسی تاریخی ایران و جهان.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق گردشگری الکترونیکی …

۶ آبان ۱۳۹۶ – 16 پیشینه گردشگری در ایران… 19 تعریف و مفاهیم گردشگری… 20 سازمان جهانی گردشگری… 22 مدیریت گردشگری… 27 انواع گردشگری… 30 گردشگری فرهنگی… 33 پیشینه گردشگری فرهنگی… 34 تعریف گردشگر فرهنگی… 36 اهمیت گردشگری فرهنگی… 37 اهداف گردشگری فرهنگی… 47 آثار گردشگری فرهنگی.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق صنعت گردشگری و جهانگردی …

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه … قسمتی از مبانی نظری متغیر: صنعت گردشگری و جهانگردی. گردشگر. بنا به تعریفی گردشگر به شخصی خارجی جهت سیاحت، گردش و ورزش که اقامت آن کمتر از 24 ساعت نباشد …

گردشگری صاحب برند می‌شود | روزنامه هنری هنرمند

۳۰ آذر ۱۳۹۴ – مرتضی رحمانی‌موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری در نشستی که به بهانه‌ی برگزاری کنفرانس بین‌المللی برند … ارتباط با موضوع گردشگری هستند و یا در این سازمان مدیریتی دولتی دارند، در عین دفاع از شخصیت‌های انتخاب شده، گفت: اگر صاحب نظری را سراغ دارید به دبیرخانه معرفی …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق گردشگری الکترونیکی … – …

19 تعریف و مفاهیم گردشگری… 20 سازمان جهانی گردشگری… 22 مدیریت گردشگری… 27 انواع گردشگری… 30 گردشگری فرهنگی… 33 پیشینه گردشگری فرهنگی… 34 تعریف گردشگر فرهنگی… 36 اهمیت گردشگری فرهنگی… 37 اهداف گردشگری فرهنگی… 47 آثار گردشگری فرهنگی… 52 درک مردم شناسی گردشگری… 54 برای دانلود این …

مؤلفه‌های اجتماعی – فرهنگی شهر زیارتی پایدار مورد مطالعه: شهر …

هشت مؤلّفه و چهل‌ودو شاخص در ذیل ابعاد اجتماعی، فرهنگی و گردشگری مذهبی پایدار استنباط شد و در فرآیند تحلیل عاملی تأییدی به حک و اصلاح رسید. … موضوع نوشتار حاضر تعیین مؤلفههای شهر زیارتی اسلامی پایدار به‌عنوان فضای کنش زیارتی است، لازم است برای روشن‌شدن پایههای نظری، مفاهیم نظری مرتبط با آن تعریف و تدقیق شود.

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق گردشگری |23551| سیتروس …

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق گردشگری (23551):ادبیات نظری مبانی نظری پژوهش گردشگری یکی از عوامل مهم و مؤثر در پویایی اقتصاد و توسعه پایدار هر کشور، گردشگری … به استناد تعاریف سازمان جهانی جهانگردی، پیشنیاز توسعه پایدار گردشگری، تلفیق و هماهنگی اهداف اقتصادی و زیست محیطی و نیز اجتماعی و فرهنگی است.

نوشته شده توسط ofmas

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
اجرا شده توسطهمسپار