همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
توضیح

دانلود مبانی نظری جنبش های اجتماعی, دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی

دانلود مبانی نظری جنبش های اجتماعی, دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی

مبانی نظری جنبش های اجتماعی, دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی

مبانی نظری جنبش های اجتماعی دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 571 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 98

مبانی نظری جنبش های اجتماعی, دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری جنبش های اجتماعی, دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی


توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری

مقدمه ………………………………………………………………………………………………………………………….. 12
2-1- پیشینه تحقیق……………………………………………………………………………………………………… 12
2-1-1- مقالاتداخلی………………………………………………………………………………………………… 12
2-1-2- مقالات خارجی……………………………………………………………………………………………… 25
2-2- مروری بر نظریات جنبش های اجتماعی ………………………………………………………………. 39
2-2-1- نیل اسملسر …………………………………………………………………………………………………… 41
2-2-2- آلن تورن ………………………………………………………………………………………………………. 42
2-2-3- تدااسکاکپول ………………………………………………………………………………………………….. 43
2-2-4- هانا آرنت……………………………………………………………………………………………………….. 44
2-2-5- ملوچی ………………………………………………………………………………………………………….. 44
2-2-6- ماریو دیانی ……………………………………………………………………………………………………. 44
2-2-7- گی روشه ………………………………………………………………………………………………………. 45
2-2-8-دوناتلا دلاپورتا و ماریو دیانی ……………………………………………………………………………. 46
2-2-9- چارلز تیلی …………………………………………………………………………………………………….. 47
2-2-10- ویژگی های جنبش اجتماعی …………………………………………………………………………. 54
2-2-11- انواع جنبش های اجتماعی ……………………………………………………………………………. 56
2-2-12- مراحل جنبش های اجتماعی …………………………………………………………………………. 59
2-2-13- کارکرد های جنبش اجتماعی ………………………………………………………………………… 60
2-2-14- استراتژی های جنبش اجتماعی ……………………………………………………………………… 61
2-3- مروری بر دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی ( اینترنت و تاثیر اجتماعی آن ) ………… 62
2-3-1- نقش اینترنت در جنبش های اجتماعی ……………………………………………………………… 66
2-3-2- تاریجچه شکل گیری اینترنت و شبکه های اجتماعی …………………………………………. 73
2-3-3- ساختار شبکه های اجتماعی…………………………………………………………………………….. 76
2-3-4- پیشرفت های مهم در شبکه های اجتماعی ………………………………………………………… 77
2-3-5- کارکرد های شبکه های اجتماعی …………………………………………………………………….. 79
2-3-6- شبکه های اجتماعی و دیپلماسی دیجیتال ………………………………………………………………….. 80
2-3-7- اهمیت شبکه های اجتماعی درشکل گیری جنبش ها در جهان امروز ………………………….. 82
2-5- چارچوب نظری ………………………………………………………………………………………………………… 82
2-6- مدل نظری تحقیق ……………………………………………………………………………………………………… 83
2-6-1- مدل نظری نیل اسملسر …………………………………………………………………………………………… 84
2-6-2- مدل نظری آلن تورن ………………………………………………………………………………………………. 85
2-6-3- مدل نظری چارلز تیلی ……………………………………………………………………………………………. 86
2-7- فرضیات تحقیق ………………………………………………………………………………………………………….. 94

مقدمه :
این فصل را با پیشینه تحقیق و بحث در باره موضوع مورد نظر که شخصیت های مختلف داخلی و خارجی در مورد آن مقالاتی به چاپ رسانده اند آغاز نموده سپس مروری بر نظریات جنبش های اجتماعی داشته و دید گاههای نظریه پردازانی که برنقش اینترنت و تاثیر اجتماعی آن مطالبی ارائه کرده اند را مطرح می نماییم و چارچوب نظری تحقیق را براساس نظریات گفته شده مشخص نموده ومدل نظری ، قضایای نظری و فرضیات تحقیق را از آنها استخراج می نماییم در انتهای فصل به تعاریف اصطلاحات و مفاهیم موجود می پردازیم .
1-2- پیشینه تحقیق
با توجه به جدید بودن موضوع و اینکه این انقلاب به ثبات لازم نرسیده است . کار های محدودی در این زمینه صورت گرفته است . می توان آنها را به دو گروه مقالات خارجی و مقالات داخلی تقسیم بندی نمود و با ذکر این موضوع که اکثریت این مقالات در روز نامه ها و و بلاگ های خبر تحلیلی و فیلم های مستند و مصاحبه با اشخاص دانشگاهی و متخصص در مسائل سیاسی مطرح شده است نام برد . بنابراین در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد .

1-1-2-مقالات داخلی
1. مقاله مهدی خلفخانی، (1390 ) ، با عنوان « شبکه ای شدن مدنی درفضای سایبری وتاثیر آن برجنبش های نوین اجتماعی درخاورمیانه » ،چاپ شده در فصلنامه مطالعات سیاسی می باشد. ایشان به بررسی نقش گسترده ای که اینترنت و فضای سایبری در تحولات سیاسی و قابلیت های این فضا برای پیشبرد جنبش های اجتماعی در برخی از کشور های خاور میانه داشته است پرداخته ونشان می دهند که فضای سایبری و قابلیت های فن آورانه این فضا به وسیله فعالان اجتماعی برای پیشبرد اهداف اساسی جنبش ها و برای تامین اهدافشان مورد استفاده قرار می گیرند و چگونه ساختار های فرصت ایجاد شده در فضای سایبربه شبکه ای شدن مدنی جنبش های اجتماعی کمک خواهد نمود ؟ همچنین ساختار های فرصت ایجاد شده در نتیجه فرصت های دیجیتالی ، می توانند منجر به ایجاد حوزه عمومی جدیدی برای راهبری جنبش های اجتماعی دیجیتالی گردند . ایشا ن با توجه به مطالبی که در این مقاله مطرح می نمایند به نتایجی که در ذیل آورده می شود می رسند :
اینترنت به عنوان وسیله ای برای طرح گفتمان های ضد حکومتی و هژمونیک گردید .
اینترنت ابزاری نوین برای ارائه بدیل های جدید فرهنگی و اید ئولوژیک شده است .
از طریق اینترنت ، رهبران جنبش ها توانستند کمپینگ گسترده ای را براه اندازند .
از طریق قابلیت های فضای سایبری رهبران جنبش شبکه های ملی و بین المللی را به هم پیوند داده وبرای موفقیت جنبش بکار گرفتند . و…..
2. سید محمد صادق لواسانی، ( 1390) ، مقاله ای تحت عنوان « انقلاب تونس چگونه آغاز شد ؟ » دارند و می نویسد . افزایش روز افزون فساد، تورم و بیكاری باعث احساس سرخوردگی مردم تونس و شروع اعتراضات در جنوب غرب این كشور شده و مردم به این نتیجه رسیدند كه دولت تونس دزدی‌های زیادی انجام داده است. این اعتراضات صورت گرفته در پایتخت حقیقتا ناخود آگاه رخ داد اما با وجود این، با اندكی سازمان دهی و خرد شركت كنندگان در اعتراضات، خود مرحله ای از سازماندهی را به وجود آورد. در این انقلاب، بخش هایی از مردم تشكیل دهنده اعتراضات یا لیدرهای آن ها از طریق اینترنت اطلاع رسانی و تبادل نظر می كردند و اصولا سازماندهی اعتراضات در اینترنت صورت می گرفت.انقلاب تونس هیچ رهبری نداشت، هیچ حزب یا گروهی آن را هدایت نمی كرد و این، خود مردم بودند كه از طریق رسانه های نوین و در رأس آنها اینترنت به سازماندهی و مدیریت جریان اعتراضات اقدام می كردند.
3. سید حسین اطهری ، (1385 )، و مقاله ای در خصوص« مدرنیته و جنبش های اجتماعی» دارند.و در بخشی از آن به تاثیر عواملی كه باعث پویایی و ایجاد جنبش های جدیداجتماعی می شوند را در سه عامل مهم و تاثیر گذار مورد مطالعه قرار می دهد این سه عامل عبارتنداز:
1ـ دخالت دولت در حوزه های مختلف اجتماعی 2ـ توسعه صنعت شناخت 3ـ گسترش رسانه های جمعی
4. حسن احمدیان ،( 1390 ) ، مقاله ای تحت عنوان« انقلاب تونس زمینه ها و پیامد ها » دارند و معتقد است که در این انقلاب ، پنج یافتة عمده مطرح می‌شود: سقوط بن‌علی و پیش رفتن مطالبات مردمی در جهت تغییر، بدان معنا بود که حاکمیت سلب شدة مردم تونس به آنها بازگشت و تونسی‌ها قدرت خود را در ایجاد تغییر باور کردند. بدین ترتیب امکان اعادة نظام حزب واحد و رهبری یک دیکتاتور به هیچ وجه وجود ندارد. البته این نکته به معنای حاکم شدن حتمی نظام دموکراتیک نیست بلکه به معنای آن است که اوضاع تونس به هر سمت که پیش برود، به هیچ وجه به عقب و سبک دیکتاتوری بن‌علی باز نخواهد گشت. نکته دوم آنکه حرکت تونس به سمت دموکراسی و حکومت قانون با وقوع انقلاب آغاز شد. با این حال، این کشور همچنان راه درازی تا استقرار یک نظام دموکراتیک در پیش دارد. انقلاب تونس نوعی خود باوری در ملت‌های منطقه به وجود آورد؛ ملت‌هایی که از ترس سرکوب و نه از سر میل به دیکتاتوری‌های منطقه تن داده‌اند. به نظر می‌رسد انقلاب تونس آغاز موجی باشد که به شورش‌های فراگیر در سراسر منطقه خواهد انجامید؛ لذا این دوره را می‌توان آغاز «بهار عربی» نامید؛ دوره‌ای که ملت‌ها برای کنار زدن دیکتاتوری‌ها قیام می‌کنند و نظام‌های دموکراتیک بر پا می‌کنند. آغاز این دوره را در الجزایر، مصر، ‌اردن و یمن شاهد بودیم. به همان نسبت که انقلاب تونس ملت‌های منطقه را مصمم‌تر کرد، نظام‌های حاکم در این منطقه را بیمناک ساخت. در واقع، این انقلاب که یکی از پلیسی‌ترین نظام‌های منطقه را ریشه کن ساخت، به خوبی به دیکتاتوری‌های منطقه این نکته را تفهیم کرد که با زور نمی‌توان حکومت ابدی داشت. انقلاب تونس در نهایت الگویی نوین در منطقه مطرح ساخت. در این الگو شاید برای اولین بار مردم منطقه علت بدبختی‌ها و فلاکت خود را نه دشمن خارجی و دخالت غربی در کشورشان بلکه خودکامگی و فساد نخبگان حاکم بر کشور دانسته و علیه آن شوریدند. در این معنا تونسی‌ها الگوی بسیار مناسبی برای مبارزة مردم منطقه با دشمن اصلی آزادی‌ها و زندگی عزتمند خود مطرح ساختند؛ الگویی که می‌تواند «نظام نوین منطقه‌ای» را شکل دهد.
5. علیرضا خراسانی ، (1389 ) ، مقاله ای در زمینه اینترنت و شورش در ممالک عربی خاورمیانه و شمال افریقا ، اینفوگراف دارندو می نویسند . جنبش های مدنی در کشورهای عربی خاورمیانه و شمال افریقا فرصت تازه ای را در اختیار محققان قرار داده تا رابطه میان جوانان و استفاده خبری از اینترنت را در این کشورها هنگام بروز شورش بررسی کنند. و معتقد است «در اینکه از روی متوسط سن کشورهای مذکور می توان حدس زد که همگی جوان بوده و شور و نشاط جوانی دارند، شکی نیست. از سوی دیگر تعداد کاربران اینترنت نیز حاکی از وجود نسل جدیدی است که از ابزار مدرن بهره می گیرند. اما رابطه میان تعداد کاربران اینترنت که فقیر بوده و یا بیکار هستند چندان مشخص نیست اما می توان روی فاکتور دومی یعنی کاربران بیکار اینترنتی تاکید گذاشت. بدین معنی که اینترنت برای نسل جوان فارغ التحصیل و جویای کار وسیله مناسبی است که شبکه های اجتماعی در این میان می تواند این نوع کاربران را اغناء اطلاعاتی کرده و یا تشنه بودن مانند سایر کاربران غربی کند. چیزی که برای کاربران کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا تبدیل به رویا شده و فشار دیکتاتوری های سنتی تحت حکومتهایی مانند بن علی و مبارک و … روند تغییرات را در این کشورها شتاب بیشتری می بخشد.»
6. فاطمه الوندی، (1390 ) ، مقاله ای تحت عنوان« غلبه شبکه های اجتماعی بر رسانه های حکومتی درتحولات اخیرجهان عرب» دارندکه معتقد است : شبکه های اجتماعی و اینترنتی غیر رسمی نقش پررنگی در وقوع و هدایت اعتراضات مردمی ایفا کرده اند. استفاده از این ابزار به رغم اقدام های محدود کننده نسبت به دسترسی کاربران از سوی دولت های عربی از اجزاء تاثیر گذار در شکل گیری روند مخالفت های ضد دولتی بوده است. پس از تحولات صورت گرفته در نظام های سیاسی تونس و مصر؛ دیگر نظام های سیاسی منطقه شمال آفریقا و خلیج فارس از جمله کشورهای لیبی، اردن، عربستان، یمن، بحرین، الجزایر و … نیز خواستار اصلاحات در ساختار سیاسی و روند دموکراسی در کشورهایشان شدند. که این خواسته منجر به شکل گیری جنبش های اعتراضی محدود یا گسترده علیه نظام حاکم در آن کشورها شد. آنچه در این تحولات انکار ناپذیر بود تاثیر رسانه های ارتباط جمعی و اینترنت و بخصوص شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر و فیس بوک در اطلاع رسانی سریع و گسترده و گسترش سریع این تحولات در کشورهای منطقه بود. با وجود قطعی گسترده یا کندی سرعت اینترنت، تلفن همراه و سامانه ارسال پیام کوتاه، در بعضی از کشورها باز هم تحولات منطقه سریعاً از طریق اینترنت و شبکه های خبری، اطلاع رسانی و برنامه ریزی ها جهت تجمعات اعتراضی و راهپیمایی ها بخصوص توسط کاربران شبکه های اجتماعی در توئیتر و فیس بوک صورت گرفته و این موضوع، نشان دهنده نقش ابزارهای جدید در تحولات سیاسی و حتی اجتماعی میباشد. در واقع این ابزار های تازه به طور همزمان چندین نقش را ایفا می کنند.
7. عبد الامیر نبوی ،(1390 ) ، مقاله ای تحت عنوان « گسترش اینترنت از عوامل تحولات کشور های عربی » ارائه دادند که معتقد است : تحولات خاورمیانه عربی بیشتر یك پدیده سیاسی و اقتصادی است كه به لحاظ سیاسی عمده این كشورها، كشورهای سركوبگری هستند و با وجود ظواهر دموكراتیك، ماهیت قدرت در آنجا استبدادی است. همچنین وضعیت وخیمی به لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در این کشور ها وجود داشته و تنها چیزی كه در این بین مثبت بود گسترش ارتباطات و دسترسی به اینترنت و ماهواره بود كه به ضرر حكام تمام شد و پدیده‌ای كه در خاورمیانه عربی راه افتاد و همچنان ادامه خواهد داشت و آثار آن تا دهه‌ها بعد نقشه منطقه را حتی به لحاظ سیاسی دچار دگرگونی می‌كند یك پدیده اقتصادی، سیاسی و اجتماعی محسوب می شود.

جهت مشاهده فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید
http://ofmasweblog.ofmas.ir
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش اینترنت در …

۲۶ مهر ۱۳۹۶ – فایل ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش اینترنت در شکل گیری جنبش های اجتماعی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد. توجه : در صورت مشاهده بهم ريختگي … 2-3- مروری بر دیدگاههای نظری تکنولوژی ارتباطی ( اینترنت و تاثیر اجتماعی آن ) ………… 62. 2-3-1- نقش اینترنت در …

کلیات و مبانی نظری سبک زندگی اسلامی | پژوهش های معنوی: …

۲۷ اسفند ۱۳۹۴ – کلیات و مبانی نظری سبک زندگی اسلامی علی قنبریان؛ سطح 3 حوزه و دانشجوی دکتری مبانی نظری اسلام دانشگاه تهران، ghanbarian.howzeh@yahoo.com وحید … یا اقلیم‌;های زیستن انسان اثر می‌;گذارند و حاکی از مجموعه عوامل و عناصری است که کم‌وبیش به‌طور نظام‌مند با هم ارتباط داشته و یک شاکله کلی فرهنگی و اجتماعی …

[PDF]جنبش های اجتماعی در عصر اینترنت – فصلنامه نقد کتاب علوم …

مشخصه های این ویژگی چیست؟ آیا شبکه ای شدن. و استفاده از اینترنت تنها شکل و ابزارهای ارتباطی جنبش های اجتماعی را جدید. و متفاوت کرده یا در رویکردها و ماهیت جنبش نیز تأثیر گذاشته است؟ کاستلز در. کتاب خود به این پرسش ها پاسخ می دهد و با برشمردن ویژگی های جنبش های. نظریۀ قدرت اجتماعی شبکه ای، مبانی نظری خود را در …

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺻﻨﺎﻳﻊ دﺳﺘﻲ

ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ. ﻧﻮع ﺗﺤﻘﻴﻖ. : ﺑﻨﻴﺎدي ﻧﻈﺮي. ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﺴﺎﻟﻪ و ﺑﻴﺎن ﺳﻮال. ﻫﺎي اﺻﻠﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ. : ﺗﻌﺎرﻳﻒ و ﻣﺒﺎﺣﺚ زﻳﺎدي در ﺟﻨﺒﺶ ﻫﺎي ﻫﻨﺮي و ﻓﻜﺮي اﺧﻴﺮ ﺑﺮاي ﻫﻨﺮ و ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻏﻴﺮ. ﻫﻨﺮي ﻣﻄﺮح ﺷﺪه و ﻣﺴﻠﻤﺎ ﺻﻨﺎﻳﻊ دﺳﺘﻲ از اﻳﻦ اﻣﺮ ﻣﺴﺘﺜﻨﻲ ﻧﻤﻲ ﺑﺎﺷﺪ . ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﻣﻲ … ﺷﻨﺎﺳﻲ و ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ ﻛﺎرﺑﺮد واژه، ﭼﻨﻴﻦ اﺳﺘﻨﺒﺎط ﻣﻲ ﺷﻮد ﻛﻪ ﻛﺎرﺑﺮد آن، ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ آن …. ﻧﺘﻴﺠﻪ ﻛﻠﻲ در اﻳﻦ ﺑﺮرﺳﻲ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺎرﻳﺨﻲ و اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، ﺗﻌﺎرﻳﻒ، دﻳﺪﮔﺎه ﻫﺎ،.

بررسی مبانی نظری صنایع دستی – پژوهشگاه علوم و فناوری …

تعاریف و مباحث نظری نوینی همگام با جنبش های هنری و فکری، امروزه برای هنر و غیر هنر بیان شده و مسلما صنایع دستی از این امر مستثنی نمی باشد. … در این بررسی با توجه به بررسی تاریخی و اجتماعی، تعاریف، دیدگاه ها، بنیان های تفکر و زیبایی شناسی و انتخاب شیوه مناسب آموزشی، بررسی مبانی نظری صنایع دستی انجام پذیرفت.

[PDF]جنبش هاي اجتماعي جديد در عصر جهاني شدن و تأثير آن بر …

توسط نقوی – ‏2007
مباني نظري جنبش هاي اجتماعي جديد. رهیافت هاي مطالعه و تحلیل جنبش هاي اجتماعي را مي توان به چهار ديدگاه مسلط تقسیم كرد كه عبارتند از: رفتار جمعي؛. بسیج منابع؛. فرآيند سیاسي؛. جنبش هاي اجتماعي جديد. 1( رهيافت رفتار جمعي. اين رويکرد توجه تحلیل گران را به عمل جمعي به مثابه فعالیتي معطوف به معنا جلب كرد و جنبش هاي …

جنبش های اجتماعی نوین social movement new | سایت پژوهه …

۲۴ آبان ۱۳۹۳ – جنبش، جنبش هاي اجتماعي، جنبش¬هاي اجتماعي نوين، رفتار اجتماعي، كنش¬هاي اجتماعي، هويت جمعي، علوم سياسي نویسنده : علي محمد ابوالحسني جنبش اج.

بررسی سه نظریه در تبیین یک رویکرد به فضای مجازی؛ جامعه …

«ویریلیو» دیدگاهی بدبینانه به فضای مجازی و عصر اطلاعات دارد و معتقد است (بر خلاف شیلر) عصر اطلاعات هویتی مستقل دارد و تأثیر به‌سزایی بر سایر جنبه‌های زندگی دارد. … کستلز چنین استدلال می‌کند که جامعه‌ی اطلاعاتیِ در حال ظهور عمدتاً زاییده‌ی رابطه‌ی در حال تغییر بین سرمایه‌داری جهانی، دولت و جنبش‌های اجتماعی معاصر است.

مرور و بررسی کتاب: شبکه های خشم و امید/جنبش های اجتماعی در …

آیا شبکهایشدن و استفاده از اینترنت تنها شکل و ابزارهای ارتباطی جنبشهای اجتماعی را جدید و متفاوت کرده یا در رویکردها و ماهیت جنبش نیز تأثیر گذاشته است؟ کاستلز در کتاب خود به این پرسشها پاسخ میدهد و با برشمردن ویژگیهای جنبشهای اجتماعی شبکهای ، مبانی نظری خود را در تحلیل این جنبشها بر نظریۀ قدرت ارتباطات‪‬ …

[PDF]ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻱ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻭ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻫﺎﻱ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺗﻲ ﻭﻳﻨﺴﻨ – مجله جهانی رسانه

ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺩﺭ. ﺍﺧﺬ ﮐﺪﺍﻡ ﭼﺎﺭﭼﻮﺏ ﻧﻈﺮﻱ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻱ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺗﻮﺩﻩ ﺍﻱ ﻭ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮﮊﻱ ﻫﺎﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻪ ﺍﻧﺪ . ﺩﺭ ﺍﻳﻦ. ﻗﺴﻤﺖ ﺳﻌﻲ ﺑﺮ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﻮﺩ ﺩﺭ ﺭﻭﻳﮑﺮﺩﻫﺎﻱ ﭘﮋﻭﻫﺸﻲ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ … ﺩﺍﺷﺖ، ﻭ ﭘﻴﺪﺍﻳﺶ ﺟﻨﺒﺶ ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺟﻨﺒﺶ ﺯﻧﺎﻥ، ﺟﻨﺒﺶ ﻣﺤﻴﻂ ﺯﻳﺴﺖ، ﻭ ﺟﻨﺒﺶ ﻧﻮﻣﺤﺎﻓﻈﻪ ﮐﺎﺭ …. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺭﻭﻳﮑﺮﺩ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﺍﺯ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ ﺍﺯ ﻣﮑﺎﺗﺐ ﻓﮑﺮﻱ ﮐﻪ ﺗﻨﻮﻉ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﻭ ﺟﺪﺍﻝ ﻫﺎﻱ ﺷﺪﻳﺪ ﺩﺭﻭﻧﻲ ﺩﻳﺪﮔﺎﻫﻲ.

مبانی نظری روابط اجتماعی زن و مرد

از جمله مسائل مورد بحث در جامعه ی کنونی مسأله ی ارتباط و یا به تعبیر بهتر اختلاط دختران و پسران و یا زنان می باشد. مسلماً با رشد و پیش رفت تکنولوژی و تمدن موجود بایستی نگاه دقیق و حساسی بر محور آموزه های دینی اعم از قرآن و روایات بدان کرد. در این باره دیدگاه های متفاوت و گاه متضادی مطرح گردیده که دارای زیرساخت های نظری خاص …

نقش ارتباطات در توسعه | ناصر جبرائیل اوغلی

۲۹ آبان ۱۳۹۳ – البته برای درک معنای توسعه، باید دستکم سه ارزش اصلی به‌عنوان پایه و بنیان های نظری و فکری در مباحث توسعه در نظر گرفته شود: نخست، مفهوم تأمین نیازهای …… نظریه پردازان منتقد جامعه اطلاعاتی قرار دارد، ولی در عین حال تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی را ابزاری مهم برای تحرک و عرض اندام جنبش های اجتماعی طبقه …

ISR – بحران های سیاسی و جنبش های اجتماعی در خاورمیانه نظریه …

۷ آبان ۱۳۹۱ – از آن‌رو، پس از بررسی دیدگاه‌های نظری پیرامون بحران و جنبش‌های اجتماعی، در بخش دوم کتاب به دلایل بروز خیزش‌های مردمی در این منطقه می‌پردازیم و آنها را مورد تبیین قرار می‌دهیم. بر همین …. پیشرفت در فناوری اطلاعات و ارتباطات و بهره‌گیری از این ابزارهای جدید توسط مردم سبب تسریع در جنبش‌های مردمی در خاورمیانه شد.

[DOC]محورهای تخصصی کنگره

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ – تذکر:امکان ارسال مقاله خارج از موضوعات پیشنهادی نیز وجود دارد و موضوعات ذیل، اولویت کمیسیون های کنگره هستند. موضوعات پیشنهادی کمیسیون «فلسفه و روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی» · بخش اول: کلیات مفاهیم و تعاریف (نظریه، فروض، اصول موضوعه، مبانی، علم، علوم انسانی و فلسفه‌ی علوم انسانی) روش نظریه‌پردازی …

[PDF]آموزه های نظریه اجتماعی – شناختی در بازیابی اطلاعات – تعامل …

ﻫﺎي. ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن. داﻧﺶ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ ﻗﺮار ﻣﻲ. دﻫﺪ. از اﻳﻨﺮو ﻫ. ﺪف. ﻣﻘﺎﻟﻪ. ، ﺗﻮﺿﻴﺢ ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ ﻛﺎرﺑﺮد ﻧﻈﺮﻳـﻪ اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ. -. ﺷـﻨﺎﺧﺘﻲ در ﺑﺎزﻳـﺎﺑﻲ. اﻃﻼﻋﺎت ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ. روش ﭘﮋوﻫﺶ: ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﻧﻈﺮﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ….. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ اﻓﺮاد ﻛﺎرﺑﺮ، ﻧﻴﺰ دور ﻧﻤﺎﻳﻲ. دارد. اﻳﻦ دور ﻧﻤﺎ در ﻗﺎﻟﺐ. ﻋﺒﺎرت دﻳﺪﮔﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. -. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻣﻄﺮح ﺷﺪه اﺳﺖ. دﻳﺪﮔﺎه. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ را ﻣﻲ. ﺗﻮان ﺟﺎﻳﮕﺰﻳﻦ. ﻫﺎﻳﻲ. ﺑﺮاي ﻋﻠﻮم ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻳﺎ روﻳﻜﺮدﻫﺎ و ﺟﻨﺒﺶ.

فناوری آموزشی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

رفتن به ۳ تاریخچه‏ – در یک قرن اخیر براساس تحولات به وقوع پیوسته در دیدگاههای معرفت‌شناسی، رویکردهای روانشناسی یادگیری و سایر علوم وابسته و مربوط به ارتباطات، … منبع:مبانی نظری تکنولوژی اموزشی دکتر هاشم فردانش …. متفکران این رویکرد معتقدند که فلسفه باید در خدمت این مبارزه و جنبش اجتماعی قرار گیرد.

ایرنا – از جنبش دانشجویی تا شخصیت قرآنی آیت الله هاشمی …

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ – تهران- ایرنا- «بررسی تاریخ جنبش دانشجویی ایران با تکیه بر نقد و بررسی کتاب ٥٠ سال جنبش دانشجویی در ایران»، «بررسی مبانی نظری و مفاهیم دینی حوزه مد و … «رضا حجتی» مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان با اشاره به پیوستگی جنبش دانشجویی در کتاب نخعی بیان داشت: همیشه با یک جریان مستمر جنبش …

نارضایتی اقتصادی و جنبش‌های معاصر خاورمیانه براساس …

توسط مسعود نیا – ‏2016
براین‌اساس، تحولات مصر و تونس از بُعد اقتصادی با تأکید بر گروه اجتماعی جوانان تحصیل‌کرده که جرقۀ انقلاب را زدند و در قالب چارچوب نظری محرومیت نسبی بررسی … چه نوع کنش‌های اجتماعی، جنبش اجتماعی می‌گوییم و یک کنش جمعی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا بتوان آن را در زمرۀ جنبش اجتماعی قرار داد، دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد.

باهوک – علوم انسانی

فروش آنلاین کتاب و نوشت افزار، خرید آنلاین کتاب، خرید و فروش کتاب، رمان, ;jhf, کتاب, دانلود رمان, دانلود کتاب, رمان عاشقانه, کتاب صوتی, کتابخانه, مداد, آموزش زبان, دانلود کتاب صوتی, کتاب ممنوعه, نمایشگاه کتاب, نمایشگاه بین المللی, رمان ایرانی, خرید کتاب, خرید کتاب, هدایای تبلیغاتی, کتابخانه مجازی, خانه کتاب, رمان جدید, …

باهوک – علوم انسانی

کتاب · کمک آموزشی · دوره دوم متوسطه جدید (دبیرستان و پیش‌دانشگاهی) · یازدهم · علوم انسانی · آرایه های ادبی · ادبیات فارسی · تاریخ ادبیات ایران و جهان · تاریخ ایران و جهان · جامعه شناسی · جغرافیا · روان شناسی · ریاضی · زبان فارسی · عربی · فلسفه · مجموعه دروس پایه یازدهم انسانی · منطق · کتاب کمک آموزشی دوره دوم متوسطه جدید (دبیرستان و …

[PDF]نظام فلسفی آموزش باز و از دور متولی آموزش از دور فناوری …

برای پاسخ به سوال های تحقیق شامل آموزش باز و از دور از چه مبانی فلسفی و. تربیتی … زیرساخت های علمی و نظری نظام مرسوم و سنتی آموزشی به …. نظریه Linda و-Har ris در خصوص ارتباط رایانه و ماهیت اجتماعی و یا گفتمان. هوشمند و ساخت اجتماعی دانش ]17[، نظریه یادگیری اجتماعی. و شناخت توزیعی Salomon که نقش فرد را در مقابل گروه.

مبانی نظری روابط اجتماعی زن و مرد – خبرگزاری فارس

۱۵ اسفند ۱۳۹۲ – خبرگزاری فارس: مبانی نظری روابط اجتماعی زن و مرد … در این باره دیدگاه‌های متفاوت و گاه متضادی مطرح گردیده که دارای زیرساخت‌های نظری خاص خود می‌باشند. … البته برخی از نهضت‌ها و جنبش‌های طرفدار حقوق زن به بهانه‌ی حمایت از زنان و آزادی و استقلال اقتصادی زنان، این نوع ارتباط را به ارتباط مقنن ترجیح می‌دهند؛ از جمله …

تاثیرات جهانی شدن بر صنعت ارتباطات – شارا – شبکه اطلاع …

۲۹ آبان ۱۳۹۳ – شبکه های ترجمه ای، جنبشهای اجتماعی و ارتباطات در تقریباً تمامی زمینه های فعالیت بشری از سطوح آکادمیک گرفته تا دبستان، کاملاً گسترش یافته اند. … با وجود این ریشه های اصلی نظریه جهانی شدن نه از آثار جامعه شناسان ، بلکه از نظریات گروهی از نظریه پردازان نیروی کار در کالیفرنیا سرچشمه گرفت عبدالحمید …

پایان نامه بررسی جامعه شناختی جنبش اجتماعی زنان – آفتاب

۳ بهمن ۱۳۸۶ – جنبش اجتماعی زنان یکی از نمونه های جنبش های جدید اجتماعی است که تاثیرات تعیین کننده و دامنه داری هم در جامعه وهم در دیدگاههای نظری جامعه شناسی داشته است. … در این تحقیق اهدافی چون، درک مبانی فکری، اهداف و خواسته ها، درک نگرش های زنان به وضعیت آن در جامعه ویژگی و بالاخره مدل مفهومی جنبش زنان ایران و ادراک وجوه …

اندیشه پیشرفت و الگوی ارتباطات و توسعه ملی در ایران | …

۲۸ دی ۱۳۹۳ – چنان که گفته شد این تلاش را می توان در عرصه پژوهش های اجتماعی و فرهنگی با تمایل به رهایی از پیش فرض های معمول و نظریه های جهان شمول در حوزه “توسعه” و گرایش به اندیشه … از این دیدگاه، کار علم “ارتباطات” پرداختن به مسائلی ناشی از اثرات متقابل تکنولوژی و فرهنگ در زمینه گسترش میدان ارتباط های اجتماعی است.

نظریه های ارتباط جمعی – soroushhekmat.irsoroushhekmat.ir

۲۲ مرداد ۱۳۹۴ – نظریه ها . مفاهیم تئوریک ارکان اساسی علوم را تشکیل می دهند زیرا تمام تحلیل ها و تفسیرهای ما از پدیده های مختلف طبیعی و اجتماعی ، در قالب تئوریها صورت می گیرد. تئوری به داده ها و مشاهدات هر … نظریه های ارتباطی ( انسانی – جمعی ) دیدگاهها و بینشها و اندیشه هائی هستند برای توصیف رفتار و روابط انسانها با یکدیگر .

[PDF]ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻫﻮﯾﺖ و ي ﻣﺠﺎزي ﻓﻀﺎ ( داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣ :

از ﮐﺎﻧﺎل ﻓﻀﺎﻫﺎي ﻣﺠﺎزي اﯾﺠﺎد ﺷﺪه. وﺑﻪ. ﻓﺮد اﯾﻦ اﻣﮑﺎن را ﻣﯽ. دﻫﺪ. ﮐﻪ ﺑﺎ اﻓﺮادي ﻓﺮاﺗﺮ از ﻣﮑﺎﻧﯽ ﮐﻪ در آن ﺣﻀﻮر دارد ارﺗﺒﺎط. ﺑﺮﻗﺮار ﮐﻨﺪ . ﻋﺎﻣﻞ ﺑﻨﯿﺎدﯾﻦ در ﺷﮑﻞ. ﮔﯿﺮي ﻫﻮﯾﺖ. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ،. ﺗﻌﺎﻣﻼت اﻧﺴﺎﻧﯽ اﺳﺖ ….. ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ اﻫﻤﯿﺖ ﻓﺮﻫﻨﮓ و اﺟﺘﻤﺎع واﺣﺪ ﺟﻬﺎﻧﯽ و اﺣﺴﺎس ﺗﻌﻠﻖ ﻓﺮد ﺑﻪ آن اﺳﺖ. (. ﺣﺎﺟﯿﺎﻧﯽ،. : 1388 .)471. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﻧﻈﺮﯾﻪ. ي. اﺳﺘﻮارت ﻫﺎل. 1. اﺳﺘﻮارت ﻫﺎل ﺳﻪ ﻣﺮﺣﻠﻪ. ي. ﺗﺎرﯾﺨﯽ ﻣﺘﻔﺎوت ﺑﺮاي ﺳﻮژه.

[PDF]اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻫﺎي ﺟﻨﺒﺶ ﺗﺤﻠﻴﻞ و ﺟﻬﺎﻧﻲ ﻧﻈﺎم اﻟﮕﻮي

توسط خلجی – ‏2015
ﭘﺲ از ﺑﻴـﺎن ﺑﻨﻴـﺎ. ن. ﻧﻈﺮي و وﻳﮋﮔﻲ. ﻫﺎي. ﻧﻈﺮﻳﺔ. ﻧﻈﺎم ﺟﻬﺎﻧﻲ،. ﭼﻬﺎرﭼﻮب. روش. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. و. اﻟﮕﻮي. ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ. ﻧﻈﺎم. ﺟﻬﺎﻧﻲ. ﺗﺮﺳﻴﻢ. ﻣـﻲ. ﺷـﻮد . ﺳـﭙﺲ. ﻛـﺎرﺑﺮد. اﻳـﻦ اﻟﮕـﻮي ﺗﺤﻠﻴﻠـﻲ. ﺑـﺮاي. ﺗﺤﻠﻴـﻞ. ﺟﻨﺒﺶ. ﻫﺎي. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ …. اﻟﮕﻮي ﻧﻈﺎم ﺟﻬﺎﻧﻲ و ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺟﻨﺒﺶ. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﺷﮕﺮف در ﺣﻮز. ة. ﻓﻨﺎوري ارﺗﺒﺎﻃﻲ. ﻧﻴﺰ. اﻳﻦ. ﻣﺴﺌﻠﻪ. را ﺗﺸﺪﻳﺪ ﻛـﺮد . ﺗﻤـﺎس و ﻣﺒﺎدﻟـ. ﺔ. ﻛﺎﻻﻫـﺎي. ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ. ،. در ﻗﺎﻟﺐ. ﺑﺴﺘﻪ. ﻫﺎي. اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ. ،. اﻣﻜﺎن. ﭘﺬﻳﺮ. ﺷﺪ و. ﻣﻠﺖ. ﻫﺎي.

[PDF]عقالنیت معرفتی و نظری نوین حاکم بر سازمان فضایی …

توسط داداش‌پور – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
سیستم های شهری. 2، آتوسا آفاق پور1هاشم داداش پور. دریافت: 1394/8/23؛ پذیرش: 1395/2/27. چکیده. در بررسـی دیدگاه هـای نظـری مرتبـط بـا حـوزه سـازمان فضایـی و سیسـتم های … محتـوای نظـری و مبانـی هستی شـناختی پارادایم هـای سـنتی در برابـر پارادایم هـای نویـن بپـردازد. …. وی همچنیـن بـه نوآوری هـای فنـاوری در حمل و نقـل به عنـوان.

[PDF]دریافت فایل

۳ بهمن ۱۳۵۲ – مطالب مندرج در فصلنامه، لزوماً بيانگر ديدگاه هاي شوراي عالي. انقالب فرهنگي نيست. ….. نيز مبناپردازي براي دانش هاي مربوط به فرهنگ و ايجاد بستر نظري بايسته براي »مهندسي. فرهنگ« و »مهندسي …. آنجا كه مباني و قواعد بس ياري از پژوهش هاي دينداري در ايران، متأثّر از پيش ينه و مدل هاي غربي. ش كل گرفته، …

علم ارتباطات – مقدمه ای بر نظریه ی انتقادی : مکاتب و نظریه ها

1- بحث های فرا نظری (معرفت شناسی و هستی شناسی ) 2- نقد جریان اصلی در روابط بین الملل 3- توضیح بدیل از روابط بین الملل 4- امکان تحول در نظام و روابط موجود بین …. 8- هورکهایمر تأکید داشت که باید میان نظریه سنتی و نظریه انتقادی تفکیک قائل شد نظریه سنتی در علوم اجتماعی آئینه ای از اثبات گرایی در علوم طبیعی است از این …

رویکردی نظری به مفهوم اکوفمینیسم – مطالعات جامعه شناسی

تحت سیطره این مفهوم، رویکردهای متعدد فمینیسم به عنوان جنبشی زن محور با جنبش‌های اجتماعی در زمینه حفاظت از محیط‌زیست به هم پیوند می‌خورند، در نتیجه اکوفمینیسم ماهیتی عام‌تر به نظریه فمینیستی بخشیده و جنبش زنان برای از بین بردن تبعیض مردسالارانه را از محتوی جنسی صرف خارج نموده و به سایر حوزه‌ها به‌ویژه اکولوژی بسط …

[PDF]علوم تربيتي- تكنولوژي آموزشي – دانشگاه اصفهان

ﺭﺷﺘﻪ ﻋﻠﻮﻡ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ. ﮔﺮﺍﻳﺶ. ﺗﻜﻨﻮﻟﻮﮊﻱ ﺁﻣﻮﺯﺷﻲ. ﺷﻤﺎﺭﻩ. ﺩﺭﻭﺱ ﭘﺎﻳﻪ. ﻧﻮﻉ ﻭﺍﺣﺪ. ﺩﺭﺳﻲ. ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻭﺍﺣﺪ. ﻧﻈﺮﻱ. ﻋﻤﻠﻲ. ۱. ﺭﻭﺍﻥ. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ. ﭘﺎﻳﻪ. ۳. -. ۲. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﺷﻨﺎﺳﻲ. ﭘﺎﻳﻪ. ۲. -. ۳. ﺁﻣﺎﺭ ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ ﺩﺭ ﻋﻠﻮﻡ ﺭﻓﺘﺎﺭﻱ. ﭘﺎﻳﻪ … ﺩﺭﻭﺱ ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻱ. ﻧﻈﺮﻱ. ﻋﻤﻠﻲ. ۱. ﻳﺎﺩﮔﻴﺮﻳﻬﺎﻱ ﺳﻴﺎﺭ. ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻱ. ۲. -. ۲. ﺁﺳﻴﺐ. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺑﻬﺮﻩ. ﮔﻴﺮﻱ ﺍﺯ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ. ﻫﺎﻱ ﻧﻮﻳﻦ. ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻱ. ۲. -. ۳. ﺗﻠﻔﻴﻖ ﻓﻨﺎﺭﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ. (ICT). ﺩﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﺩﺭﺳﻲ ﻋﻠﻮﻡ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻱ.

کاربرد رسانه های اجتماعی مجازی در آموزش دانشجویان – ره آورد نور

۳۰ آذر ۱۳۹۵ – توصیف و تبیین کاربردهای رسانه ها و شبکه های اجتماعی مجازی در آموزش(تعلیم)، پژوهش(تحقیق) و پرورش(تربیت) دانشجویان. … از کاربردهای پژوهشی ابزارهای تهیه و ارائه محتوای چندرسانه ای، می توان به: تنظیم ساختار فصل مربوط به مبانی نظری و پیشینه پژوهشی، مطالعه و درک پیشنهادات پژوهش های قبلی، استفاده از …

با توجه به جهاني سازي يا جهاني شدن، دين اسلام در اين زمينه چه …

هر يك از دو نگرش مزبور در مورد پيشينه تاريخي، مباني نظري، ويژگي ها و لوازم و آثار «جهاني شدن» تفسيرهاي متفاوتي را مطرح مي نمايند. … جهاني شدن تكنولوژي اطلاعات اشاره به وضعيتي دارد كه در اثر كشف و ساخت تكنولوژي هاي جديد ارتباطي، اطلاعات و نيازمندي هاي بازرگاني و تجاري كشورها از طريق شبكه هاي اينترنت، ماهواره و نرم افزارهاي …

[PDF]تأثیر شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی

همبستگی تمام مهره هایی می شــود که دیدگاه هایی مشابه با هم در نقاط مختلف. دارند؛ این شــرایط به خوبی در جنبش های سیاسی دیده می شود )رحیمی، 1392: ، از مشــهورترین نظریه پردازان امریكایــی علوم ارتباطات،1749(. کالرک شــیرکی. معتقد است که هر قدر که حوزه ارتباطات انبوه تر، متراکم تر، پیچیده تر و عملیاتی تر. باشــد، جمعیت، …

[PDF]Page 1 () آلمانان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شورای برنامه …

نشاط، قوت و نظم می بخشد چراکه حضور تفکر قدرت را در پی خود می آورد. باروری فرهنگی جامعه مستلزم تبادل و. ارتباط و گوناگونی فرهنگها، تبادل و تضارب اندیشه ها، مشارکت در فعالیت های فرهنگی و خلاقیت فرهنگی و رشد و. توسعه دانش است. به منظور دستیابی به این اهداف برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی باید در زمینه حفظ میراث …

«چیستی» دولت یازدهم بر اساس مبانی نظری، رویکردها، اولویت …

۷ مهر ۱۳۹۲ – خبرگزاری تسنیم: یک تحلیلگر و جامعه‌شناس سیاسی در مقاله‌ای به چیستی دولت یازدهم بر اساس مبانی نظری، رویکردها، اولویت‌ها، موانع، چالش‌ها و نقدها پرداخت. … در این دیدگاه، کره جنوبی، مالزی و کشورهایی نظیر اینها نمونه های دیگری هستند که سطح امروز توسعه یافتگی آنها، مدیون تعامل مثبتشان با جهان توسعه یافته …

کنفرانس نیوز – چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری و چشم …

۱۵ خرداد ۱۳۹۶ – از این رو، انجمن مطالعات صلح ایران، که پیشبرد مطالعات مفهومی و تجربی و همچنین ارتقای گرایش های صلح در جامعه از اهداف اصلی تشکیل آن بوده است، بر آن شد که اولین همایش سالیانه خود تحت عنوان «چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری و چشم اندازهای راهبردی»، را با هدف آشنایی با نظریات و دیدگاه های مختلف در مورد مفهوم صلح …

مقاله در مورد تأثیر علم و تکنولوژی بر جنبش های اجتماعی – مگ …

جنبش های آن دوره آشکار ساختند که در مدل نظری و اصلی تفسیر منازعه اجتماعی( مدل مارکسیستی و مدل کارکرد گرایی ساختاری) در توضیح احیای عمل جمعی دارای مشکلاتی هستند. در هردو سوی آتلانتیک واکنش هایی به این نقایص نظری صورت گرفت. در آمریکا نقد کارکرد گرایی ساختاری در چارچوب سه دیدگاه عمده صورت گرفت: ۱- رفتار جمعی( …

سبک شناسی و مبانی نظری در معماری معاصر ایران – انجمن مفاخر …

این معماری هماهنگ با دوران معماری معاصر غرب و تحت تأثیر آن، آثار برجسته ای را در سبک های متعدد معماری اعم از مدرنیسم اولیه تا اعتلای مدرنیسم و جنبش های بعد از مدرنیسم به … معرفی و شناساندن سبک ها و مبانی نظری آن ها بدون تردید برای اعتلای معماری معاصر ایران ضروریست و جای خشنودیست که مولف فرهیخته این کتاب که خود معاصر و …

زیبایی هنری بر زیبایی طبیعی در هنر مدرن تقدم دارد/ سیری …

۱ دی ۱۳۹۲ – ولی از آنجا که فلسفه هنر در بحثهای امروزین وسعت معنایی بیشتر یافته و به ویژه در ارتباط با فرم آثار هنری، قیاسهای وسیعی با زیبایی های طبیعی به عمل می … در دوره افلاطون و ارسطو، اولین مباحث و مفاهیم نظری در باب هنر شکل می گیرد و تأثیر خود را بر تمامی گفتگوهای آیندگان درباره هنر می گذارد؛ اما مباحث آنان هنوز …

[PDF]ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎي ﺷﺒﮑﻪﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﺠﺎزي (ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردي ﻫﻮﯾﺖ – فصلنامه فرهنگ …

ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺮي اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﻧﺸﺎن ﻣﯽدﻫﺪ ﮐﻪ دﯾﺪﮔﺎهﻫﺎي ﻧﻈﺮي ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﻓﻀﺎي ﻣﺠﺎزي و. ﻫﻮﯾﺖﺧﻮاﻫﯽ ﻗﺎﺑﻞ دﺳﺘﻪﺑﻨﺪي اﺳﺖ: ﻧﺨﺴﺖ دﺳﺘﻬﺎي ﮐﻪ ﻋﻘﯿﺪه دارﻧﺪ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ورود ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژي، از. ﺟﻤﻠﻪ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژي ارﺗﺒﺎﻃﯽ، ﻫﻮﯾﺖﺧﻮاﻫﯽ ﺳﻨﺘﯽ ﻣﺤﻮ ﺷﺪه و ﻫﻮﯾﺖﺧﻮاﻫﯽ ﻧﻮﯾﻦ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ و. اﯾﻦ ﻓﺮاﯾﻨﺪ در ﮐﻞ ﺟﻬﺎن ﺑﻪ ﺻﻮرت واﺣﺪ و ﻫﻤﺴﺎن رخ ﻣﯽدﻫﺪ ﮐﻪ ﭘﯿﺎﻣﺪ آن رﺷﺪ ﻫﻮﯾﺖ ﻫﺎي. ﻓﺮاﻣﻠﯽ و ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. ﮔﺮوه دوم ﺑﺮ ﻣﺎﻧﺪﮔﺎري ﮐﺎﻣﻞ ﻫﻮﯾﺖﻫﺎي ﻣﻠﯽ و …

گزارش برگزاری دومین همایش کنکاش‌های مفهومی و نظری درباره …

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ – وی اشاره کرد که تمام دانش بشر، نظری، سیاسی و اجتماعی است و در مورد ایران جهانی بودن دانش هم مهم است. بومی سازی نمی‌تواند جدای از نظریه پردازی جهانی رخ دهد. وی توجه حضار را به تعدادی از مسائل اجتماعی ایران از جمله بحث یارانه‌ها، مواد مخدر صنعتی‌، جنبش‌های اجتماعی از بالا و پایین، فقر، اخلاق، گذراندن زندگی برای اکثریت …

تحلیل جامعه‌شناختی تنوع جنبش زنان در کشورهای اسلامی منطقۀ …

نظر به‌ آنچه گفته شد، دو موضع نظری: 1) اندیشۀ به‌رسمیت‌شناسی هویت زنان اسلام‌گرا در کشورهای اقتدارگرا- سکولار 2) اندیشۀ به‌رسمیت‌شناسی هویت زنان تجددگرا در … به نظر میرسد ظرفیتهای این نظریه برای تبیین تنوع اندیشه های موجود درخصوص جنبشهای اجتماعی زنان در کشورهای اسلامی منطقه که دارای قرائتهای مختلف از دین اسلام و …

[PDF]تكنولوژي آموزشي در عرصه نظر و عمل سير تحول در ايران چكيده

۵ آبان ۱۳۸۷ – ساير علوم وابسـته و مربـوط بـه ارتباطـات، سيسـتمھا و تعلـيم و. تربيـت، …. دانش نظري بر عملي؛ .٣. به كارگيري انواع دانش بر اساس يك ديـدگاه ارزش. شناسـي. مشخص؛ .٤. فكورانه بـودن بـه معنـاي تعمـق. كردن دربـارة تكنولـوژي. (. بعـد. دانش و ارزشھا. ) …. بايد در خدمت اين مبارزه و جنبش اجتماعي قرار گيـرد . (. نـودينگز.

رزومه – هادی خانیکی

خانیکی هادی، تاملی در شناخت و کارکرد اجتماعی رسانه ها، پژوهش های ارتباطی، 1374/10/01; خانیکی هادی، فرهنگ مشارکت و راهکارهای توسعه آن در دانشگاهها، پژوهش و …. ابیانه علیرضا، مبانی و مؤلفه‌های روزنامه‌‌نگاری گفت ‌وگو بررسی دیدگاه‌‌های صاحب‌نظران حوزه گفت ‌وگو، استادان ارتباطات و روزنامه‌نگاران، مطالعات فرهنگی و ارتباطات، 11، 38، …

نظریه های جامعه شناسی- كارل ماركس – Moein.net

۲ تیر ۱۳۸۷ – اما در این جزوه او تنها به عنوان یك نظریه پرداز اجتماعی كه اندیشه اش در زمره نظریه های جامعه شناسی كلان در چارچوب نظریه جامعه شناختی در مبحث اول جزوه قرار می … و اندی پذیرای ماركس باشد؛اما در همین مدت كوتاه ماركس توانست بسیاری از آثار علمی را مطالعه كرده و با اندیشمندان بزرگ و انقلابیون ارتباط چهره به چهره برقرار نماید.

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات …

تحلیل تاریخی و نظری- فلسفی از جنبش دکومانتاسیون به دست هدف: می دهد و بازاندیشــی درباره آرمان ها و … نظریه پردازان حوزه کتابداری نیازمند بازاندیشی آرمان ها و دامنهیافته ها: تبعات جنبش دکومانتاسیون هستند. مهم ترین …. اما گذشته از انفجار اطالعات، نباید از زمینه های فکری، فرهنگی، و اجتماعی اثرگذار. بر این جنبش غافل بود. باکلند …

نظریه‌های مدرن در تحلیل جنبش‌های اسلامی – راسخون

سیطره‌ی اندیشه‌های کلاسیک مدت‌ها تحلیل‌گران را وا می‌داشت جنبش‌های اجتماعی در جوامع گوناگون را بر پایه‌ی آموزه‌های نظریِ باقی مانده از این دیدگاه‌ها تبیین نمایند لیکن در نیمه‌ی دوم قرن بیستم میلادی که فعالیت‌های جمعی و جنبش‌های اجتماعیِ جدیدی به وقوع پیوست نابسندگی نظریه‌های کلاسیک را در توضیح و تفسیرِ اشکالِ نوینِ جنبش‌های …

برگزاری همایش «چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری و چشم …

۹ خرداد ۱۳۹۶ – برگزاری همایش «چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری و چشم اندازهای راهبردی» با هدف آشنایی با دیدگاه‌های مختلف پیرامون صلح … مطالعات صلح، رسانه، ارتباطات و فرهنگ صلح، الگوهای نظری در آموزش صلح، نظریه های دینی و الهیات صلح، چشم انداز مفهومی به مشارکت زنان و جوانان در فرآیندهای صلح، توسعه اقتصادی، جهانی شدن و …

پایان نامه کارشناسی ارشد علوم اجتماعی بررسی وضعیت …

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – جهت خرید و دانلود پایاننامه علوم اجتماعی هویت فرهنگی اعضای شبکه اجتماعی فیس بوک روی دکمه سفارش خرید یا ایمیل sellthesis@gmail.com در ارتباط باشید … 2-3-2- پژوهش های پیشین داخلی 34 3-3-2- نقد محقق به پژوهش هاي پيشين داخلي و خارجي 39 گفتار چهارم : نظریه ها و چارچوب نظری 40 4-2- مبانی نظری 40 1-4-2- …

[PDF]پست مدرنیسم و جهانی شدن فرهنگ با تأکید بر دیدگاه … – …

دیدگاه. های. فرهنگی ژان فرانسوا لیوتار. بعنوان یکی از. برجسته. ترین. اندیشمندان پست مد. رن،. جهانی. شدن. را از دیدگاه این مکتب مورد بررسی و. تجزیه. وتحلیل … نظریه. پردازان. علوم اجتماعی و. بسیاری. از اندیشمندان علوم دیگر بکار برده. می. شود. ،. واژه. جهانی. شدن. است. شاید یکی از دالیل. بوجود آمدن این واژه و همچنین کاربرد آن در گستره …

[PDF]نقش سازوکارهای ارتباطی و تعاملی اینترنت در الگوهای …

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ – ﻫﺎي ارﺗﺒﺎﻃﻲ در ﺑﻴﻦ ﻛﻨﺸﮕﺮان ﻓﻀﺎي ﺳـﺎﻳﺒﺮ، از. دﻳﺪﮔﺎه ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﻘﻮﻟﻪ. اي داراي اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺖ . ﺑﺮرﺳـﻲ ﺗﻌﺎﻣـﻞ. اﻧﺴﺎن. -. اﻧﺴﺎن در ﻓﻀﺎي ﺳﺎﻳﺒﺮ، و ﺗﺄﺛﻴﺮ اﻳﻦ. ﮔﻮﻧـﻪ ﺗﻌﺎﻣـﻞ. ﻫـﺎي ﻣﺘﻜـﻲ ﺑـﻪ ﺳـﺎزوﻛﺎرﻫﺎي. ارﺗﺒﺎﻃﻲ ﻓﻨﺎوري اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ، ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻃﺮح ا. ﻳﻦ ﻓﺮﺿﻴﻪ ﺷﻮد ﻛـﻪ. : ﺑﺴـﺘﺮ ارﺗﺒـﺎﻃﻲ. اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ، داراي ﭘﺘﺎﻧﺴﻴﻞ اﻳﺠﺎد اﻟﮕﻮﻫﺎي ﻧﻮﻳﻦ ﻛﻨﺸـﮕﺮي اﺳـﺖ و ﻧـﻮع اﺑـﺰار ارﺗﺒـﺎﻃﻲ. ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻛﻨﺸﮕﺮان …

[PDF]بــــســـــتــــــه پیشــنهادی غرب شناسی – دانشگاه تربیت مدرس

تمــدن غــرب، تعارضــات ذاتــي اندیشــه مــدرن غــرب، رســانه و لــوازم ارتبــاط. جمعـی جهانـی، راه هاي نفـوذ آن هـا در … تاریخچـه شـکل گیری تمـدن غـرب مـدرن و بیـان مبانـی و نماد هـای مدرنیسـم اسـت. از. جملـه ایـن نماد هـا : عقل …. دوم بــه »پایــگاه اجتماعــی تکنولــوژی« کــه شــامل پایگاه هــاي اقتصــادی، فرهنگــی و. سیاسـي میشـود؛ در بخـش سـوم بـه …

[PDF]رسانه های ارتباطی نوین و تاثیر آن بر فرایند بیداری اسلامی …

۱۳ تیر ۱۳۹۵ – رسانه های الکترونیکی نوین، اینترنت، شبکه های اجتماعی، ارتباطات، انقالب تونس، بیداری اسالمی. … براساس دیدگاه »سایبردموكراسی« … انگیختن حس انسانی و اجتماعی آن ها از طریق نمایش و انتشار اخبار. و صحنه های درد آور و تأسف برانگیز باعث تسریع و سهولت در به بارنشستن انقالب در. تونس شدند. 1. مبانی نظری.

[PDF]ديدگاه تغيير اجتماعي

های تاریخی را برای درک تغییرات و جنبش. های حال. حاضر بررسی کرده. اند. این پژوهش. ها، عمدتاً بر سه تئوری بنیادی تغییرات اجتماعی شامل تئوری تکامل اجتماعی. 2، … نظریه ها و دیدگاه. ها. /. تغییر اجتما. عی در برنامه درسی. 2. جای تکامل غیرخطی، چندخطی در نظر می. گیرند. تئوری تکامل چندخطی بر این مبنا است که تغییر می. تواند به …

تحقیق مفهوم دین و اینترنت و شبکه اجتماعی و ارتباط میان …

پیشینه تحقیق مفهوم دین و اینترنت و شبکه اجتماعی و ارتباط میان دین و شبکه های اجتماعی و نظریات حوزه علوم ارتباطات دارای ۱۱۲ صفحه می باشد فایل پیشینه تحقیق … ۲-۳ مفاهیم نظری ۱۴ ۲-۳-۱ اینترنت ۱۶ ۲-۳-۲ شبکه اجتماعی ۱۹ ۲-۳-۳ فیس‌بوک ۲۶ ۲-۳-۴گوگل پلاس (Google pulls) ۳۰ ۲-۳-۴-۱ حلقه‌ها (Circles) ۳۱ ۲-۳-۴-۲ چت ویدئویی در …

معرفی همایش – اولین همایش بین المللی دین، فرهنگ و فناوری

با توجه به نیاز روزافزون جامعه اسلامی به تولید اندیشه‌های خلاق و بدیع دینی در عرصه مناسبات دین، فرهنگ و فناوری و ضرورت تمهید زمینه های معرفتی و نظری پیدایش علوم و … نظریه پردازی درباب سازوکار پیوند علوم انسانی اجتماعی با علوم تجربی و فنی صنعتی براساس مبانی دینی متناسب با شرایط بومی جامعه و نحوه اثرگذاری آنها در آن.

[PDF]فصلنامه مطالعات سبک زندگي – مرکز پژوهش و سنجش افکار

ارتباطات، چاپ اوّل. . سالعنوان مجموعه ب( مقاله: نام خانوادگي، نام نویسنده )سال انتشار(. »عنوان مقاله«. چاپ، شماره مجلّه. مهدوي کني، محمدسعید )1386(. »مفهوم سبک زندگي و گستره آن در علوم …. است که در ادبیات علوم اجتماعي کاربرد گسترده اي دارد و براي بیان برخي از مهمّ ترین …. 3ـ روند تاريخي ديدگاه هاي نظري و پژوهش ها درخصوص سبک زندگي.

[PDF]مروري بر مباني نظري بيمه هاي اجتماعي درمان

ﭼـﺮﺍ ﻛـﻪ ﺍﺭﺗﺒـﺎﻁ. ﺑﺴـﻴﺎﺭ ﻣﺤﻜﻤـﻲ ﺑـﺎ ﻧﻈـﺎﻡ ﺑﻴﻤـﻪ ﻫـﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺍﺯ ﻳـﻚ ﺳـﻮ ﻭ ﻧﻈـﺎﻡ ﺳـﻼﻣﺘﻲ ﺍﺯ ﺳـﻮﻱ ﺩﻳﮕـﺮ ﺩﺍﺭﺩ . ﻫﺮ ﮔﻮﻧـﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﺩﺭﺧﺼـﻮﺹ ﺷـﻨﺎﺧﺖ ﻛـﺎﺭﻛﺮﺩ ﻭ ﻭﻳﮋﮔـﻲ ﻫـﺎﻱ ﺑﻴﻤـﻪ ﻫـﺎﻱ ﺩﺭﻣـﺎﻥ ﺑـﺪﻭﻥ ﺗﻮﺟـﻪ. ﺑـﻪ ﻧﻈﺎﻣﻬـﺎﻱ ﺍﺷـﺎﺭﻩ ﺷـﺪﻩ ﻣﻤﻜـ … ﻣﺮوري ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺑﯿﻤﻪ ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ درﻣﺎن. ______. ______ … ﺟﻨــﺒﺶ ﻛــﺎﺭﮔﺮﺍﻥ ﺳﻮﺳﻴﺎﻟﻴﺴــﺖ، ﺻــﻨﺪﻭﻗﻬﺎﻱ ﺑﻴﻤــﻪ ﺍﺗﺤﺎﺩﻳــﻪ ﻫــﺎﻱ ﻛــﺎﺭﮔﺮﻱ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﻴــﺎﺭ ﺧــﻮﺩ. ﺑﮕﻴــﺮﺩ ﺍﺗﺤﺎﺩﻳــﻪ ﻫــﺎ، …

[PDF]ﻫﻮﻳﺖ: ﻣﺒﺎﻧﻲ و ﭼﺎرﭼﻮب ﻣﻔﻬﻮﻣﻲ اﻣﻨﻴﺖ

۱۷ آذر ۱۳۹۵ – ﭼﻜﻴﺪه. : ﻫﺪف. و. ﻣﺴﺌﻠﻪ. اﺻﻠﻲ. ﻣﻘﺎﻟﻪ،. ﺗﺪوﻳﻦ. ﻳﻚ ﭼﺎرﭼﻮب. ﻣﻔﻬﻮﻣ. ﻲ ﺑﺮاي. ” اﻣﻨﻴﺖ. ﻫﻮﻳﺖ. ” ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﻳﻚ. ﺳﺎزه. ﻣﻔﻬﻮﻣﻲ. ﺟﺪﻳﺪ. ﺑﺮاي. ﺗﻮﺿﻴﺢ. ﭘﺎره. اي. از. ﻧﮕﺮاﻧﻲ. ﻫﺎ. و. دﻏﺪﻏﻪ. ﻫﺎي. ﻛﻨﺸﮕﺮان. ﺟﺎﻣﻌﻪ. اﻳﺮاﻧﻲ. اﺳﺖ . ﺑﻪ. اﻳﻦ. ﻣﻨﻈﻮر. ﻣﺒﺎﻧﻲ،. ﺳﻮاﺑﻖ. و. ﺧﺎﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎي. ﻧﻈﺮي. اﻳﻦ. ﻣﻔﻬﻮم. در. ﻧﺰد. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﭘﺮدازان. ﻋﻠﻮم. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. و. ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت. اﻣﻨﻴﺘﻲ. ﻣﺮور. ﺷﺪه. اﺳﺖ. و. اﻳﻦ. ﻣﻔﻬﻮم. ﺑﻪ. ﻣﻌﻨﺎي. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ﻧﮕﺮاﻧﻲ. ﻫﺎ.

[PDF]بررسی مولفه های پست مدرنیسم و عوامل مرتبط با آن – مجله علمی …

های فکری گوناگون، در ابعاد نظری و سیاسی شده است )اسمارت. 9. ،. 1339. : 11. (. هبدایگ. 1. در پشتیبانی از همین دیدگاه،. پست. مدرنیسم. را نه یک جنبش آگاهانه و هدف. دار، بلکه یک. وضعیّت، گرفتاری و مخمصه. ای می. داند که در آن، اهداف، مقاصد، تعاریف و تأثیرهای معارض و. رقیب و. گرایش. ها و نیروهای اجتماعی و فکری گوناگون، همگرایی و …

[PDF]: ﭼﻜﻴﺪه

ﻫﺎي. ﻣﺨﺘﻠﻒ و … اﺳﺖ ﻛﻪ در آن ﻓﻘﻂ ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ﺑﺮﺧﻲ ﺗﻌﺎﻣﻞ. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﺗﺄﻣﻴﻦ ﺑﺨﺶ ﻋﻤﺪه. اي از ﻧﻴﺎزﻫﺎي روزﻣﺮه از. ﻃﺮﻳﻖ اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ ﺻﻮرت ﻣﻲ. ﮔﻴﺮد. [ . ﺟﻼﻟﻲ. 1382. : ]. -4. ﻣﺒﺎﻧﻲ. و ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺷﻬﺮ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ. : ﺷﻬﺮ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ،ﺷﻬﺮي اﺳﺖ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻓﻨﺎوري اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت از راه دور. (. ICT. ) ﻛﻪ ﺳﻌﻲ دارد ﺿﻤﻦ دﮔﺮﮔﻮن. ﻛﺮدن ﺷﻴﻮه ﻫﺎي زﻳﺴﺖ و ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ، ﭘﺎﺳﺨﮕﻮي ﻧﻴﺎزﻫﺎي ﺷﻬﺮوﻧﺪان از ﻃﺮﻳﻖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰي،ﻃﺮاﺣﻲ،ﺗﻮﺳﻌﻪ وﻧﻮﺳﺎزي …

[PDF]ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺷﺪن ﺟﻮاد رﻧﺠﻜﺶ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺷﺪن ﭼﻴﺴﺖ؟اﺑﻌﺎد آن ﻛﺪاﻣﻨﺪ؟

توسط رنجکش – ‏2010
ﭼـﻪ در. ﻋﺮﺻﻪ ﺷﺮﻛﺘﻬﺎي ﺑﺰرگ و ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎي دوﻟﺘﻲ ، ﮔﺮاﻳﺶ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ وﺣـﺪت ، ادﻏـﺎم و ﻳﻜﭙـﺎرﭼﮕﻲ. در ﻋﺮﺻﻪ ﺟﻬﺎﻧﻲ اﺳﺖ . در ﻧﻬﺎﻳﺖ ﻣﻲ ﺗﻮان از ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺷﺪن ﺗﺤﺮك و ﻣﻴﺰان ﻧﻘﻞ و اﻧﺘﻘﺎل ﻧﻴﺮوي ﻛﺎر ﺑﻪ ﻋﻨﻮان دﻳﮕﺮ. ﺷﺎﺧﺺ ﻫﺎي اﻗﺘﺼﺎد ﺟﻬﺎﻧﻲ ﻧﺎم ﺑﺮد . از دﻳﺪﮔﺎه واﺗﺮز. ﺑﻪ. ﺗﺪرﻳﺞ. ” ﻃﺒﻘﺎت اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻓﺮا ﻣﻠﻲ. ” ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻛـﻪ. ﻫﻢ ﻣﻨﺎﻓﻊ و ﻫﻢ ﻋﺮﺻﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ آﻧﻬﺎ ﺟﻬﺎﻧﻲ اﺳﺖ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺷﺪن. ﻣﺸﻬﺪ ﻣﻘﺪﺱ – ﺍﺭﺩﻳﺒﻬﺸﺖ 89.

انسان طبیعت/مبانی نظری

انسان طبیعت/مبانی نظری – … محيط زيست سالم، حداقل مسكن، اماكن عمومي امن، جاده هاي خلوت، پارك و امكانات تفريحي، ارتباطات اجتماعي پويا و نظاير آن… …. برخي بناها داراي ويژگي ها وخصوصياتي هستند كه آنها را در زمره بناهاي پايدار قرار مي دهد ،تعريف واصولي كه از ديدگاه «کلی ورزانا هارت» بايد رعايت شود تا يك بنا به عنوان نمونه ای از يك …

ایجاد شبکه های اجتماعی فرصتی برای استفاده از ظرفیتهای …

۱۸ آذر ۱۳۹۳ – در این شبکه ها باید امکان تصمیم سازی و تصمیم گیری در عرصه های مختلف اجتماعی به ویژه در عرصه فرهنگی وجود داشته باشد تا مساجد بتوانند کارکرد ارتباطی و رسانه ای خود را به خوبی انجام دهند». با توجه به مطالب بیان شده، شبکه سازی مساجد، یک نیاز ضروری است. ما نیز در این تحقیق به دنبال تبیین نظری شبکه …

چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری | مبانی مفهومی _نظری … – …

۱۸ خرداد ۱۳۹۶ – مؤلفه های نظری و راهبردی صلح پایدار جنبش های زیست محیطی و مفهوم صلح سبز رویکردهای روانشناختی و انسان شناسی صلح صلح؛ حقوق شهروندی و حکمرانی خوب رویکردهای جامعه شناختی در مطالعات صلح رسانه، ارتباطات و فرهنگ صلح الگوهای نظری در آموزش صلح نظریه های دینی و الهیات صلح چشم انداز …

[PDF]مسیر اشاعه فناوری های انرژی های تجدیدپذیر: رویکرد نظریه …

مسیر اشاعه فناوری های انرژی های تجدیدپذیر: رویکرد. نظریه سازی بنیادی. صفحه 33-56. 4، علی اصغر انواری رستمی3، مهدی مجیدپور2، جلیل غریبی1*شعبان الهی. تاریخ پذیرش: 1394/06/06 … با توجه به وجود محتوای اطالعاتی غنی در اسناد مطالعاتی و از طرفی پراکنده بودن جنبه های مورد مطالعه و دیدگاه های … 2- مبانی نظری و پیشینه پژوهش.

فناوری اطلاعات چگونه به مدرنیته عمق داد | ماهنامه پیوست

این دو کتاب چرخشی ظریف در نظریه جامعه‌شناسی تورن و نقد مدرنیته محسوب می‌شود؛ این کتاب‌ها بر مقالات متفکران جوان جامعه اطلاعاتی در چند سال اخیر تاثیر گذار بوده است. …. محورهای نظری این فصل عبارتند از: حقوق سیاسی و حقوق فرهنگی، اقلیت‌ها و چندفرهنگی و اجتماع‌گرایی، تفکیک و تصدیق حقوق در فضای مجازی، جنبش‌های اجتماعی …

مبانی جنبش مشاورۀ فلسفی | خرمگس

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ – بخش اول: مبانی جنبش مشاورۀ فلسفی شیریندخت دقیقیان فشرده: در این نوشتار مختصر، تاریخچه و مبانی جنبش مشاورۀ فلسفی همچون مکمل یا. … تمایز جدی میان علوم انسانی و هنرها ( که فلسفه در آن واقع است) و علوم طبیعی، علوم اجتماعی، رشته های تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات ( که در آنها نیز فلسفه دارای جایگاه است).

[PDF]فراتحليل پژوهش‌هاي بعد از انقلاب اسلامي در موضوع آموزش زنان

مالحظات نظری. در پژوهش کیفی، پژوهشگر قصد شناخت واقعیتی را دارد تا به توضیح، توصیف و تفسیر. آن بپردازد. در نتیجه قصد »اجرای نظریه« ای را در ذهن نمی پروراند. … می گردد و این دیدگاه ها همواره در فضای مدرنیته ایســتار های ذهنی زنان و کنش های …. شرح حال ها، رفتارها و همچنین درباره کارکرد سازمانی، جنبش های اجتماعی یا روابط.

مفهوم شناسی و مبانی نظری بیداری اسلامی با تکیه برآسیب …

۲۵ آذر ۱۳۹۳ – مقدمه مبانی نظری بیداری اسلامیاگر بخواهیم کلمه بیداری را تعریف نماییم بر اساس یکی از شیوه های تعریف، یعنی تعریف به ضد و نقیض، بیداری ضد خواب است. لذا… … مفهوم شناسی و مبانی نظری بیداری اسلامی با تکیه برآسیب شناسی جنبش های اسلامی معاصر. ` کاهش بهای نفت خام آمریکا · ارزش دلار کاهش یافت.

مبانی فلسفی حقوق شهروندی در ایران با تاکید بر منشور …

به نظر می رسد مبنای حقوق شهروندی در ایران با توجه به این اینکه مشروعیت نظام بر مبنای نظریه مثلثی خدواند – ملت – دولت است، و ملت حق تعیین سرنوشت خود را به نمایندگی به دولت با وجود …… آخرین سنت نظری شهروندی، مفاهیم جدیدی چون مردمسالاری، جنبشهای اجتماعی، جامعه مدنی، ارتباط مردم سالارانه و کنش ارتباطی را مورد توجه قرار میدهد.

انقلاب 79 1977: چالشی بر تئوری اجتماعی – پرتال امام خمینی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ – بی تردید هرکس که در شرایط نامناسب آنها قرار گیرد هم در بیان علل و ماهیت انقلاب اسلامی و هم در درک مفاهیم و مبانی نظری آن دچار حیرت خواهد شد و بالنتیجه …. نظیر طبقات بازاری، کارگران و روحانیون به عنوان راه اندازان انقلاب است.15 نظریه بسیج منابع در بالاترین سطح خود بیشتر به پویاییهای جنبشهای اجتماعی – چه در …

نارضایتی اقتصادی و جنبش های معاصر خاورمیانه براساس …

۲ روز پیش – نارضایتی اقتصادی و جنبش های معاصر خاورمیانه براساس نظریه محرومیت نسبی – بخش اولجنبش های اسلامی معاصر و زمینه های اقتصادی مقاله حاضر، به بررسی دلایل … براین اساس، تحولات مصر و تونس از بُعد اقتصادی با تأکید بر گروه اجتماعی جوانان تحصیل کرده که جرقه انقلاب را زدند و در قالب چارچوب نظری محرومیت …

رویکردی نظری به مفهوم اکوفمینیسم – آلین لاین – پرتال جامعه …

۶ دی ۱۳۹۳ – تحت سیطره این مفهوم رویکردهای متعدد فمینیسم به عنوان جنبشی زن محور با جنبش های اجتماعی در زمینه حفاظت از میحط زیست به هم پیوند می خورند، در نتیجه اکوفمینیسم ماهیتی عام تر به نظریه فمینیستی بخشیده و جنبش زنان برای از بین بردن تبعیض مردسالارانه را از محتوی جنسی صرف خارج نموده و به سایر حوزه ها …

رسانه ايران – انقلاب های رنگی و نقش رسانه ها

۲۹ شهریور ۱۳۸۹ – به عنوان نمونه جنبش های اپتور در صربستان، پورا در اوکراین، کمارا در گرجستان، زوبر در بلاروس و دیگر فعالان به طور گسترده ای از طریق رسانه های متنوع و فناوری های نوین اطلاعاتی با هم در ارتباط بودند. • رهیافت های نظری در خصوص علل برجستگی نقش رسانه ها در انقلاب های رنگی اکنون اگر بخواهیم مصادیق ذکر شده را …

تاثیر شبکه‌های نوین ارتباطی بر شکل‌گیری جنبش‌های …

در این راستا، پرسش اصلی پژوهش این است که تاثیر شبکه‌های نوین اجتماعی بر خیزش‌های کشورهای تونس، مصر و لیبی چگونه بوده است؟ … چارچوب نظری. هارولد اینس و مارشال لوهان به عنوان نخستین نظریه‌پردازان رسانه‌های ارتباطی، دیدگاه نسبتا مشابهی درباره نقش رسانه‌ها دارند. نظر اینس این بود که منش و ماهیت رسانه‌های یک جامعه تاثیر …

[PDF]ساماندهي تشكل‌هاي بخش كشاورزي با رويكرد تجاري‌سازي و …

ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﺗﺨﺼﺼﻲ و ﻣﺸﻜﻼت ﻧﺎﺷﻲ از ارﺗﺒﺎﻃﺎت دروﻧﻲ و ﺑﺮوﻧﻲ ﺑﺎ ﭼﺎﻟﺶ. ﻫـﺎي. ﻣﺘﻌﺪدي روﺑﺮو ﻫﺴﺘﻨﺪ . ﻣﺮﻛﺰ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اﻗﺘﺼﺎدي و ﺑﺮرﺳﻲ. ﻫﺎي اﻗﺘﺼﺎدي اﺗﺎق ﺗﻬﺮان ﺑﺎ درك اﻳـﻦ ﺿـﺮورت. درﺻﺪ. د ﺑﻮده اﺳﺖ ﻛـﻪ ﺑـﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ …… ﻣﺒـﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮي و دﻳﺪﮔﺎه. ﻫﺎي ﻓﻜﺮي ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع. ﺗﺸﻜﻞ. ﻫﺎ. ي ﻣـﺮدم ﻧﻬـﺎد و ﺟﺎﻳﮕـﺎه. آﻧﻬـﺎ. در. ﺳـﺎﺧﺘﺎر ﻓﺮﻫﻨﮕـﻲ. ،. اﻗﺘﺼـﺎدي و اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺟﻮاﻣـﻊ ﻣـﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ ﻗـﺮار ﮔﺮﻓﺘـﻪ اﺳـﺖ . ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎي ﻣﺮدم ﻧﻬﺎد را. ﻣﻲ.

[PDF]مکاتب امنیتی؛ نقدهای موجود و ضرورت طرح نگرشی نوین …

توسط قیصری – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
مکاتب امنیتی، پاردایم های نظری، مبانی امنیت، موضوعات امنیتی. 1. استادیار گروه علوم … و پیش فرض های اصلی ، روش بررسی ، مبانی نظریات و دیدگاه هایی که نظریه از آن ….. از روابط اجتماعی است. امنیت به مثابه راهبردی برای حیات و زندگی تفسیر می شود. که عبارت است از »عمل فرهنگی ابتنای یک زندگی معنادار در رویارویی با مرگ«. (.

[PPT]سیر تاریخی تکوین نظریه های مدیریت

اين تغيير در علوم نظري که علم مديريت نيز شاخه‌اي از آن است، شتاب و عمق بيشتري خواهد داشت. چرا که در اين … سیر تاریخی تکوین نظریه های مدیریت (دوره قدیم یا کهن) … تقسيم کار/ تخصصي شدن کار. بسيج منابع و امکانات. سازماندهي. ارتباطات. هدايت و رهبري. زيرا. تا اينکه. بخشي از وظايف مدير از ديدگاه حضرت اميرالمؤمنين علي (ع) …

[PDF]Untitled

4ـ تفاوت و ارتباط بحران های اقتصادی و مسئلۀ فقر و غنا را در نظام جهانی غرب تشریح. کند. … جنگ های جهانی. بحران های اقتصادی. شمال و جنوب. بحران زیست محیطی و جنبش های اجتماعی. مربوط به آن. بحران معرفتی علمی و پسامدرنیته. بحران معنویت و … رویکرد نظری کلیسا، رویکردی معنوی و الف( چالش بین رویکرد نظری و عملی کلیسا:.

بررسی توسعه پایدار شهری ( با تاکید بر نظریه ها و شاخص ها ) …

۵ بهمن ۱۳۹۲ – این رویکرد از ابعاد متفاوت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی بسط داده شده و امروز در ادبیات برنامه ریزی شهری، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در راستای تحقق توسعه پایدار شهری ابتدا می بایست مفاهیم، نظریه ها و شاخص های آن را شناخت و مورد بررسی قرار داد. ….. دیدگاههای نظری در خصوص توسعه پایدار: نظریه …

[DOC]ب – نظریه های مربوط به تاثیر رسانه ها

تافلر معتقد است: فعاليت هاي رسانه اي و ارتباطي عرصه نبرد آينده را مي سازند، از نظر وي رسانه ها از گلوله هاي سلاح هاي جنگي بسيار مرگبارترند. همچنين چامسکی (2005)، فریدمن (2008) و ویندال (2006) معتقدند در دنیای امروز هیچ کنش جمعی و جنبش اجتماعی شکل نمی گیرد، یا استمرار نمی یابد، مگر آنکه یک یا چند رسانه جمعی “آتش تهیه” آن …

انقلاب اسلامی از نظریه پردازی توسعه تا توسعه نظریه پردازی

بطور کلی، در تعاریف ارائه شده نظریه به منزله دستگاهی نظری برای درک و تبیین واقعیتهای اجتماعی، و مجموعه ای منسجم و منطقی جهت آزمون روابط میان پدیده ها، در جهت …. از دیدگاه غربی، جامعه نو به معنی گسست از جامعه سنتی و ایجاد جامعه ای متفاوت بر پایه تکنولوژی پیشرفته و حاکمیت علم ابزاری، بر پایه نگرشی عقلایی به زندگی و …

[PDF]تحلیل وضعیت سرمایه اجتماعی در شهر کرمان – فصلنامه رفاه …

توسط شیانی – ‏2011 – ‏مقالات مرتبط
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ – ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﺑﺎ وﺟـﻮدي ﻛـﻪ ﻣﻮﺿـﻮع ﺳـﺮﻣﺎﻳﺔ اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﺿـﻤﻨﻲ و ﻏﻴـﺮ ﻣـﺴﺘﻘﻴﻢ در آراي. اﻧﺪﻳﺸﻤﻨﺪان ﻣﺘﻘﺪم ﻣﻄﺮح ﺑﻮده اﺳﺖ، ﻟﻴﻜﻦ از ﺳﺎل. 1916. و در دو دورة ﻛﻮﺗﺎه ﻣﻄـﺮح ﺷـﺪن. ﻣﻔﻬﻮم ﺳﺮﻣﺎﻳﺔ ….. ﻫﺎي ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷـﻨﺎﺧﺘﻲ و ﻏﻴـ. ﺮ ﺟﺎﻣﻌـﻪ. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ، ﺑﻪ وﻳﮋه در ارﺗﺒﺎط ﻛﻨﺶ. ﮔﺮان و ﭘﻴﺸﻨﻬﺎدﻫﺎي اراﺋﻪ ﺷﺪه در ﺳﻴﺎﺳﺖ. ﻫﺎ و ﺧﻂ ﻣﺸﻲ. ﻫﺎ. ﭼﻬﺎر ﻧﺸﺮﻳﻪ و دﻳﺪﮔﺎه را ﻣﻲ. ﺗﻮان از ﻫﻢ ﺗﻔﻜﻴﻚ ﻛﺮد. : -1. دﻳﺪﮔﺎه اﺟﺘﻤﺎع ﻣﺤﻠﻲ.

اولین همایش سالیانه چیستی صلح؛ مبانی مفهومی- نظری و چشم …

اولین همایش سالیانه چیستی صلح؛ مبانی مفهومی – نظری و چشم اندازهای راهبردی توسط انجمن علمی مطالعات صلح ایران در تاریخ ۳ آبان ماه ۱۳۹۶ و در شهر تهران برگزار میگردد. این همایش توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای همایش: مفاهیم و نظریات میان رشته ای صلح; مؤلفه های نظری و راهبردی صلح پایدار; جنبش های …

[PDF]ایران اسالمي به امنيت نرم در دهه چهارم انقالب سخت نظری گذار از …

توسط سلیمانی – ‏2015
مباني. نظری گذار از امنيت. سخت. به امنيت نرم در دهه چهارم انقالب. اسالمي. ایران. رضا سلیمانی. 5. چکيده. انقالب در فناوری اطالعات و ارتباطات، مفهو. م. قدرت و امنیت را تحت …. پاسخ دیدگاه. های مطرح در چارچوب مطالعات امنیت سخت به این سؤال با توجه به سیطره. سه دهر. اه. ی. پارادایم ر الیستی در روابط بین. المل پس اب جنرگ دوم جهرانی کرامالً …

[PDF]دوفصلناهم – مطالعات اجتماعی گردشگری

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ – های پدیدارشناسی. هرمنوتیکی به محققان اجتماعی گردشگری کدام. اند؟ مبانی نظری. درآمدی بر پدیدارشناسی. جنبش پدیدارشناسی یکی از مهم. ترین جنبش. های …. با کارکردگرایی و دیدگاه تضاد که به. عنوان. » نظریه کالن. « مدعی تبیین امر اجتماعی و. جا. معه به. عنوان یک کل بودند، ایده پدیدارشناسی به جای تالش برای کشف …

نوشته شده توسط ofmas

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
اجرا شده توسطهمسپار