همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
همسپار | ایجاد تبلیغات شناور
تبلیغات
بستن پنجره
توضیح

دانلود مبانی نظری فمنیسم, تکوین نظریه‏ های فمنیستی

دانلود مبانی نظری فمنیسم, تکوین نظریه‏ های فمنیستی

مبانی نظری فمنیسم, تکوین نظریه‏ های فمنیستی

مبانی نظری فمنیسم تکوین نظریه‏ های فمنیستی
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 158 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 87

مبانی نظری فمنیسم, تکوین نظریه‏ های فمنیستی

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری فمنیسم, تکوین نظریه‏ های فمنیستی


توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


1- تاریخچه مختصر تکوین نظریه‏های فمنیستی 12
۲- تعاریف مطرح از فمنیسم 20
پدر سالاری 23
تنوع تاریخی 24
۳- نظریه های فمینیستی با دیدگاه سیاسی 26
الف: فمینیسم لیبرال اولیه 26
ب: فمینیسم مارکسیستی 27
ج- فمینیسم سوسیالیستی تخیلی 30
د- زن به عنوان «دیگری» 32
هـ موج دوم 34
پاسخ فمنیسم ماركسیستی و سوسیالیستی 37
‏و – فمینیسم خانواده گرا و زن گرا 40
‏ز – نتیجه گیری 44
3- ‏نظریه های فمینیستی با دیدگاه جامعه شناسی 46
الف – نظریه فمینیستی لیبرا لی یا اصلاح طلب 46
ب – فمینیسم ماركسیستی 47
‏ج – نظریه فمینیستی رادیکال یا انقلابی 52
د – فمینیسم سوسیالیستی 55
5- فمینیسم در ایران 60
الف – مشخصه های عمومی فمینیسم درایران‏ 60
ج- طلایه داران جنبش زنان 69
زنان در مقابل مجلس 84
‏زن ایرانی و بیداری 89

– تاریخچه مختصر تکوین نظریه‏های فمنیستی
اندیشمندان دوره روشنگری (اواخر قرن هفدهم تا اواخر قرن هیجدهم میلادی) تحت تاثیر اختراعات و اکتشافات جدید علمی و فلسفی، جهان‏نگری جدیدی را پایه گذاری کردند. کشفیات گالیله و به خصوص نیوتن هسته اصلی این برداشت جدید از نظام جهانی در این دوره بود. از دیدگاه جهان‏نگری نیوتن، نظم کائنات تحت تسلط یک رشته مقررات و قوانین ساده است که وجودشان از طریق فرمول‏های ریاضی قابل اثبات و بررسی است.
تحت تاثیر چنین برداشتی، متفکران در زمینه‏های دیگر مانند سیاست و اخلاق نیز به دنبال کشف قوانین اصلی و بنیادی بودند زیرا که قوام این نظام‏ها به قانونمند شدن آن‏ها بستگی داشت. مثلا نظریه «حقوق طبیعی افراد» که اساس اعلامیه استقلال امریکا در سال 1776 میلادی و اعلامیه حقوق بشر فرانسه در سال 1789میلادی است. نتیجه‏ای است از تاثیر جهان نگری نیوتنی در تفکر سیاسی دوره روشنگری.
این نگرش مکانیکی، دنیا را به گروه تعقلی و غیر تعقلی تقسیم می‏کند. دنیای عینی و آنچه که بر اساس خرد عمل می کند و قابل توضیح است، سازنده دنیای تعلقی است. آنچه به دنیای ذهنی، ارزشهای اخلاقی، نظریات زیبا شناسی و عواطف مربوط می‏شود دنیای غیر تعقلی را می‏سازند، که نسب به دنیای تعقلی، ثانوی محسوب می شود.
از دیدگاه اندیشمندان و بشر دوستان دوره روشنگری، زنان متعلق با این دنیای غیر تعقلی و ثانویه‏اند. بررسی نزدیک و دقیق آثار این دوران نشان می دهد که وقتی صبحت از اطلاق «حقوق طبیعی» به جامعه بشری می‏شد، منظور از این جامعه، مردان، به خصوص مردان صدر خانواده مالک بود و نه زنان و بردگان.
در بهار سال 1779، ابی گیل آدامز همسر جان آدامز رئیس جمهور وقت آمریکا و از سردمداران اعلامیه استقلال آمریکا، با صدور نامه معروفی با عنوان «خانم ها رابه خاطر داشته باشیم» به شوهرش خاطرنشان می کند، که «ضمن نگارش قوانین جدید و اعلامیه استقلال، خانم ها را فراموش نکنید و قدرت نامحدود در دست شوهرانشان قرار ندهید. اگر چنین شود، ما خانم‏ها سر به شورش بر می‏داریم و خود را ملزوم به رعایت قوانینی نخواهیم دانست که در تدوین آنها حقی نداریم و نمی‏توانیم نماینده‏ای در جمع تدوین کنندگان آن داشته باشیم.»1
در پی دریافت این نامه، جان آدامز در یادداشتی خطاب به جیمز سولیوان از دیگر دست اندرکاران نگارش جدید و اعلامیه استقلال که خواهان حق رای برای تمام دولت چه مالک و غیرمالک بودند، خاطرنشان می‏کند: «درست است که بنیاد اخلاقی دولت بر اساس رضایت مردم است، ولی اگر حق را به هر کسی بدهیم ،چه آنها که صاحب ملک هستند وچه آنهایی که ملکی ندارند،آنوقت، گروهای دیگرمانند زنان و جوانانی که پشیزی ارزش ندارند،خواهان حق رای خواهند شد. تمام تمایزات در جامعه از میان خواهد رفت و همه در یک رده قرار خواهند گرفت.»2 در مجموع آنچه در این دوره به نام حقوق طبیعی و بشری مطرح بوده، شامل زنان نمی شده است. اعلامیه استقلال امریکا همانند اعلامیه حقوق بشر فرانسه،هیچ حق وحقوقی برای زنان قائل نشد.پس از انتشار اعلامیه که به نام «حقوق مردان» بود با مخالفت زنان انقلابی فرانسه روبرو شدو خانم «اولیمپ دگونگ» از رهبران انقلابی پاریس و همرزمانش پس از انتشار اعلامیه جدیدی به نام «حقوق زنان » واعتراض به اعلامیه حقوق بشری که فقط حق را مختص مردان می دانست، به جرم ضد انقلابی بودن، سرشان را در زیر تیغه گیوتین از از دست می دهند.
حقوق دانی نظیر بلاک استون در اثر معروفش، «تفسیری بر اقتصاد انگلستان»متفکری نظیر جان لاک، درکتاب «استدلالی بر اقتصاد سیاسی» وامانوئل کانت در «مناسبات بین دو جنس»، عملا منکرهر گونه حق وحقوق قانونی برای زنان به خصوص بعد از ازدواج هستند.
جان استورات میل، از معدود متفکران این دوره است که فعالانه به همراه همسرش تایلور ،در راه استیفای حقوق زنان مبارزه می کند و با شرکت در گردهمایی ها و انتشار مقالات و بیانیه ها، بخصوص در مقاله معروفش به نام «تحت انقیاد در آوردن زنان» از موقعیت زن ستیزی جامعه و متفکران هم عنصر خود انتقاد می کند. در ژانویه 1792 میلادی، اولین کار اساسی در زمینه نظریه های معتقدین به اصالت خود زن به نام «استیفای حقوق زنان»، توسط مری ولستن کرافت در انگلستان منتشر می شود. ولستن کرافت، در هنگام انقلاب فرانسه به انتقلابیون می پیوندد. پس ازپیروی انقلاب کبیر،همانند دیگر روشنفکران انقلابی برای حفظ جان خود مجبور به فرار از فرانسه می شود و در بازگشت کتاب معروف خود را منتشر می کند. براساس نظریات مطرح شده در این کتاب، هیچ گونه تفاوت نژادی ،جنسی یا طیقاتی بین زنان ومردان وجود ندارد. تفاوت هایی که بین این دو گروه وجود دارد، زاییده محیط اجتماعی اوبا اصلاح جامعه این تفاوت ها ازمیان می روند. ولستن کرافت وسایر نظریه پردازان فمنیسم مانند ساراگریمکه(1792-1873)، فرانسیس رایت (1790-1852)،هاریت تیلور (1806-1873) و جا استوارت میل(1806-1873)، جملگی گروه فمنیست های لیبرال را تشکیل می دهند. پیام اصلی آنها است که تباهی روند جامعه پذیری مانع رشد قدرت فکری زنان شده است، در نتیجه آنها برده وار مانده اند و در زندگی هدفی غیر از«در خدمت مردان بودن» ندارند.از نظر این گروه ،زن ومرد ذاتا مشابه یکدیکرند. در نگاه فمنیست های لیبرال، تعقل فردی مهم تراز سنت ها و نهادهای مستقر در جامعه بود وآنها آموزش وپرورش، بخصوص تفکر انتقادی را مهم ترین وسیله برای دگر گونی و تعالی اجتماعی می دانستند. این گروه مانند دیگر دانشمندان عصر روشنگری، طرفدار نظریه«حقوق طبیعی» بودند.1
فرانسیس رایت، از رهبران رادیکال این گروه از فعالترین طرفداران لغو بردگی و بهبود وضع کارگران در امریکای شمالی بود.در سال۱۸۳۰ میلادی اولین اجتماع آرمانی، آزاد و مختلط را برای بردگان و دیگر شهروندان امریکایی ایجاد کرد. حرکت ها و نهضت های زنان در امریکا ارتباط نزدیک با نهضت های ضد برده داری داشت و عقیده تشکیل اولین کنفرانس جهانی برای دفاع از حقوق زنان در سال 1848 نشات گرفته ازکنفراتس جهانی ضدبرده داری (سال 1840 میلادی) در لندن بود. در این کنفرانس به زنان شرکت کننده اجازه داده نشدتا با دیگر شرکت کنندگان مرد در یک سالن جمع شوند.
دیگرفعالین لیبرال، نظیر گریمکه، میل وهاریت تیلور، با فعالیت ها و مبارزات خود، راه را برای به دست آوردن حقوق مساوی با مردان هموار کردند. اینان تبعیض های موجود در جامعه بر ضدزنان را استبداد می‏دانستند و چنین روندی را مانعی جدی برای پیشرفت تمدن انسانی می دانستند.
فعالیت ها و نظریه های این گروه در عین حال که راه را برای اصلاحات متعدد، به خصوص مسائل حقوقی، برای زنان باز کرد، بعضی مسائل اساسی را نادیده گرفت. فمنیست های این گروه با تقسیم دنیا به دو حوزه «خانگی» و «عمومی» از نقش و مسئولیت های زن در محیط خانه و نهاد ازدواج به شدت انتقاد کردند، بدون اینکه شق دیگری را به جای نهادهای سنتی ازدواج، مادری و مذهب پیشنهاد کرده باشند.
گروه بعد یعنی«فمنیست های فرهنگی »،بر خلاف گروه اول نه تنها به تفاوتهای ذاتی میان زنان و مردان معتقد بودند، بلکه بسیاری از صفات مشخصه وذاتی زنان را در برنامه ریزی راهبردی جهت بهبود وضع زنان، ازعوامل تعیین کننده در حقوق زنان اینها نه اصلاحات قانونی و تساوی امکانات در کلیه جنبه های تعلیم وتربیت، اجتماعی وسیاسی را برای زنان می خواستند، بلکه خواستار دگرگونیهای اساسی در کل جامعه و فرهنگ بودند. ازنظر این گروه، هدف فعالیت مدافعان حقوق زن فقط رهایی زن نیست، بلکه این فعالیتها وسیله ای است برای اصلاحات اجتماعی در جامعه ای که آرمانهای خشن مردسالاری و صفات ذاتی مردان آن را به تباهی کشیده است. هسته اصلی این طرز تفکر«مادر شاهی» رایج در قرن نوزدهم بود. مارگارت فولر، درسال۱۸۴۵با انتشار کتابش به نام«زن در قرن نوزدهم» این نهضت را پایه گذاری کرد.فولز،از پیروان فلسفه «تعالی‏گرایی» بود.در این مکتب فلسفی بر جنبه‏های شعوری و عاطفی دانش تاکید می شود و جهان نگری ارگانیکی که کاملا با دید مکانیکی دوره روشنگری تفاوت دارد، ارائه می شود. این دید فلسفی با تاکید بر فرد گرایی ، اعتقاد به پرورش استعدادها دارد.

جهت مشاهده فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید
http://ofmasweblog.ofmas.ir
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و روابط بین نسلی – پوشه

فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و روابط بین نسلی دارای 45صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد … 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی

مبانی نظری و پیشینه روابط بین نسلی – Most Sell

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود. پرداخت و دانلود. بصورت فایل ورد. همراه با منابع. 2-1 مقدمه 12. 2-2 خانواده و روابط بین نسلی. 12. 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12. 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14. 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16. 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. 17.

مبانی نظری و پیشینه روابط بین نسلی – فروشگاه فایل نگارا …

2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14. 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16. 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. 17. 2-4-1 نظریه دلبستگی. 17. 2-4-2 نظریه نوع دوستی. 18. 2-4-3 نظریه مبادله 19. 2-4-4 نظریه ارزش ها 20. 2-4-5 تئوری ناهماهنگی در روابط بین نسلی. 21. 2-4-6 تئوری انسجام 23. 2-4-6-1بعد کارکردی. 26.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و روابط بین نسلی – …

۲۴ مهر ۱۳۹۶ – بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری:: ۲-۱ مقدمه ۲-۲ خانواده و روابط بین نسلی ۲-۲-۱ نقش خانواده در روابط بین نسلی ۲-۲-۲ نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده ۲-۳ روند های جمعیتی و روابط بین نسلی ۲-۴ نظریه های مربوط به روابط بین نسلی ۲-۴-۱ نظریه دلبستگی ۲-۴-۲ نظریه نوع دوستی ۲-۴-۳ نظریه مبادله

دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط بین نسلی – …

۱۲ مهر ۱۳۹۶ – منبع : انگلیسی و فارسی دارد (به شیوه APA). فهرستـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ. 2-1 مقدمه 12. 2-2 خانواده و روابط بین نسلی. 12. 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12. 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14. 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16. 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. 17.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و روابط بین نسلی – ll5

منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA) نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری:: 2-1 مقدمه 2-2 خانواده و روابط بین نسلی 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی

پایان نامه ارشد:بررسی تأثیر روابط بین نسلی بر ترتیبات …

فصل دوم: مبانی نظری وپژوهشی. 2-1 مقدمه 12. 2-2 خانواده و روابط بین نسلی. 12. 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12. 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14. 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16. 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. 17. 2-4-1 نظریه دلبستگی. 17. 2-4-2 نظریه نوع دوستی. 18. 2-4-3 نظریه مبادله 19.

[PDF]ﻣﻘﺪﻣﻪ واﺣﺪي ﺗﺮﯾﻦ ﺧﺎﻧﻮاده در ﮐﻨﺎر ارﺗﺒﺎط ﺗﻨﮕﺎﺗﻨﮕﯽ ﮐﻪ

ﻫﺎي ﻣﻄﺮح. ﺷﺪه ﺗﺪارك دﯾﺪه ﺷﺪه و ﻣﺪل ﻧﻈﺮي. ﺗﺤ. ﻘﯿﻖ ﻧﯿﺰ ﺑﺮ اﺳﺎس ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي اراﺋ. ﻪ ﺷﺪه و در ﻧﻬﺎﯾ. ﺖ ﻓﺮﺿﯿﻪ. ﻫﺎي. ﺗﺤﻘﯿﻖ اراﺋﻪ ﺷﺪه .اﻧﺪ. در ﻓﺼﻞ ﺳﻮم ﺑﺎ ﻋﻨﻮان روش. ﺷﻨﺎﺳﯽ در اﺑﺘﺪا ﺑﻪ. ﻣﻌﺮّﻓﯽ. ﺟﻤﻌﯿﺖ آﻣﺎري، ﺣﺠﻢ …. رواﺑﻂ ﺑﯿﻦ ﻧﺴﻠﯽ و ﺑﯿﻦ. ﺟﻨﺴﯿﺘﯽ ﻗﺪرت در ﺧﺎﻧﻮاده، ﻣﻘﺘﻀﯿﺎت اﻗﺘﺼﺎد ﺧﺎﻧﻮار و ﺗﻔﺎﺳﯿﺮ ﻣﺤﻠﯽ ﻓﺮﻫﻨﮓ اﺳﺖ . ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ. ﻫﺎ، ﺧﺎﻧﻮاده. واﺣﺪ ﺑﻨﯿﺎدﯾﻦ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎﯾﯽ ﻧﻈﯿﺮ ﺗﻮﻟﯿﺪ، ﻣﺼﺮف، آﻣﻮزش و ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﭘﺬﯾﺮي و ﯾﮑﯽ از ﮐﺎﻧﻮن.

[PDF]88 زﻣﺴﺘﺎن / ﭼﻬﺎرم ﺷﻤﺎره / ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ، ﺳﺎل ﺳ

۱۰ فروردین ۱۳۹۱ – ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎ. ي اﻧﺠﺎم ﺷﺪه. ﺗﻔﺎوت ﻗﺎﺑﻞ ﻣﻼﺣﻈـﻪ. اي. ﺑﻴﻦ ﮔﺮوه. ﻫﺎي ﺳﻨﻲ. در اﻳﺮان. ﻣﺸﺎﻫﺪه ﻧﺸﺪ. ه اﺳﺖ . در زﻣﻴﻨﺔ روﻳﺎروﻳﻲ ارزش ﻫﺎي ﻧﺴﻠﻲ ﺑـﺎ ﺧـﺎﻧﻮاده. و رواﺑـﻂ ﻣﻴـﺎن. ﻧﺴﻠﻲ و درون ﻧﺴﻠﻲ در درون آن … ﺟﻤﻌﻴﺖ ﺷﻨﺎﺳﺎن ﺑﺎ ﺗﻌﺒﻴﺮ. ” ﺗﻮرم ﺟﻮاﻧﻲ. 5. ” از آن. ﻳﺎد ﻣﻲ ﻛﻨﻨـﺪ. و رواﺑﻂ ﻧﺴﻠﻲ ﻣﻴﺎن آﻧﻬﺎ. و. ﻧﺴﻞ ﺳﺎﻟﻤﻨﺪﺗﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﻣﺴﺘﻠﺰم در ﻣﻴﺎن آوردن ﺑﺤـﺚ ﺧـﺎﻧﻮاده اﺳـﺖ ﭼـﺮا. -3. ﻫﺮﭼﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺮﺧﻼف اﻳﻦ ﻧﻈﺮ، ﺑﺮﺧﻲ دﻳﮕﺮ …

[PDF]ارزش ها، نگرش ها و الگوهای کنش جوانان در خصوص همسرگزینی و …

یافته های مطالعه حاضر مؤید تفاوت های بین نســلی و درون نسلی درمورد ارزش های همسرگزینی و. رابطه با جنس … مادی گرایــی و انزواطلبی پیش می روند. هم زمان با …. ازدواج در نسل جوان را مدنظر داشته باشد، مشاهده نشد؛ در این نوشتار ارزش ها، نگرش ها. و کنش های نسل جوان و مقایسه آن با نسل پیش مطمح نظر خواهد بود. مبانی مفهومی و نظری. : تعاریف و …

[PDF]پيش‌بيني رضايت زناشويي براساس کيفيت ارتباط همسران …

بیــن زوجین می انجامد. )چراغی، 157-160 :1393( اهمیت جایگاه خانواده های ایرانی. در زندگی زناشــویی فرزندان شان و روند رو به رشــد و نگران کننده ای که در آمار طالق. 1. … 105 :2003( در بســیاری از نظریه های بین نسلی که در2تأثیر منفی قرار می گیرد. )کر … به اســتخراج یک مدل نظری برای تبیین روابط ســببی شدند و نام آن را مدل سیستمی.

[PDF]اصل مقاله – نامه انجمن جمعیت شناسی ایران

در. این پژوهش با مرور روندهای باروری و تغییرات نســلی در کشــور و هم چنین بیان نظریات گسست، تعارض. یــا تفــاوت نســلی و بــا تحلیــل روابط همبســته شــناختی و نگرشــی در فرایندهای تجدید نســل، بــه ابعاد. مسأله ای در پرتو تئوری ها پرداخته می شود. در ساحت نظری تفاوت و افزایش باروری در بین بنیادگرایان و. مصلحت اندیشان در …

[PDF]ﻨﻨﺪه ﻴ ﻫﺎي اﻳﺮاﻧﻲ ﭘﺮﺑ ﻧﺴﻠﻲ در ﺳﺮﻳﺎل ﺑﺎزﻧﻤﺎﻳﻲ رواﺑﻂ ﺑﻴ

توسط ذکایی – ‏2014
ﺑﺎزﻧﻤﺎﻳﻲ رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ. ﻧﺴﻠﻲ در ﺳﺮﻳﺎل. ﻫﺎي اﻳﺮاﻧﻲ ﭘﺮﺑ. ﻴ. ﻨﻨﺪه. 1. ﻣﺤﻤﺪﺳﻌﻴﺪ ذﻛﺎﻳﻲ. *. ﻣﺤﻤﺪ ﻓﺘﺤﻲ. ﻧﻴﺎ. **. ﭼﻜﻴﺪه. اﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ رواﻳﺖ ﭘﺮﺑﻴﻨﻨﺪه. ﺗﺮﻳﻦ ﺳﺮﻳﺎل. ﻫﺎي اﻳﺮاﻧﻲ. را،. ﺑﺎ ﻣﺤﻮرﻳﺖ ﻣﺴﺎ. ﺋ. ﻞ ﺟﻮاﻧﺎن در. ﻓﺎﺻﻠ. ﺔ. ﺳﺎل. ﻫـﺎي …. در ﻛﻨﺎر ﺧﺎﻧﻮاده، ﻣﺤﻴﻂ اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ و ﻣﺪرﺳـﻪ و در. ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻧﻬﺎدﻫﺎ، رﺳﺎﻧﻪ. ﻫﺎ از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻓﺮﻫﻨﮓ. ﺳﺎزي و ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻓﺮﻫﻨﮓ اﻓـﺮاد ﺟﺎﻣﻌـﻪ ﺑـﻪ. ﺷـﻤﺎر. ﻣﻲ. روﻧﺪ . در ﺳﺎل. ﻫﺎي اﺧﻴﺮ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل رﺷﺪ و ﺗﻮﺳﻌ. ﺔ. روزاﻓـﺰون رﺳـﺎﻧﻪ.

جهانی شدن و فاصله نسلی (مطالعه جامعه شناختی فاصله نسلی: …

در جامعه ای همچون ایران که مراحل گذار از سنتی به مدرن را طی می کند و با جمعیت زیادی از جوانان و نوجوانان روبروست و با جهانی شدن و پرتاب امواج فرستنده های مختلف و ظهور … پایین -آمدن مدت زمان گفتگو در بین افراد خانواده، فردیت گرایی و کاهش تعامل و سلیقه مشترک در بین جوانان و بزرگتران آنها موجب شده تا فاصله نسلی بیش از پیش …

دانلود پیشینه تحقیق,پیشینه پژوهش پایان نامه,مبانی نظری …

دانلود پیشینه تحقیق,پیشینه پژوهش پایان نامه,مبانی نظری,چارچوب نظری.

[PDF]اصل مقاله (380 K) – زن در فرهنگ و هنر – دانشگاه تهران

توسط اوجاقلو – ‏2014
مطالعهٔ تغییرات نسلی «ارزش فرزند» و رفتار فرزند آوری در بین زنان پیش و پس از انقلاب اسلامی، موضوع مقالهٔ. حاضر است. نسل های مختلف …. مبانی و چارچوب نظری. فرزند و فرزندآوری در ذیل موضوع تغییر ارزش های خانواده قابل مطالعه اند و خود ارزش های. خانواده نیز با توجه به تغییرات چند دههٔ اخیر خانواده در ایران قابل درک است. برای تجزیه و.

[PDF]تفاوت های نسلی ارزش ازدواج – فصلنامه علمی- پژوهشی مطالعات …

استادیار جمعیت شناسی، گروه مطالعات خانواده، مؤسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور )نویسنده مسئول( .(hajiieh.razeghi@psri.ac.ir) … به طوری که ازدواج های امروزی در سنین باالتر رخ می دهد، روابط جنسیتی زوجین در خانواده …. عسکری ندوشن و همکاران )1388( در مطالعه ای تفاوت ها و تغییرات بین نسلی در ارزش ها. و نگرش های …

فروشگاه اینترنتی فایل و پروژه – یک سایت بلاگیا دیگر

2-12-5- نظریه های بین نسلی: 41. 2-13- مدل های ارزیابی آسیب شناسی زندگی زناشویی.. 42. 2-13-1- مدل مک مستر : 42. 2-13-2- مدل فرآیند کارکرد خانواده: 42. 2-13-3- مدل برادبوری 42. 2-13-4- طرح سه محوری تسنگ و مک درموت.. 44. 2-13-5- مدل السون: 44. 2-13-6- مدل بیورز: 45. 2-14-کار کرد مطلوب خانواده 46. 2-15-تعریف هوش هیجانی.. 47.

[PDF]بازنمایی خانواده ایرانی از منظر روابط جنسیتی و نسلی در آگهی …

توسط کوثری – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ – تبلیغاتی تلویزیون سراسری ایران از سبک روابط دوجانبة جنسیتی زن- شوهر و روابط دوجانبة نسلی. والد- فرزند در خانواده … هر عضو خانواده طی روند فراگیری. فرهنگی از … و آیا »مدیریت خانواده« و »مرجع تصمیم گیری. خانواده« در روایت های تبلیغات تلویزیونی، مدیریتی مشارکتی است یا انحصاری و متمرکز؟ مبانی نظری.

[PDF]ﺑﺎﺳﻣﮫ ﺗﻌﺎﻟﯽ درسی شکاف فرهنگی متن بخش اول : کلیات . بشر در …

تماس مستقیم و غیر مستقیم بین گروهها یا افراد با افراد و گروههای دیگر از فرهنگ های مختلف به وجود می. آید . این اصطالح ….. تعریف مفاهیم و اصطالحات مرتبط با شکاف نسلی. خانواده. : خانواده یک گروه نها. دی شده زیستی اجتماعی متشکل از چند فرد بالغ است که دست کم دو تای آنها بدون. داشتن پیوند ….. تئوری تکامل روابط بین نسلی کلمن.

Fars News Agency : خانواده، شکاف نسلی و رسانه

۲۶ آبان ۱۳۹۲ – تفاوت در نظام ارزش ها که به شکاف نسلی بین اعضای خانواده می انجامد، دیدگاه های گوناگونی به خود اختصاص داده است. می‌توان گفت تمایزهای بین‌نسلی، … در میان انواع ارتباطات اجتماعی، «ارتباط بین‌نسلی»، یعنی تعامل افراد یک نسل که در یک پدیده جمعیتی مثل سال تولد، ازدواج و…مشترکند، با افرادی از نسل جدید، …

ایرنا – نهاد خانواده و لزوم بازتعریف جایگاه و کارویژه های آن

۱۵ دی ۱۳۹۴ – ساختار خانواده، نقش پذیری، تکالیف و روابط درون گروهی آن، تنیدگی و پیوست عمیقی با روابط اجتماعی و روند توسعه جامعه دارد و با شرایطی که در دوران گذار از … های اجتماعی به ویژه در بین زنان و جوانان در سال های اخیر، روند صعودی طلاق و گسست های اجتماعی، رغبت کمرنگ جوانان به ازدواج و زادآوری وشکاف بین نسلی از …

تحقیقات آماده رشته جامعه شناسی و فلسفه بایگانی – …

مبانی نظری و پیشینه روابط بین نسلی 2-1 مقدمه 12 2-2 خانواده و روابط بین نسلی. 12 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین … مشاهده جزئیات. مبانی نظری و پیشینه جنبش های اجتماعی 3-1- تعریف جنبش‌های …

[PDF]ﻫﺪف اﺻﻠﯽ اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻬﻢ ﺗﺄﺛﯿﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﻣﯿ 2 – مطالعات …

توسط ادیبی سده – ‏2012
۱۰ آذر ۱۳۹۰ – ﺧﺎﻧﻮاده ﺿﺮورت ﭘ. ﺪاﯿ. ﯽﻣ. ﮐﻨﺪ. ﺑﺮرﺳ. ﯽ. ﺳﺎﺧﺘﺎر و ﺗﺤﻮﻻت ﺧﺎﻧﻮاده ﻫﻤﭽﻨ. ﻦﯿ. ﯿﯿﺗﻐ. ﺮات. رواﺑﻂ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﺑ. ﻦﯿ. ﻋﻮا. ﻣﻞ ﺟﻤﻌ. ﺘـﯿ. ﯽ. ﺧـﺎﻧﻮاده در ﺟﺎﻣﻌـﻪ و ﻧ. ﺰﯿـ. ﻋﻮاﻣـﻞ اﻗﺘﺼـﺎد. ،ي. اﺟﺘﻤﺎﻋ. ﯽ. و ﻓﺮﻫﻨﮕ. ﯽ … ﺗﺤﻮﻻت ﺳﯿﺎﺳﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﯿﻦ ﺳﺎل. ﻫﺎي. 60. -. 1355. ﺑﺎﻋﺚ ﺗﻮﻗﻒ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺧﺎﻧﻮاده ﮔﺮدﯾﺪ و دوﻟﺖ ﺟﺪﯾﺪ در ﺳﺎل. ﻫـﺎي ﻧﺨﺴـﺘﯿﻦ. ﻓﺎﻗﺪ ﺳﯿﺎﺳﺖ رﺳﻤﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺑﻮد ﮐﻪ اﯾﻦ اﻣﺮ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ وﻗﻮع ﺟﻨﮓ اﯾﺮان و …

بازسازی معنایی ارزش‌های بین نسلی – دانلود پایان نامه های …

این پژوهش با استفاده از رویکرد تفسیرگرایی به بازسازی معنایی ارزش‌های بین نسلی در میان ساکنان شهرستان رودبار جنوب از منظر جوانان و بزرگ‌سالان آن منطقه میپردازد. … فصل دوم: مبانی نظری. 2-1 پیشینه تحقیق. 11. 2-1-1 پژوهشهای خارج از کشور. 11. 2-1-2 پژوهش‌های داخل کشور. 16. 2-1-3 جمع‌بندی پیشینه تجربی. 21. 2-2 مروری بر …

[PDF]تغییر سیاست جمعیتي جمهوري اسالمي ایران و پیامدهاي امنیتي …

توسط قلی زاده – ‏2010
مباني نظري موضوع. از گذشته هاي دور جمعیت مورد توجه فالسفه، اندیشمندان و سیاست مداران بوده است. در. این زمینه نظریات و دیدگاه هاي مختلف و گاه متضاد ارائه شده است که مي توان آنها را به. شرح ذیل … با زن او ازدواج کند تا نسلي براي برادر خود پیدا نماید. …. دهه پیش نیز بین جمعیت و قدرت دولت و کشور )و حتي خانواده( رابطه اي خطي و قطعي.

[DOC]فایل مقاله با ذکر اسامی نویسندگان

این وضعیت رابطه زناشویی در خانواده امروزی را با مسائلی رو به رو ساخته که، چه به لحاظ کمی و چه کیفی، از مسائلی که در نسلهای قبلی خانواده به چشم میخورد متفاوت هستند (همان) . نتیجه چنین وضعیتی میتواند روابط زناشویی سست و ناپایدار و به تبع آن افزایش میزان طلاق در کشور باشد، کما اینکه آمارها نیز حاکی از روند افزایشی طلاق در …

شکاف نسلی در رویکردهای جامعه شناختی – سایت علوم اجتماعی …

۹ بهمن ۱۳۹۰ – اينک بحران شکاف نسل‌ها به هر تعبير، مشغله‌اي از مشغله‌هاي ذهني انديشمندان اجتماعي گرديده و بررسي عوامل موثر بر شکاف بين دو نسل در جامعه کنوني، از جمله … در شرايط فعلي روابط موجود ميان والدين و فرزندان به سردي گرائيده و دو نسل به دليل داشتن تفاوت‌هاي اجتماعي و تجربه‌هاي زيسته مختلف زندگي را از ديدگاه خود …

[PDF]اثرات تغییرات جمعیتی بر مخارج اجتماعی دولت و مخارج سیکل …

ﻫﺎی. اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان اﺛﺮ. ﭘﺬﯾﺮی ﻣﺨﺎرج دوﻟﺖ از ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺟﻤﻌﯿﺘﯽ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ، ﻣﯿﺰان. ﺮاﺛ. ﭘﺬﯾﺮی اﺟﺰا. ی. ﻣﺨﺎرج ﺳﯿﮑﻞ زﻧﺪﮔﯽ از ﻓﺎﮐﺘﻮرﻫﺎی ﺟﻤﻌﯿﺘﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﻦ، وﯾﮋﮔﯽ. ﻫﺎی ﺧﺎﻧﻮار،. ﻃﺒﻘﻪ. ﺳﻨﯽ و … ی ﺣﻤﺎﯾﺘﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺧﺎﻧﻮاده و ﺑﺨﺶ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺑﻪ. ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎ. ی. ﺣﻤﺎﯾﺘﯽ دوﻟﺘﯽ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪه و. ﺑﻪ. ﺟﺎی. اﻧﺠﺎم ﺗﻮزﯾﻊ درآﻣﺪ ﺑﯿﻦ. ﻧﺴﻠﯽ اﻗﺪام ﺑﻪ ﻫﻤﻮارﺳﺎزی ﻣﺼﺮف. ﮐﺮده اﺳﺖ . در ﺧﻮﺷﺒﯿﻨﺎﻧﻪ. ﺗﺮﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ. اﮔﺮ. ﺗﺤﻮﻻت ﺟﻤﻌﯿﺘﯽ ﻧﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﯾﺶ …

خانواده سالم – جمعیت بهروزان

۱۱ مرداد ۱۳۸۹ – در ابتدا, این تحقیق پرسش آغازین را در بیان مساله مزبور مطرح نموده و سپس به مبانی نظری و تئوری های مرتبط با موضوع خانواده سالم پرداخته است. … گردد و از جمله مظاهر تغییر در نقش , ساختار و کار کرد خانواده دگرگونی هایی است که در طول زمان متاثر از روابط نسلی نوین در تعریف خانواده سالم یا موفق به وقوع می پیوندد.

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ ﻧﺴﺒ – زن و مطالعات خانواده

t،. ﺿﺮﻳﺐ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﻲ ﭘﻴﺮﺳﻮن و. ﺗﺤﻠﻴﻞ رﮔﺮﺳﻴﻮن اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ . ﺑﺮاﺳﺎس. ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎي اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﻴﻦ. ﻣﺘﻐﻴﺮ. ﻫﺎي. ” اﻧﺰواي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ، ﺣﻤﺎﻳﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻋﺎﻃﻔﻲ ادراك ﺷﺪه،. ﭘﺎﻳﮕﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. -. اﻗﺘﺼﺎدي. و ﺟﻤﻌﻴﺖ ﺧﺎﻧﻮار ….. ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي اﺳﺘﻔﺎده ﮔﺮدﻳﺪه اﺳﺖ . ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﺗﺠﺮﺑﻪ. ي ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ. 10. (. اﻧﺘﻘﺎل ﺑﻴﻦ ﻧﺴﻠﻲ. :) ﻣﻨﻄﻖ ﻧﻈﺮي اﻧﺘﻘﺎل. ﺑﻴﻦ ﻧﺴﻠﻲ،. ﺧﺸﻮﻧﺖ زوﺟﻴﻦ را ﺑﺮﻧﻈﺮﻳﻪ. ي ﻳﺎدﮔﻴﺮي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. (. ﻳﺎدﮔﻴﺮي از. ﻃﺮﻳﻖ ﻣﺸﺎﻫﺪه و.

فرزندان| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری – …

PSR71-شیوه های فرزندپروری-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی و چارچوب نظری روان شناسی علوم تربیتی و علوم اجتماعی) … که معمولاً از پدر و …. OL921- بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری، متغیرهای جمعیت شناختی خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان: (روانشناسی و علوم اجتماعی) .

[PDF]( ﻫﺎي ﭘﺎﻧﻞ ﺑﺎ ﮐﺎرﺑﺮد داده ) ﺑﺎروري در اﯾﺮان ة اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺗﻌﯿﯿ – نشریات علمی …

توسط Z Afshari – ‏2016
ﺑـﯿﻦ. ﺳﺎل. ﻫﺎي. 90. 13. -. 85. ،13. ﺑﻪ ﺣﺪود. /35. 1. درﺻﺪ در ﺳـﺎل. 1390. اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎﺑﺪ . اﻟﺒﺘﻪ در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻫﺮ ﯾﮏ از ﻋﻮاﻣﻞ ﮐﺎﻫﺶ ﻧـﺮخ. رﺷﺪ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﻦ ازدواج، ﺗﻌﺪاد ﻓﺮزﻧﺪ. ي. ﮐـﻪ ﻫـﺮ ﺧـﺎﻧﻮاده. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﯾﺰي ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﯾﺎ ﻣﯿﺰان ﻣﺮگ و ﻣﯿﺮ و ﻃﻼق ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﻨﺪ، اﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ﺑﺮ. ﻧـﺮخ رﺷـﺪ ﺟﻤﻌﯿـﺖ ﺗـ. ﺄ. ﺛﯿﺮ ﺧﻮاﻫـﺪ. ﮔﺬارد . ﺑﺮ اﺳﺎس ﺳﻨﺎرﯾﻮي ﺣﺪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ ﮐﻪ ﺑﺎ روﻧﺪ ﻓﻌﻠـﯽ. ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯿﺰان ﺑﺎروري ﮐﻞ در …

[PPT]عوامل جمعيت شناختي

2)جمعيت شناسي نظري يا محض(رياضي):به مطالعه روابط موجود بين متغيرهاي مختلف جمعيتي مي پردازد. … گفت،جمعيت شناسي يكي از شاخه هاي اصلي علوم اجتماعي است كه به بررسي و مطالعه ساخت و حركات جمعيت هاي بشري پرداخته و در پي كشف روابط متقابلي است كه بين پديده هاي جمعيتي و متغيرهاي اقتصادي،اجتماعي و زيستي وجود دارد.

[PDF]مقایسه ی نظام ترجیحات میان نسلی در استان های توسعه یافته، …

۱۲ بهمن ۱۳۹۲ – ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ. ي ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺗﻮﺳﻌﻪ. ي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. -. ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ،. دوﺭه. ي ﺳﻮم، ﺷﻤﺎﺭه. ي. 1. ، ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. 93. ، ﺻﻔﺤﺎت. 159. -. 174. ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ. ي ﻧﻈﺎﻡ ﺗﺮﺟﯿﺤﺎت ﻣﯿﺎﻥ ﻧﺴﻠﯽ در اﺳﺘﺎﻥ. ﻫﺎي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﯾﺎﻓﺘﻪ،. درﺣﺎﻝ. ﺗﻮﺳﻌﻪ … ﻫﺎﯾﯽ ﺑ. ﻪ. وﺟﻮﺩ آﻣﺪ . ﺍﯾﻦ ﺍﻣﺮ ﺗﺎ آن. ﺟﺎ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﯾﺎﻓﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍن ﯾ. ﮏ ﭘﺪﯾﺪه و ﻣﺴﺄﻟﻪ. ی. ﻣﻬﻢ. ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻧﻈﺮ ﻣﺤﻘﻘﺎن رﺍ ﺑ. ﻪ. ﺧﻮﺩ ﺟﻠﺐ. ﮐﺮ. ﺩ زﯾﺮﺍ ﺍز ﻣﻨﻈﺮ آﺳﯿﺐ ﭘﺬﯾﺮی ﺧﺎﻧﻮﺍﺩه. ،. وﺟﻮﺩ ﺷﮑﺎف. ﻣﯿﺎن. روﺍﺑﻂ. ﮐﻬﻦ. ﺳﺎل.

[PDF]واکنش به تعارض زناشویی: مطالعه ای بین نسلی – Iranian …

توسط پهلوان – ‏2015 – ‏مقالات مرتبط
ﻫـﺎي زوﺟـﯿﻦ در ﺣـﯿﻦ. ﺗﻌﺎرض، در ﮐﺠﺎ ﻗﺮار دارد . ﻧﻈﺮﯾـﻪ ﯾـﺎدﮔﯿﺮي اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ ﻣﻌﺘﻘـﺪ. اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻬﺎر. ت. ﻫﺎي روﯾﺎروﯾﯽ ﮐﻪ ﻫﺮ ﻓﺮد ﺑﻪ رواﺑﻂ زﻧﺎﺷـﻮﯾﯽ. ﺧﻮد ﻣﯽ. آورد، در ﺧـﺎﻧﻮاده ﻣﺒـﺪأ آﻣﻮﺧﺘـﻪ ﻣـﯽ. ﺷـﻮﻧﺪ. ). 21(. ﺑـﻪ …. اﻃﻼﻋﺎت ﮐﺴﺐ ﺷﺪه ﺑﺮاي ﮔﺮوه. ﻫﺎي ﻧﺴﻠﯽ ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﺑـﺎ ﺣـﺪود. ﺷﺶ ﺗ. ﺎ ﻫﺸﺖ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺑﻪ اﺷﺒﺎع رﺳـﯿﺪ . وﻟـﯽ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮر ﻓـﺮاﻫﻢ. ﺷﺪن اﻣﮑﺎن ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﯿﻦ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﮔﺮو. ه. ﻫﺎ، روﻧﺪ ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﮔﯿـﺮي. ﺗﺎ ﻧُﻪ ﻧﻔﺮ در ﻫﺮ ﮔﺮوه ﻧﺴﻠﯽ اداﻣﻪ …

[PDF]بررسی عوامل اقتصادي جمعیتی مؤثر بر باروري زنان 15 تا 49 …

۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ – ﺎﻻﺗﺮي دارﻧﺪ . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ در ﺳﻄﺢ ﻓﺮ. دي. زﻧﺎن ﻓﻌﺎل از ﻟﺤﺎظ. اﻗﺘﺼﺎدي ﺗﻤﺎﯾﻠﯽ ﺑﻪ ﺑﺎروري ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﺮي د. ارﻧﺪ . ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي. ” ﮐﺎﻟﺪول. ” ﻋﻠﺖ ﮐﺎﻫﺶ. ﺑﺎروري را ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻫﺴﺘﻪ اي ﺷﺪن ﺧﺎﻧﻮاده. (. ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺧﺎﻧﻮاده از ﮔﺴﺘﺮده. ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺪر و ﻣﺎدر و ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﺠﺮد و ﻣﺘﺄﻫﻞ و … ﻣﯽ ﺷﺪ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮاده ﻫﺎي زن وﺷﻮﻫﺮي ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. و). ﺟﺮﯾﺎن ﺛﺮوت ﺑﯿﻦ ﻧﺴﻠﯽ. (. ﯾﻌﻨﯽ اﯾﻨﮑﻪ ﺟﺮﯾﺎن ﺛﺮوت در ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﻪ ﭼﻪ ﺻﻮرت ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ، آﯾﺎ واﻟﺪﯾﻦ …

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ اﻋﺘﻤﺎد اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﻲ ﻧﺴﻠﻲ ﺑﻪ ﺟﺎﻣﻌﻪ

۶ مهر ۱۳۸۹ – ﻫــﺎي ﻣﻬــﻢ رواﺑــﻂ اﻧﺴــﺎﻧﻲ و. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ در ﻣﻴﺎن اﻓﺮاد، ﮔﺮوه. ﻫﺎ و ﻧﻬﺎدﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ اﺳـﺖ. و در ﺟﺮﻳﺎن ﺗﻌـﺎﻣﻼت اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ وﻛـﻨﺶ. ﻫـﺎي ﻣﺘﻘﺎﺑـﻞ ﺑـﻴﻦ. اﻓﺮاد و ﮔﺮوه. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻤﻲ را در اﻳﺠﺎد ﻧﻈﻢ و …. ﻧﺴﻠﻲ. ﺑﻪ. ﺟﺎﻣﻌﻪ. 45. ﻣﻴﺎن ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋ. ﻲ ﻣﻴﺰان اﻋﺘﻤﺎد ﺑﻪ ﺧـﺎﻧﻮاده و. ﻧﻈﺎم ﺳﻴﺎﺳﻲ و ﻧﻴﺰ ﻣﻴـﺰان ارﺗﺒﺎﻃـﺎت اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺑﺎﻻﺳـﺖ. در. ﺣﻮزه ﺳﻴﺎﺳـﻲ ﻣﻴـﺰان اﻋﺘﻤـﺎد ﺑـﻪ ﻧﻈـﺎم ﺳﻴﺎﺳـﻲ ﺑـﺎﻻ، ﻣﻴـﺰان.

[DOC]مبانی نظری و پیشینه تحقیق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند

وجود فراوانی بیشتر در گروه مجردین و یا افراد مطلقه ، و همچنین ارتباط بین شرایط اقتصادی ، اعتقادی و سن یا جنس افراد اقدام کننده به خود کشی می تواند به شناسایی ….. ها درمورد تأثیرهمبستگی برخودکشی با دورکیم اتفاق نظر دارند و معتقدند که میزان خودکشی یک جمعیت با ثبات و دوام روابط اجتماعی در درون آن جمعیت رابطه معکوس دارد .

[PDF]بررسیتجربی تفاوت دینداری در دو ساختار شهری و روستایی

پیشینه نظری. مارکس معتقد است که براساس تقسیم کار اجتماعی، جدایی شهر از روستا و تضاد میان. منافع آنها نمایان می شــود )زاهدی، 1380 و فکوهی، 170 :1389( و نیروی … روابط ثانوی مالزمت داشته است که در نتیجه تحرک و تغییر الگو های روابط بین افراد، …. جمعیت روســتا با میزان تفاوت های نســلی در حوزه دینداری ارتباط معنی داری وجود.

خانواده، شکاف نسلی و رسانه

۲۶ آبان ۱۳۹۲ – تفاوت در نظام ارزش ها که به شکاف نسلی بین اعضای خانواده می انجامد، دیدگاه های گوناگونی به خود اختصاص داده است. می‌توان گفت تمایزهای بین‌نسلی، … در میان انواع ارتباطات اجتماعی، «ارتباط بین‌نسلی»، یعنی تعامل افراد یک نسل که در یک پدیده جمعیتی مثل سال تولد، ازدواج و…مشترکند، با افرادی از نسل جدید، …

[PDF]تحلیل روابط بین شاخص‌های شناسایی بافت فرسوده و شاخص …

توسط فرهادیان – ‏2014
بين شاخص. هاي شناسايي بافت فرسوده و توسعه. پايدار شهري، روابط تنگاتنگي وجود دارد؛ از اين. رو، مقاله حاضر با. هدف. بررسي. رابطه بين شاخص. هاي شناسايي بافت …. اجتماعي يا برابري درون. نسلي آن. مي. باشد . نتايج. مطالعته. نشتان. دهنتده معنتي. داري رابطته بتين مستائل شتهري و. شاخص. هاي پايداري و ارتباط عامل جمعيت و ناپا.

مقاله روان درمانی خانواده |26121| سی پروژه

خانواده درمانی; مقاله روان درمانی خانواده; دانلود; ویژگی های سیستم خانواده; مفاهیم خانواده درمانی بین نسلی; همکاری در فروش; گروه درمانی; دانلود مقاله روان درمانی خانواده; انجام پروژه و … با پی بردن به اهمیت روز افزون روابط اجتماعی و میان فردی در سالهای اخیر بجای توجه به عوامل درون شخصی توجه به عوامل حاکم میان افراد گروههای اجتماعی از اهمیت.

وضعيت دينداري و نگرش به آينده دين در ميان نسل‌ها مطالعه موردي …

۱۳ مهر ۱۳۸۹ – در رابطه با پيوستار نسلي در زمينه دينداري مي‌توان تفاوت‌هاي مكشوف ميان نسل‌ها را با عبارت «فاصله نسلي» بيان داشت. …. مباني نظري: هويت ديني و دينداري. هويت ديني يا مذهبي يكي از ابعاد مهم هويت اجتماعي است كه تأثير فراواني در انسجام و يكپارچگي گروه‌ها دارد. رابطه آدمي و دين و نسبتي كه با آن پيدا مي‌كند، در مقوله …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط بین نسلی – مگا داک

۱۲ ۲-۲-۱ نقش خانواده در روابط بین نسلی. ۱۲ ۲-۲-۲ نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده ۱۴ ۲-۳ روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. ۱۶ ۲-۴ نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. ۱۷ ۲-۴-۱ نظریه دلبستگی. ۱۷ ۲-۴-۲ نظریه نوع دوستی. ۱۸ ۲-۴-۳ نظریه مبادله ۱۹ ۲-۴-۴ نظریه ارزش ها ۲۰ ۲-۴-۵ تئوری ناهماهنگی در روابط بین نسلی. ۲۱ ۲-۴-۶ تئوری انسجام …

تغییرات نسلی سبک زندگی روستایی(مطالعه ای میدانی در …

۱۳ مرداد ۱۳۹۳ – تغییرات نسلی سبک زندگی روستایی(مطالعه ای میدانی در میان عشایر بختیاری) / سجاد مرادی … در مبانی نظری، از دیدگاه های گیدنز، بوردیو و اینگلهارت استفاده شده و فضای مفهومی سبک زندگی ترسیم گردیده است. ….. دوم، علایق و دلبستگی ها شامل دلبستگی به فامیل، خانواده، شغل، تفریح، مد، غذا و رسانه های جمعی.

بررسی تأثیر هر یک از مؤلفه‌های سازگاری بر انسجام خانوادة …

برخی محققان تأثیر آموزش غنیسازی روابط زوجین را با هر یک از مؤلفه‌های سازگاری فوق مطالعه کردهاند و نتایج تحقیق آن‌ها نشان داد که با آموزش غنیسازی روابط بین زوجین، توافق و همفکری همسران (شولنبرگر،2001؛ اکوردینی و جورنی، 2002؛ نظری، 1386؛ موری و همکاران، 2002 به نقل از اورکی و همکاران، 1391: 59) و وحدت و یگانگی زوجین …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط بین نسلی – مقاله دانشجویی

۱۵ آبان ۱۳۹۶ – 12 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین نسلی. 17 2-4-1 نظریه دلبستگی. 17 2-4-2 نظریه نوع دوستی. 18 2-4-3 نظریه مبادله 19 2-4-4 نظریه ارزش ها 20 2-4-5 تئوری ناهماهنگی در روابط بین …

1394/04/13 عوامل اجتماعي مرتبط با تضاد بين همسران در …

۱۳ تیر ۱۳۹۴ – این دگرکونی ها منجر به بروز تضاد در روابط متقابل اعضاء خانواده از حالت خفیف گرفته تا حالت های شدید که خشونت خانواده است گشته است، بخشی از این … با توجه به اینکه ریشه اصلی بحران طلاق، تضادها و اختلافات و اختلاف نظرهای اولیه بین همسران است بهترین راه این است که تضادهای همسران و عوامل این تضاد ها در …

[PDF]Analysis of disorder in family function and its effect on …

۲۵ تیر ۱۳۸۹ – ﻛﻪ اﺧﺘﻼل در ﻛﺎرﻛﺮدﻫﺎي ﺧﺎﻧﻮاده ا. ز ﻗﺒﻴﻞ اﻋﺘﻴﺎد واﻟﺪﻳﻦ،ﻃﻼق و ﻧﺰاع ﻫﺎي داﺋﻤﻲ. ﺑﻴﻦ اﻋﻀﺎي ﺧﺎﻧﻮاده ﺑ. ﻪ. ﺧﺼﻮص ﭘﺪر. و ﻣﺎدر ﺟﺰء ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﻳﻦ ﻋﻮاﻣـﻞ ﺧـﺎﻧﻮادﮔﻲ. ﻫـﺴﺘﻨﺪ ﻛـﻪ. اﻋﺘﻴـﺎد ﺑـﻴﻦ ﻓﺮزﻧـﺪان. را ﺳـﺒﺐ. ﻣﻲ ….. ﻳﻚ ﻣﻴﻠﻴﺎرد دﻻر ﺻﺮف ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ ﮔﺮوه. ﻫﺎي ﻣﺴﻠﺢ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻛﻨﻨﺪه اﻳﻦ ﻣﻮاد و ﺣﻔﺎﻇـﺖ از. ﺟﺎن ﻣﻘﺎﻣﺎت ﻛﺸﻮر ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ. (. ﻣﻴﺮي آﺷﺘﻴﺎﻧﻲ. 1382 :196.(. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﺗﺎ ﻛﻨﻮن ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﺎن و ﺑﻪ ﻃﻮر ﻛﻠﻲ. ﻣﺤﻘﻘ.

[PDF]توسعه فرهنگی و توسعه اجتماعی در ایران – فصلنامه رفاه اجتماعی

توسط بابایی فرد – ‏2010
۱ آبان ۱۳۸۹ – ﻫﺎي ﻧﻈـﺮي و ﻧ. ﺘـﺎﻳﺞ ﭘـﮋوﻫﺶ. ﻫـﺎي. ﺗﺠﺮﺑﻲ، راﺑﻄﺔ ﺑﻴﻦ ﺗﻮﺳﻌﺔ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و ﺗﻮﺳﻌﺔ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ در اﻳﺮان ﭼﮕﻮﻧﻪ اﺳﺖ؟ ﺑﻪ ﺑﻴـﺎن ﺑﻬﺘـﺮ،. ﺿﻌﻒ ﺗﻮﺳﻌﺔ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﭼﻪ ﺗﺄﺛﻴﺮي ﺑﺮ ﺿﻌﻒ ﺗﻮﺳﻌﺔ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ در اﻳﺮان دارد؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ و ﭼﻬﺎرﭼﻮب. ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ. درﺑﺎرة راﺑﻄﺔ ﺑﻴﻦ. ﺗﻮﺳﻌﺔ. ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ. و. ﺗﻮﺳﻌﺔ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ اﻋﺘ. ﻘـﺎد ﺑـﻪ وﺟـﻮد رواﺑـﻂ ﭘﻴﭽﻴـﺪه ﻣﻴـﺎن ﻧﻬﺎدﻫـﺎ، ﭘﺪﻳـﺪه. ﻫـﺎ و. واﻗﻌﻴﺖ. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، از روﻳﻜﺮد …

[PDF]متن کامل (PDF)

ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ، ﺳﺎل ﭼﻬﺎرم/ﺷﻤﺎره ﭼﻬﺎرم/زﻣﺴﺘﺎن. 89. Journal of social sciences, 2011 (winter), Vol.4, No.4. ﺑ. ﺮرﺳﻲ. راﺑﻄﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﺮ. ﻧﺎﻫﻨﺠﺎري ﻫﺎي رﻓﺘﺎري. داﻧﺶ آﻣﻮزان … ﭼﻬﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺮﭘﺎﻳﻪ ﻧﻈﺮﻳﺎت ﻛﻠﻤﻦ و ﻫﻴﺮﺷﻲ اﺳﺖ و ﺗﺎﺛﻴﺮ ارﺗﺒﺎﻃﺎت درون ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ. و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﺑﻴﺮون …. ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﻲ دارد.ﻛﻨﺘﺮل از ﺳﻮي واﻟﺪﻳﻦ ،ﺣﻤﺎﻳﺖ ﻣﻌﻠﻤﺎن و ﭘﻴﻮﻧﺪ ﺑﻴﻦ ﻧﺴﻠﻲ ﺑﺎ ﺑﺰﻫﻜﺎري ،ﺗﻨﻬﺎ در.

مبانی نظری روابط بین نسلی – یاهو فایل

۲۵ مهر ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه روابط بین نسلی. مبانی نظری و پیشینه روابط بین نسلی. 41 صفحه. همراه با منابع. 2-1 مقدمه 12. 2-2 خانواده و روابط بین نسلی. 12. 2-2-1 نقش خانواده در روابط بین نسلی. 12. 2-2-2 نظریه جامعه شناسی تکاملی خانواده 14. 2-3 روند های جمعیتی و روابط بین نسلی. 16. 2-4 نظریه های مربوط به روابط بین …

مطالعات جمعیتی – مقالات و مطالب جمعیت شناسی

او دو دسته جوامع را با دو ساختار خانوادگي متفاوت از هم تفکيک مي‌کند كه تفاوت‌ آن‌ها اساساً در جهت جريان ثروت بين نسل‌ها مي‌باشد. به باور كالدول يك ارتباط مستقيم بين ساختار خانواده و باروري وجود دارد. در جوامع سُنّتي كه در شرايط باروري طبيعي بسر مي‌برند، فرزندان منافع اقتصادي دارند. جريان‌هاي ثروت رو به بالا و از نسل‌هاي جوان‌تر به …

[PDF]پیشینه تاریخی برنامه جهانی كنترل جمعیت

توسط محمد جمالی – ‏2015
سی آثار مختلف آن بر خانواده و جامعه در طول. تاریخ. بشر از مباحث مهم و ج. دال. برانگیز بوده است. با نگاه اجمالی به موضوع. جمعیت. در کشور ایران شاهد روند صعودی آن بین سال. ها. ی. 1311. و. 1331. هستیم که جمعیت. ایران در سال. 1331. به دو برابر ). 66. میلیون نفر(. رسیده است. که این امر ب. ه دالیل. مختلف موجب شد که زمینه کنترل جمعیت ی.

سیر تحول وسایل ارتباط جمعی و تاثیر آن بر جامعه ( با نگاه به …

۲۲ مرداد ۱۳۹۴ – لاسول وظایفی چند، نظیر مراقبت از محیط و ایجاد همبستگی بین اجرای گوناگون جامعه را در پاسخ به محیطی که در آن انتقال میراث فرهنگی از نسلی به نسل دیگر …. مارشال مک لوهان تحت تاثیر نظریه های “تونیس” و “رایزمن” با تکیه بر پیشرفت های فنی وسایل ارتباط جمعی به اثبات نظریه “تحول اجتماعی بر اساس توسعه …

میگنا – بررسی نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی بر …

۹ آذر ۱۳۹۳ – استفاده بيش از اندازه از اينترنت مي تواند مشكلاتي را براي خانواده ها به وجود آورد از جمله تاثير بر روابط زناشويي به صورت منفي و افزايش ناسازگاري ها و بالا رفتن طلاق، افزايش بي اعتمادي و دروغگويي بين اعضاي خانواده، كاهش ارتباط هاي كلامي و چهره به چهره كاهش ارتباط بين والدين و فرزندان و كوتاهي در انجام وظايف …

رويکردي نظري بر شاخص هاي روان شناختي خانواده سالم – روزنامه …

۱۵ آذر ۱۳۸۶ – در ابتدا, اين تحقيق پرسش آغازين را در بيان مساله مزبور مطرح نموده و سپس به مباني نظري و تئوري هاي مرتبط با موضوع خانواده سالم پرداخته است. … گردد و از جمله مظاهر تغيير در نقش , ساختار و کار کرد خانواده دگرگوني هايي است که در طول زمان متاثر از روابط نسلي نوين در تعريف خانواده سالم يا موفق به وقوع مي پيوندد.

[PDF]ﭘﺬﯾﺮي ﺳﯿﺎﺳﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ روﻧﺪ ﺟﺎﻣ – دانشگاه علامه …

توسط هزار جریبی – ‏2015
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ – ﻫﺎي ﺳﯿﺎﺳﯽ . .1. اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮآﻣﺪه از ﻃﺮح ﭘﮋوﻫﺸﯽ. « ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ روﻧﺪ ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﭘﺬﯾﺮي ﺳﯿﺎﺳﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. » ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺣﻤﺎﯾﺖ. ﻣﺎﻟﯽ ﺻﻨﺪوق ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان رﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮري اﻧﺠﺎم ﺷﺪه اﺳﺖ . *. اﺳﺘﺎد ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﺷﻨﺎﺳﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻼﻣﻪ ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﺋﯽ jafar_hezar@yahoo.com. **. اﺳﺘﺎدﯾﺎر ﮔﺮوه ﻋﻠﻮم ﺳﯿﺎﺳﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﯽ ghkarimi@khu.ac.ir. ***. داﻧ. ﺸﺠﻮي دﮐﺘﺮي رواﺑﻂ ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻞ داﻧﺸﮕﺎه …

روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات |160791| …

۱۰ تیر ۱۳۹۶ – براین اساس، هدف مقالۀحاضر شناخت روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات و بررسی و تحلیل عواملی است که شکاف بین نسلها در خانواده معلول آن است. با درنظر گرفتن عوامل متعدد و متنوع موجود، در بررسی یافته های پژوهش های انجام شده تفاوت قابل ملاحظه ای بین گروه های سنی در ایران مشاهده نشده است. در زمینۀ …

[PDF]دریافت فایل PDF خلاصه کتاب “در آمدی بر جمعیت شناسی”

مدل های باروری. 1. مدل متغیرهای بنیادین: 2. مدل انتقال جمعیت شناختی. 3. نظریه ی اقتصادی باروری: 4. مدل جامعه شناختی: 5. جریان ثروت بین نسلی: 6. نظریه ی تبیین … روند کاهش مرگ و میر در جهان. عوامل موثر بر مرگ و میر. عوامل اقتصادی اجتماعی: عوامل جمعیت شناختی: فصل ششم: مهاجرت. نظریه های مهاجرت. 1. قوانین راونشتاین در مهاجرت.

دانشجویی – بررسی عوامل اجتماعی و اقتصادی موثر بر شکاف …

در این اثر با تمایز بین تفاوت های نسلها با شکاف نسلها و عوامل اجتماعی و اقتصادی موثر بر آن تشریح می شود که تفاوتهای بین نسلی، پدیده ای رایج در جوامع امروزی است که ….. مواضع و مبانی نظری که از سوی صاحب نظران در ارتباط با مقوله شکاف نسلی مطرح است به دو دسته قابل تقسیم است ؛ نظریه هایی که پدیده شکاف نسل ها را در جهان مورد …

پایان نامه بررسی تأثیر تماشای برنامه های ماهواره بر ارزش های …

پایان نامه بررسی تأثیر تماشای برنامه های ماهواره بر ارزش های فردی و انسجام خانواده (شهروندان منطقه 3 شهر تهران) پایان نامه برای دریافت درجه ی کارشناسی ارشد (M.A) … پیام های رسانه‌ای بسیار متنوعی قرار دارند و پیام‌های ارسال شده می‌تواند ارزش‌های جوامع (شامل سنت‌ها، الگوهای فرهنگی و اجتماعی و همچنین روابط نسلی آنها) را دست‌خوش چالش و …

آسیب‌های نوپدید – پژوهه دين – سايت معاونت پژوهشی و آموزشی …

روش پژوهش: برای انجام این مطالعه از طریق استنادی به بررسی مبانی نظری و ادبیات پژوهش موجود پیرامون موضوع تحقیق پرداخته شده است. … والدین چندان با اینترنت و فضای مجازی آشنایی ندارند و فرزندان آنها که استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی و عضویت در آنها مورد علاقه‌شان بوده و در بین نوجوانان و جوانان رو به افزایش می‌باشد، اغلب از …

پایان نامه دگرگونی نسلی و هویت اجتماعی در استان کردستان …

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دوم مقاله ارشد) هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) در 26 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc توضیحات: فصل دوم مقاله … بخشی از متن تحقیق: شکاف نسل ها بر قطع پیوندها و روابط بین نسلی اشاره دارد و نخستین بار در دهه 60 میلادی توسط صاحب نظران اجتماعی در کشورهای غربی مطرح …

[PDF]ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﺑﺮاﺑﺮي ﺟﻨﺴﯿﺘﯽ در روﯾﮑﺮدﻫﺎ و اﻫﺪاف ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺟﺎﻣﻌ – توسعه اجتماعی

توسط احمدی – ‏2014
۱۵ آبان ۱۳۹۳ – ي. اﯾﻦ ﺣﻘﯿﻘﺖ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ رﯾﺸﻪ. دار ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻧﻘﺶ. ﻫﺎي. ﺟﻨﺴﯿﺘﯽ، ﺑﻪ. ﺗﺪرﯾﺞ در ﺣﺎل ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻫﺴﺘﻨﺪ. در ﮐﻞ ﺟﻮاﻣﻊ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﺣﺘﯽ ﺑﺎ ﺷﺪت ﺑﯿﺸـﺘﺮي. در ﺟﻮاﻣﻊ ﻓﺮاﺻﻨﻌﺘﯽ، ﺗﻔﺎوت. ﻫﺎي ﺑﯿﻦ ﻧﺴﻠﯽ ﻋﻤﺪه …. ﻫﺎي ﺷﺎﺧﺺ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ي. اﻧﺴﺎﻧﯽ، ﺑـﯿﺶ از ﺳـﺎﯾﺮﯾﻦ ﺑـﺮ ﺷـﺎﺧﺺ. ﺑﺮاﺑﺮي ﺟﻨﺴﯿﺘﯽ اﺛﺮﮔﺬار اﺳﺖ و ﻣﯿﺰان ﺗﺒﯿﯿﻦ. ﮐﻨﻨﺪﮔﯽ وارﯾـﺎﻧﺲ ﺷـﺎﺧﺺ ﺑﺮاﺑـﺮي ﺟﻨﺴـﯿﺘﯽ. ﺗﻮﺳﻂ ﻫﺮ. ﯾﮏ ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﯿﺰان اﺳﺖ؟ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﺮا.

روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات | مقاله گیگ

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ – روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات دانلود مقاله ی روابط نسلی (تفاوت ها و گسست ها) در روند تغییرات با فرمت ورد وقابل ویرایش تعدادصفحات. … شک مهمترین آسیب اجتماعی امروز ایران است که علایم آن را می توان در کلیه روابط اجتماعی و کنش های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و حتی بین المللی امروز ایران به …

همایش های مدیریت : همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار ها – باهمایش

کنفرانس های مدیریت سال 1395 – کنفرانس های مدیریت سال های گذشته – اطلاع رسانی آخرین همایش های ملی و بین المللی – خبرنامه – آموزش – اخبار.

[PDF]وﮐﺎر: ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و روﯾﮑﺮدﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺸﯽ روﯾﮑﺮد اﺧﻼﻗﯽ ﺑﻪ ﮐ

توسط شریف‌زاده – ‏2016
۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – ﻫﺎي ﻋﻠﻤﯽ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ در. اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﺻﻮرت ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ارﺗﺒﺎط ﺑﯿﻦ اﺧﻼق و ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ را ﺗﺒﯿﯿﻦ ﮐﺮده. ﻧﺪ.ا. ﺷﻨﺎﺧﺖ ﮐﺎرﻫﺎي. ﺗﺠﺮﺑﯽ و ﻧﻈﺮي اﻧﺠﺎم ﺷﺪه در اﯾﻦ ﺣﻮزه دورﻧﻤﺎي ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮاي درك ﮐﻨﺶ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﺑﯿﻦ ….. ﻧﻬﯽ ﺑﻪ وﻓﺎداري ﺑﻪ رواﺑﻂ. ﻣﻨﺒﻊ: ﺷﺎﻟﺒﺎف،. 1388. W. ارزش. ﻫﺎي ﺑﺮآﻣﺪه از ﻧﻬﺎدﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻓﻌﺎل در ﯾﮏ ﻗﻠﻤﺮو (ﺧﺎﻧﻮاده، ﻣﺬﻫﺐ و ﺳﺎﯾﺮ ﻧﻬﺎدﻫﺎي. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ) ﺑﺮ ﻧﮕﺮش و رﻓﺘﺎر ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﺎﻧﻪ اﻓﺮاد زﯾﺴﺘﻨﺪه در.

شکاف بین نسلی: مادران، دختران و ازدواج – مقالات رشته جامعه …

۲۸ دی ۱۳۹۱ – مقالات رشته جامعه شناسی – شکاف بین نسلی: مادران، دختران و ازدواج – مقالات رشته جامعه شناسی – مقالات رشته جامعه شناسی. … مقاله حاضر با هدف شناخت مبانی نظری و ریشه یابی موضوع شکاف و تعارض نسل ها به عنوان یکی از مهمترین و فعالترین شکاف های اجتماعی در جامعه پر تحول معاصر ایران می پردازد. بیان مسئله.

[PDF]بسم‌اهلل‌الرحمن‌الرحیم مطالعات اجتماعي در انتهاي صف گفت و …

نظر دستور زبان فارسی درست باشد و در انتخاب واژه های علمی و فنی دقتالزم مبذول شود. محل قراردادن جدول ها، شكل ها. و عكس ها … اما اگر چنین پیچیده گویي و یا پیچیده نمایي هایي از دانش اجتماعي در بین محافل آكادمیك. و انجمن هاي علمي امري پذیرفته شده …… هر نســلي در خانــواده در كانون روابط درون نســلي و برون. نســلي متعــدد و متنوعي قرار مي …

برگزاری همایش «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی» – …

۲ آبان ۱۳۹۵ – … دیجیتال خانواده‌ها و کاهش‌آسیب‌ فرزندان، فضای مجازی و انگیزه‌های حضور کاربران در شبکه‌های اجتماعی، روابط بین نسلی و فضای مجازی، فضای مجازی و نهاد خانواده، فضای مجازی و مسئله زنان، سیاستگذاری در فضای مجازی و … برگزار خواهد شد. برگزاری کارگاه های آموزشی نظیر مبانی نظری و روش شناسی در شبکه های اجتماعی، …

گزارش برگزاری دومین همایش کنکاش‌های مفهومی و نظری درباره …

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ – «مناسبات شبکه‌های اجتماعی مجازی و حقیقی و تاثیر آن بر روابط بین نسلی در ایران» عنوان سخنرانی بود که دکتر فرهنگ ارشاد ایراد کرد. او گفت: واژه »مجازی« در ادبیات ما معمولاً در برابر واژه «حقیقی« به کار گرفته می‌شود. هرچند این تمایز برای فهم کامل این مفهوم در ترکیب »شبکه های اجتماعی مجازی «کافی و کامل به نظر …

1. Cv of Faculty Members

مريم سروش ارزاني, مقايسه بين نسلي ترکيب سرمايه ها و فرصتهاي زندگي زنان و بازنمايي آن در سبک زندگي (نمونه مورد مطالعه زنان ۳۹-۲۵ سال شيراز و استهبان), ۱۳۹۰. حسين افراسيابي, مطالعه نقش مدارا در انسجام اجتماعي(مطالعه موردي خانواده هاي شهر شيراز), ۱۳۸۹. مريم شريف زاده, تبيين سامانه اطلاعات اقليمي کشاورزي و تدوين الگوي بهينه آن: …

در حوزه زنان و خانواده دغدغه‌های مشترکی بین ایران و روسیه وجود …

۲۵ آبان ۱۳۹۶ – ضمناً در کنار این اقدامات به دنبال آن هستیم که با گسترش این شکل از روابط فرهنگی یعنی راه‌اندازی گفت‌وگوهای فرهنگی میان زنان ایران و کشورهای دیگر، …. بخش عظیمی از جمعیت روسیه در حدود 72 درصد بین سنین 15 تا 64 سالگی هستند که نشان می‌دهد روسیه در سال‌های نه‌چندان دور با التهاب جمعیت سالخورده مواجه می‌شود.

بررسی شکاف نسل ها – مدیران ایران

۱-۱- تعریف مقاله اصلی ” شکاف نسلی در رویکرد های کلان جامعه شناختی : بررسی و نقد رهیافت های نسل تاریخی و تضاد با تاکید بر نظرات مانهایم و بوردیو” … اما در نظر مانهایم ارزش های نسل قبل به طور کامل از بین نمی روند بلکه نسل جدید دست به باز تعریف ارزش ها و افکار و ایدئولوژی های حاکم می زند؛ به عبارت دیگر ارزش ها در رویکرد وی هم …

علوم اجتماعی :: مرور فهرست عناوین

۱۳۸۹: دو فصلنامه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات و علوم انسانی ( سال هفتم ، شماره ۲ پاییز و زمستان سال۱۳۸۹) · بررسی نقش تعدیل گری متغیر اهمیت مسؤولیت اجتماعی بر رابطه بین مسؤولیت اجتماعی و تعهد سازمانی؛ نمونه مورد مطالعه: شرکت های صنایع غذایی شهر مشهد · چکیده PDF. دکتر سعید مرتضوی , ناصر پور آزاد , پگاه امیررضوی …

Demography – جمعيّت و مسكن

۱۱ اسفند ۱۳۸۸ – نتايج حاکی از آن است که بین تغییر شکل خانواده، گردش مراحل دور زندگی، وضعیّت اقتصادی، نوع شغل رئیس خانوار، منزلت اجتماعی و نیاز به مسکن رابطه معنی … مقاله ضمن بررسي خصوصيات اصيل يک واحد مسکوني و يک محله شهري ايراني، شرايط واحدهاي مسکوني و محله هاي جديد را با مباني نظري و شرايط مسکن ايراني در …

اعتماد اجتماعی بین نسلی – دانلود پروژه ارشد

روابط پیچیده حاکم بر شرایط اقتصادی، تحریمها ، بازارها و مسائل فرهنگی مساله مدیریت ریسک پروژه ها و تجزیه تحلیل کمی عوامل موثر بر آنها را، به یک مساله چند وجهی تبدیل … و یکم را شامل می شود عبارتند از: 1) حمایت از سالمندان؛ 2) بیمه اجتماعی؛ 3) تامین اجتماعی خانواده؛ 4) زمینه سازی گسترش فرصت های شغلی و 5) مراقبت های پزشکی.

وبلاگ روانشناسی ویدا عمارلو – خانواده در مانی

این رویکرد براساس نظریه های روان تحلیلی ،تفکر خطی فروید ،نگرش سیرنتیکی ونظریه سیستم ها به وجود آمد.این رویکرد اولین رویکردی است که عملکرد فرد،فرآیند های ناخودآگاه وتعاملات زناشویی رابا یکدیگر ترکیب کرده ست.دراین رویکرد به منابع بین نسلی ومرکزیت روابط تأکید می شود .اعتقاد بر آن است که روابط میان زوجین ،نه …

[PDF]بررسي رابطه بلندمدت بين مخارج آموزشي، بهداشتي، امنيت … – …

115ـــــــــــــــــ بررسي رابطه بلندمدت بین مخارج آموزشي، بهداشتي، امنیت و رفاه اجتماعي و … )2004( … مروري بر مباني نظري. در مدل هاي رشد نئوكالسيك كه به سولو و سوان نسبت داده مي شود، به نقش مخارج دولت. در رشد اقتصادي توجه نشده و مخارج دولت نمي تواند بر نرخ هاي رشد بلندمدت تأثيرگذار. باشد. ….. 5. Overlapping Generation Models …

ایجاد شبکه های اجتماعی فرصتی برای استفاده از ظرفیتهای …

۱۸ آذر ۱۳۹۳ – فرق اساسی بین نهاد و سازمان آن است که نهادها در روند تحولات جامعه و کارکرد آن به وجود می آیند و فرد، مقام یا دولت در پیدایش آن دخالت ندارند، به عبارت دیگر نهادهای …. ۲. شبکه اجتماعی چیست و جه ویژگی هایی دارد؟ ۳. شبکه سازی چیست؟ ایجاد یک شبکه منسجم چه نیازمندی هایی دارد؟ ب) پیشینه موضوع. مبانی نظری. مسجد.

عناوین پایان نامه ها – دانشکده حقوق و علوم اجتماعی

عناوین پایان نامه های موجود در کتابخانه دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 94-1393 به نام… … رون‍د طلاق‌ و ازدواج‌ و ارت‍ب‍اط آن‌ ب‍ا ق‍ش‍رب‍ن‍دی‌ اج‍ت‍م‍اع‍ی‌ (در ش‍ه‍رس‍ت‍ان‌ م‍ی‍ان‍ه‌) ….. م‍طال‍ع‍ه‌ ب‍رداش‍ت‌ دان‍ش‍ج‍وی‍ان‌ دان‍ش‍گ‍اه‌ ت‍ب‍ری‍ز از رواب‍ط ب‍ی‍ن‌ ت‍م‍دن‍ه‍ا (ب‍ا ت‍اک‍ی‍د ب‍ر روی‍ک‍رده‍ای‌ ه‍ان‍ت‍ی‍ن‍گ‍ت‍ون‌، ف‍وک‍وی‍ام‍ا، خ‍ات‍م‍ی‌). وطن‍پ‍ور، …

[PDF]ﺣﮑﻤﺮواﯾﯽ ﻣﻄﻠﻮب ﺷﻬﺮي ﻓﺼﻞ ﻣﺸﺘﺮك ﺗﻤﺎم ﮐﻨﺸﮕﺮان اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ – آمایش محیط

۲۰ آبان ۱۳۹۲ – ﻫﺎي ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ در. ﻃﯽ ﭼﻨﺪ دﻫﻪ اﺧﯿﺮ ﺑﺎ. ﺗﺸﺪﯾﺪ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺣﻮزه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺷﻬﺮي و در ﭘﯽ ﺗﺤﻘﻖ ﭘﺎﯾﺪاري ﺷﻬﺮي و ﭘﺎﯾﺪاري ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﺑﻪ. ﭼﺎره. ﺟﻮﯾﯽ ﭘﺮداﺧﺘﻪ، روﯾﮑﺮد ﺣﮑﻤﺮواﯾﯽ ﻣﻄﻠﻮب ﺷﻬﺮي را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﺛﺮﺑﺨﺶ ….. درون. ﻧﺴﻠﯽ ﯾﺎ. ﻣﺮاﻗﺒﺖ از ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪان و ﻓﻘﺮاي اﻣﺮوز)، ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﻋﻤﻮﻣﯽ. (اﻓﺮاد ﺑﺎﯾﺪ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﺑﺮاي ﻣﺸﺎرﮐﺖ در. ﺗﺼﻤﯿﻢ. ﮔﯿﺮي. ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺮ آن. ﻫﺎ در روﻧﺪ ﺗﻮﺳﻌ. يﻪ. ﭘﺎﯾﺪار ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﯽ. ﮔﺬارد، داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ)،.

[PDF]سني جمعيت ايران درهرم تغييرات و تاثيرآن بر نسبت پوشش …

تامین. اجتماعی. به،. عنوان. یکی. از. ابزارهای. تعیین. کننده. و. اثر. گذار. در. تحقق. عدالت. اجتماعی. است . تامین. اجتماعی. به. عنوان. یک. سرمایه. گذاری. بین. نسلی …. نسبت به استخراج نتایج اقدام گردید . مباني نظری تحقيق و. تشريح وضعيت موجود و آينده پژوهي ساختار هرم. سني جمعيت. : طبق سالنامه آماری سازمان تامین اجتماعی در پایان …

دانلود رایگان مبانی نظری کیفیت زندگی زناشویی

دانلود رایگان مبانی نظری کیفیت زندگی زناشویی: ازدواج مقدس ترین و پیچیده ترین رابطه میان دو انسان از دو جنس مخالف است که ابعاد وسیع و عمیق و هدف های متعددی دارد. … کلودی استروس، ازدواج را برخوردی دراماتیک بین فرهنگ و طبیعت یا میان قواعد اجتماعی و کشش جنسی می داند(دژکام، 1388). مفهوم خانواده. خانواده صرفا حضور تعدادی از …

[PDF]اصل مقاله (453 K) – پژوهشنامه بازرگانی

معكوس كوزنتس در استان های كشور ايران تأييد شد و براساس نتايج U در اين مطالعه، رابطه. به دست آمده می توان گفت توسعه مالی در … مبانی نظری توسعه مالی و توزیع درآمد. ديدگاه های اقتصادی، اثرگذاری توسعه …. موضوع بسيار مهمي است و به دليل ميراث، نابرابري بين نسلي دائمي و هميشگي بوده و در. بلندمدت يك دو قطبي ثروت بين نيروي …

مقلات جامعه شناسی – بررسی شکاف نسل ها

بورديو معتقد است كه تضاد زير بنايي و اصلي ، قرار گرفتن گروه هاي سني جوان و پير در داخل ساختار ها و روابط قدرت نابرابر و جايگاه هاي نا موزون از نظر مراتب قدرت ، ثروت و رهنگ استو راه حل اين را اصلاح توزيع نابرابر قدرت و سلطه و چرخش انها وبر قراري عدالت بين نسلي و امكان مشاركت و تعامل مزون نسل ها در ميدان هاي مختلف مي داند.

جامعه شناسی خانواده ایرانی | جامعه ایرانی

۱ مرداد ۱۳۹۳ – فصل های کتاب. فصل اول: مفاهیم و نظریه‌ها. فصل دوم: خانواده و مدرنیته. فصل سوم : تاریخچه خانواده در ایران. فصل چهارم: ویژگی‌های خانواده در ایران معاصر. فصل پنجم: ازدواج و مسائل آن. فصل ششم: چالش‌های اساسی پیش روی خانواده. فصل هفتم: ارتباط بین نسلی و خانواده ایرانی. فصل هشتم: حاصل سخن. فصل نخست: “مفاهیم و …

متن کامل برنامه، اصول کلي و خط مشي دولت اميد و تدبير – …

۱۶ مرداد ۱۳۹۲ – خط مشی و اصول کلی برنامه دولت از سوی دکتر روحانی، رئیس‌جمهوری یازدهم به مجلس ارائه شد، که متن کامل این برنامه در ذیل می‌آید: ۱- مبانی و اصول حاکم بر دولت … پیوند میان فرهنگ با تولیدکنندگان زیرساخت های بخش فرهنگ، آموزش و پرورش، سیاست خارجی و روابط بین الملل و زندگی روزمره مردم به خوبی محقق نشده است.

نوشته شده توسط ofmas

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است.
اجرا شده توسطهمسپار